ראשי בתי הספר

דיקן בית ספר לחינוך - ד"ר ראיסה גוברמן

ד"ר ראיסה גוברמן
דוא"ל: glebov@achva.ac.il

ד"ר ראיסה גוברמן כיהנה בתפקידה האחרון כראש החוג למתמטיקה במכללה.
במקביל ניהלה מרכז מורים ארצי למתמטיקה בחינוך היסודי באוניברסיטת חיפה וריכזה צוות תכנים בנושא "הטעמת תקשוב בהוראת המתמטיקה" במשרד החינוך.

 

דיקן בית הספר למדעים - פרופ' יוסף גרנות

פרופ' יוסף גרנות - ראש בית הספר למדעים
דוא"ל: yosef_g@achva@ac.il

במכללה האקדמית אחוה משמש פרופסור יוסף גרנות כמרצה בתחומי הביוכימיה והביולוגיה של התא. כמו כן, הוא פרופסור אמריטוס של אוניברסיטת בן גוריון והיה בין ראשוני המחלקה למדעי החיים באוניברסיטה זו. בין התפקידים בהם הוא כיהן באוניברסיטת בן גוריון: ראש המחלקה למדעי החיים ויו"ר ועדות הוראה ותלמידי מחקר במחלקה זו.
ההישג המחקרי החשוב שנזקף לזכותו הוא הגדרת אתר ה-ATP של הפרוטאין קינאזות כאתר ייחודי להתקשרותם של מעכבים. בעיקבות הגדרת יחודיות של אתרים אלה, פותחו תרופות המתקשרות בצורה יחודית עם אתרי פרוטאין קינאזות המשמשות בכמוטרפיה של מחלות לאוקמיה וסוגים אחרים של סוגי סרטן בבני אדם.

דיקן ביה"ס לתארים מתקדמים -פרופ' אורית אבידב-אונגר

פרופ' אורית אבידב-אונגר

פרופ' אורית אבידב-אונגר  חברת סגל המכללה מזה 20 שנה. כיום בהנהלת המכללה ומרצה בכירה. מלמדת בתוכנית התואר השני במינהל מערכות חינוך. מחקרי עוסקים בתחום הפיתוח המקצועי והעצמה של מורים ובעלי תפקידים במערכת החינוך ובתהליכי שינוי בארגונים. פרסמתי מאמרים רבים וספרים בתחומים אלו. כמו כן, הייתי שותפה לפיתוח מדיניות ברפורמות במערכת החינוך; "אופק חדש", "עוז לתמורה" תוכנית התקשוב הלאומית והתאמת מערכת החינוך למיומנויות המאה ה-21. חברה בצוותי מחקר בתחומי התמחותי. אוהבת את מערכת החינוך בארץ, מעריכה את העובדים בה ומוקירה את פועלם.

"אני מאמינה כי התוכניות לתואר שני במכללה מציעות הזדמנות לצמיחה, קידום, העמקה, התמחות והתפתחות מקצועית. מעבר ללמידה האקדמית ולהתפתחות האישית בתחומי הדעת השונים, החיבור בין הידע התיאורטי הנלמד ובין הפרקטיקה בשדה החינוכי, מאפשר למוסמכים שלנו להיות מובילים בתחומם במערכת החינוך. אני מאמינה כי, קבוצת מורים מבית ספר אחד שתלמד במכללה ביחד כקבוצה תוכל לחולל שינוי משמעותי בבית הספר.

אנחנו גאים להיות המכללה האקדמית הראשונה בה מתקיים מסלול ללימודים עם תזה בתוכנית למינהל מערכות חינוך. זוהי פריצת דרך במכללות בכלל ובבית הספר לתארים מתקדמים בפרט".

בבית הספר ארבע תוכניות לתואר M.Ed: במינהל מערכות חינוך, בתרבות עם ישראל והוראתה, בחינוך מיוחד ובמתמטיקה לבית הספר היסודי.  בשנה האחרונה נוספה לתכניות בית הספר גם את תכנית ה- M.Teach. חשיבותה של תכנית חדשה זו בכך שהיא מאפשרת לבעלי תואר ראשון .B.A או B.SC, לקבל בתוך שנתיים תואר שני בחינוך ותעודת הוראה בתחום התמחותם.