לשלב בין לימודים וקריירה ולהצליח בחיים

לימודים וקריירה
עובדים במשרה מלאה ולא בטוחים שיש לכם זמן ללמוד? חושבים שפספסתם את הרכבת? מרגישים שתואר ראשון זה רק לצעירים? הגיע הזמן לחשב מסלול מחדש
 
לא משנה אם אתם עובדים בהיי-טק על סטארט-אפ או עדיין חולמים על מה שתרצו לעשות כשתהיו גדולים, אם יש דבר שמאפיין את רובכם הוא הרצון להצליח בחיים. אלא שלצערנו, המירוץ היומיומי נגד השעון, עומס המטלות והניסיון לאזן בין המשפחה לעבודה מדחיק לא פעם את המימוש העצמי הצידה. הבשורה הטובה היא שיש מה לעשות.
למרות הרצון להצליח ולמרות שבוודאי יש לכולכם את כל הכישורים והיכולות לעשות זאת, לפעמים התחושה היא שאתם מתקשים להתקדם. אחת מהדרכים לשנות את זה היא - מסוגלות. מדובר בתחושה פנימית ואובייקטיבית שיש לכל אדם כאשר הוא נדרש להתמודד עם אתגרים ומשימות. אז גם עולות השאלות - 'האם יש לי את היכולת להתמודד בהצלחה עם האתגר הזה ולהשיג את המטרות שאני רוצה להשיג? האם אני מסוגל להתמודד עם הקשיים הצפויים בדרך?'.
התשובה לכך, שפעמים רבות לא נאמרת בקול רם, תקבע אם תחליטו להתמודד עם המשימה או שתרימו ידיים מראש ותגידו לעצמכם 'אני לא מסוגל'. המכללה האקדמית אחוה, שמאמינה שאין דבר כזה 'לא יכול', ומציעה מסלולי ערב מיוחדים לתואר ראשון, כדי ששום דבר לא ימנע מכם להגשים את החלום.
 
תואר ראשון במערכות מידע ניהוליות* - מסלול ערב
תכנית הלימודים מתמקדת בפיתוח כישורים אנליטיים, הבנה טכנולוגית עמוקה, יכולות תכנות והיכרות מקיפה עם תחומי מערכות המידע, שמאפשרים להשתלב במגוון תפקידים בתעשייה ולפתח מערכות מורכבות.
התכנית מותאמת לאנשים עובדים במתכונת של שני ערבים בשבוע ויום שישי. הנדסאים בתחומי המחשבים, התוכנה והאלקטרוניקה ייהנו מהכרה בלימודים קודמים, מפטור עד 30 נק”ז ומתנאי קבלה ייחודיים.
התכנית מעניקה יכולות הגדרה ואפיון מערכות לצד יכולות ניהוליות, שיאפשרו לכם לנהל צוותים ופרויקטים מורכבים. מושם דגש מיוחד על היכרות עם העולם הדינמי והאתגרי של מערכות Web ומערכות לאבטחת הסייבר ולעיבוד נתוני עתק - Big Data. הלימודים כוללים גם התנסויות מעשיות.
הייחוד של התכנית הוא בשילוב בין לימודי מדעי המחשב ללימודי ניהול מערכות מידע. שילוב שנועד להעניק לכם ראייה רחבה ולאפשר לכם לתת מענה מקצועי טוב יותר לצורכי הארגון, כולל היכולות הטכניות הדרושות לפיתוח מערכות מורכבות.
בוגרי התוכנית זכאים לתואר ראשון B.Sc. במדעים מדויקים במערכות מידע ניהוליות, *בכפוף לאישור המל"ג.
 
תואר ראשון רב תחומי במדעי החברה והרוח* - מסלול ערב
עשרה עולמות תוכן, עשר חטיבות לימוד, עשרה אפיקים להתפתחות מקצועית - בלימודי התואר תיחשפו לתחומים חדשים ולא מוכרים, תרחיבו את הידע ותרכשו 'שפה' ייחודית בכל אחד מהמקצועות: סביבה וקיימות, משאבי אנוש, ספרות עברית, חינוך, לימודי קונפליקט וניהול משברים, פסיכולוגיה, תרבות חזותית ואומנות, תולדות הרעיונות (היסטוריה) ותרבות עממית ופולקלור. 
 
דווקא בעידן הגלובלי, המתאפיין ברב-תרבותיות ומטשטש את הגבולות בין תחומי הדעת, קל להבין את הערך העצום הטמון בתכנית המקנה ללומדים ידע עשיר ומגוון, מעניקה להם כלים לצמיחה אישית ומכינה אותם בצורה המיטבית לעולם התעסוקה העתידי.
 
הודות לידע הרב-תחומי, רבים מבוגרי התכנית מצליחים לבצע שינוי תעסוקתי או לפתח קריירה 'חכמה', כזו המתאימה את עצמה לעולם דינמי.
 
תכנית הלימודים מתאימה לעובדים במשרה מלאה או חלקית. היא מציעה לוח זמנים גמיש ונוח ומאפשרת לכם לשלב רכישת השכלה אקדמית איכותית עם שגרת עבודה וחיי משפחה.
 
כמו כן, בתכנית ישנו מסלול 'הזדמנות שנייה' המיועדת לבני 30 ומעלה. משתתפי התכנית יזכו במלגות עידוד, בכפוף לדרישות המכללה. *הענקת התואר מותנית באישור המל"ג.
 
המסקנה ברורה, כמה שתתמודדו יותר עם המשימה בתנאים שמאפשרים הצלחה, כך תחזקו את תחושת המסוגלות שלכם לגביה ותגדילו את סיכוייכם להצליח. אם במקום לתת לפחד לנהל אתכם נהלו אתם אותו, ורצף ההצלחות שלכם יגבר יחד עם תחושת המסוגלות.
 
לפרטים נוספים על מסלולי ערב והטבות מיוחדות חייגו 3622* או הכנסו לאתר המכללה www.new.achva.ac.il
*הטבות מגוונות לעמיתי מועדון 'עובדים בשבילכם'