אחוה בקהילה

המרכז לשונות ורב תרבותיות - המכללה האקדמית אחוה

בראשות ד"ר ספיר הנדלמן

המכללה האקדמית אחוה רואה את עצמה כמחברת בין מגדל השן של האקדמיה לחברה הישראלית, על כל גווניה ורבדיה- היא מהווה נקודת מפגש תרבותית, אליה מתנקזים סטודנטים ממגוון המגזרים, הדתות והעדות. בכך היא מאפשרת לסטודנטים להכיר האחד את רעהו, ללמוד ולחוות חיים סטודנטיאליים משותפים מתוך אחווה, סובלנות וכבוד הדדיים. אנו מאמינים כי זוהי זכות וחובה עבורנו, כהנהלת המכללה, לקדם את השיח הרב תרבותי בישראל ואת ערכי הדגל אשר בבסיסו, ומבטיחים להמשיך ולפעול למען השרשתם והטמעתם של ערכים אלו גם בימים של מתח ביטחוני/פוליטי.

 

פעילויות המרכז

שם קישור
כנס אחוה לשונות ורב תרבותיות קישור לדף הפעילות
סמינרי קיץ לתלמידי חו"ל קישור לדף הפעילות
המרכז לגישור קהילתי בקריית מלאכי קישור לדף הפעילות
המכללה האקדמית אחוה - מעורבות חברתית - אחוה בקהילה

היחידה למעורבות חברתית פועלת בתוך דקנאט הסטודנטים ושמה לה למטרה להצמיח מנהיגות צעירה, חברתית ואקטיבית, תוך עידוד סטודנטים מנהיגים, יזמים, מובילי תהליכים ומשפיעים על סביבתם- בעבודה, בקהילה ובחברה.

יעדי הפעילות כוללים: שיתופי פעולה קהילתיים בכל הרשויות והמועצות מהם מגיעים הסטודנטים, עידוד דיאלוג בין קבוצות ומגזרים בחברה הישראלית, תמיכה באוכלוסיות מוחלשות ומודרות חברתית, כלכלית וגיאוגרפית.

האני מאמין החברתי של היחידה הוא 'כל מי שמקבל גם נותן'. בהתאם, כל סטודנט במכללה המקבל מלגה משתלב בעשייה חברתית. דיקנאט הסטודנטים שותף למגוון רחב של פרויקטים חברתיים במטרה לאפשר למאות סטודנטים לקחת חלק ביחידה למעורבות חברתית בהתאם ליכולותיהם ולכישוריהם הייחודיים. הצוות האקדמי והמנהלי מוזמן אף הוא לקחת חלק בפעילויות התנדבות שונות, כל אחד על פי נטיותיו וכשרונו.

חינוך והעשרה לקהל הרחב - אחוה בקהילה

המכללה האקדמית אחוה, מוסד אקדמי חינוכי-תרבותי, פותח שעריו לקהילה ומציע לכל המעוניינים אפשרות להשתלב במגוון תכניות בנושאים שונים. לצד תכניות הלימודים האקדמיות לתואר ראשון ושני, פועל המרכז ללימודי פנאי, יחידה המציעה קורסים ופעילויות העשרה וצמיחה אישית של מבוגרים. בשנה האחרונה הוקמה גלריה לאמנות בלב הקמפוס מתוך מטרה לקדם פעילות אמנותית במקום. בגלריה מוצגות תערוכות של אמנים יוצרים וכן עבודותיהם של בוגרי החוגים לאמנות במכללה.

בקמפוס מוצגת גם תערוכת קבע, יצירתו של האמן דוד ניסענבוים במסגרת מוזיאון פרטי ללימודי השואה -"יצירת דוד", שהוקם במטרה לשמש אות זיכרון לקורבנות השואה על ידי לימוד מקיף של הנושא.

הקמפוס מזמין את הקהל הרחב ליהנות מהרצאות אקדמיות ללא תשלום, ימי עיון בנושאים אקדמיים ובנושאי אקטואליה, סדנאות קיץ לילדים ונוער בנושאי מדע ורוח. שיתוף פעולה פורה עם תנועת המושבים הביא למספר פעילויות וימי עיון בנושאי השינויים במרחב הכפרי. בכל שנה מפתח הקמפוס פעילויות חדשות לקהילה, ערבי תוכן מעשירים, תערוכות, מופעים מוסיקאליים ועוד.

הסגל האקדמי, בעל ניסיון עשיר וכולל את המרצים הטובים והמובילים בתחומם, מעניק חווית למידה והעשרה למאות לומדים בעבר ובהווה.