מערכות מידע - הדור הבא

מערכות מידע מסלול ערב
שוקלים ללמוד תואר במערכות מידע קודם כל תהיו בטוחים שההורים שלכם יהיו מאוד מרוצים מהבחירה. אבל מה עושים בבוקר שאחרי? ומה זה בכלל מערכות מידע? התשובות לפניכם
 
בזמן שיותר ויותר מקצועות עתידים להיעלם עם השתלטותם של רובוטים על שוק התעסוקה, דווקא המקצוע החם ביותר שצפוי ליהנות מהשינוי הטכנולוגי הוא מנהל מערכות מידע. אותו מנהל ממלא תפקיד קריטי בכל ארגון. עליו מוטלת המשימה המורכבת של יצירת מערכת העונה על צורכי הארגון, הן מבחינת התוכן והן מבחינת המבנה הארגוני, הוא שאחראי לניהול ולתחזוקה שוטפת של המערכת, וכן על עדכונה בהתאם לשינויים היומיומיים שעובר הארגון בעקבות הצרכים השונים העולים מהשטח.
 
בעקבות ההתמקדות וההתמקצעות במגוון התחומים הנוגעים לעולם הטכנולוגיה המתקדם, נולדו מסלולי הכשרה המספקים מענה לביקוש שנוצר, כאשר אחד העיקרים והפרקטיים הוא התחום של ניהול מערכות מידע. תחום העוסק במערכות ממוחשבות האחראיות על ארגון ועל ניהול מידע בהיקפים גדולים. בניגוד למדעי המחשב, בו העיסוק העיקרי הוא בפיתוח תוכנה, פיתוח אלגוריתמים עם הכשרה צרה ותיאורטית יחסית, במערכות מידע ההכשרה היא הרבה יותר רחבה ולכן יש מגוון רב יותר של תפקידים ואפשרויות תעסוקה.
במכללה האקדמית אחוה הבחינו בצורך להתאים את הלימודים האקדמיים לשוק העבודה המתקדם, כך שסטודנטים הלומדים לתואר ראשון במערכות מידע המשלב בין לימודי מדעי המחשב ללימודי ניהול מערכות מידע.
 
התכנית מעניקה יכולות הגדרה ואפיון מערכות לצד יכולות ניהוליות, שיאפשרו לבוגרים לנהל צוותים ופרויקטים מורכבים. מושם גם דגש מיוחד על היכרות עם העולם הדינמי והאתגרי של מערכות Web ומערכות לאבטחת הסייבר ולעיבוד נתוני עתק (Big Data). השילוב נועד להעניק לבוגרים ראייה רחבה ולאפשר להם לתת מענה מקצועי טוב יותר לצורכי הארגון שיעסיק אותם, כולל היכולות הטכניות הדרושות לפיתוח מערכות מורכבות.
תחומי מדעי המחשב והניהול הם שתי דיסציפלינות אפשריות להתמחות מעשית בשוק התעסוקה במסגרת של תחום מערכות המידע בסביבה הארגונית. כבר במהלך לימודיהם צוברים הסטודנטים ניסיון מעשי בחברות מובילות בתעשייה ומעורבים בפרויקטים בשיתוף עם גורמים בולטים, כגון אלביט מערכות ואלתא. הנדסאים בתחומי המחשבים, התוכנה והאלקטרוניקה אף נהנים מהכרה בלימודים קודמים ומתנאי קבלה ייחודיים.
 
מעניין אתכם, אבל חוששים מתנאי הקבלה? תכנית הכנה מיוחדת תכשיר אתכם ותהווה כניסה חלקה לתואר. במשך 3.5 חודשים בלבד ילמדו הסטודנטים קורס חיזוק במתמטיקה ויקבלו תשתית חזקה להמשך הלימודים, וזאת מבלי לפספס שנת לימודים. הלימודים מתקיימים אחר הצהריים ומתאימה במיוחד לאנשים עובדים.
 
כאמור, מדובר בתחום מאוד רחב וההכשרה שמקבלים הסטודנטים היא מגוונת, כאשר בסיום התואר יוכלו הבוגרים לבחור בין שלל התחומים שניתן לעסוק בהם, כגון ניתוח מערכות, פיתוח תוכנה, עיצוב מוצר, שיווק, בקרת איכות, הטמעת מערכות ושיפור התהליכים הארגוניים והכלכליים בעסק באמצעות שכלול מערכות המידע. השילוב בין ידע ניהולי לידע במערכות מחשב הינו מנצח בעידן שבו למידע יש ערך אינטגראלי.