רמת לימודים גבוהה

במכללה האקדמית אחוה מלמדים לחשוב. לחשוב פירושו לשאול ולא רק לחפש תשובות, לתהות, לחקור את מה שבין השורות, לנתח, לבקר, לרדת לשורשן של מחלוקות ולהתמודד ביצירתיות עם כל האתגרים הכרוכים בלימודי ההשכלה הגבוהה. מיומנויות אלה ניתן לרכוש והן מעניקות לסטודנטים שלנו את היתרון היחסי בשוק העבודה ומסייעות להם להצליח בעתיד, בכל תחום בו יבחרו לעסוק.

 

הלכה למעשה המכללה מכוונת את הסטודנטים לראייה מעמיקה יותר בכל תחומי הלימוד, לפיתוח חשיבה ביקורתית, יצירתיות וחשיפה לפרספקטיבות מרחיבות אופקים, בנוסף ללימודי התשתית העיוניים. ככלל ההמלצה היא לא לשנן אלא לרכוש כלים שיאפשרו התמודדות גם עם תחומי לימוד חדשים ורעיונות חדשניים.

 

בהיותה מכללה אקדמית מובילה, מקפידה אחוה על רמת הוראה גבוהה. הסגל אקדמי הוא מן השורה הראשונה, חלק מהמרצים מלמד באוניברסיטת בן גוריון וכולם מנוסים בהוראה, במחקר ובשדה המעשי, כל אחד בתחומו. המרצים במכללה לוקחים על עצמם להוביל את הסטודנטים להצלחה ומעניקים יחס אישי, דיאלוג פתוח, ייעוץ והכוונה על מנת לאפשר לכל סטודנט לממש את מירב כישוריו ולעורר את סקרנותו בתחום שמעניין אותו.

 

המכללה איננה מתפשרת על רמת הלימודים ולשם כך מעמידה לרשות הסטודנטים מצד אחד מערך סיוע מתקדם לבעלי לקויות למידה וצרכים מיוחדים, ומצד שני מעודדת בעלי נתוני כניסה גבוהים באמצעות ממלגות, תכניות למצוינים, מימון שכר הלימוד ועוד. סיוע לימודי מוצע באופן שוטף לכל סטודנט המעוניין בעזרה לימודית, באמצעות חונכות של סטודנטים מצטיינים המעניקים שעורי עזר וחונכות קבוצתית. לזכאים מסיבות מיוחדות ניתנים גם שעורים פרטניים.

רבים מבוגרי המכללה המשיכו ללמוד לתואר שני בחינוך ואף התקבלו לתכניות יוקרתיות בארץ ובעולם והגיעו להישגים מפליגים בתחומי חינוך ומדעים.

מבין בוגרינו שהמשיכו דרכם לתארים מתקדמים באוניברסיטאות יוקרתיות בחו"ל:

פרופ' רועי כהן קדוש, בוגר המכללה האקדמית אחוה
תחום הלימוד: פסיכולוגיה

נוירופסיכולוג קוגניטיבי, חוקר וראש מעבדה במחלקה לפסיכולוגיה ניסויית באוניברסיטת אוקספורד

ד"ר אלעד אלקיים, בוגר המכללה האקדמית אחוה
תחום הלימוד: ביוכימיה וביולוגיה

עובד על הפוסט דוקטורט שלו בביוכימיה וביולוגיה מבנית במעבדות Cold Spring Harbor Laboratory בניו יורק.

סיפורים נוספים של הצלחה:

אמאל נג'מי אבו-סייף, בוגר המכללה האקדמית אחוה
תחום הלימוד: עבודה סוציאלית

דוקטורנטית לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן גוריון ומנהלת בכירה בעמותת "כיוונים" תכנית חינוכית לנוער יהודי אמריקאי.

מיכאל בן שטרית, בוגר המכללה האקדמית אחוה
תחום הלימוד: מנהל מערכות חינוך

מנהל בית ספר לנוער בסיכון של ברנקו וייס בעיר מודיעין.