סדנאות דיקן הסטודנטים

סדנאות דיקן הסטודנטים
צוות דיקן הסטודנטים מציע לכם הזדמנות לפיתוח אישי, העצמה וצמיחה!
סדנאות דיקן סמסטר א' תשפ"ב יוצאות לדרך
כל הסדנאות בזום, ללא עלות, אך מספר המקומות מוגבל.

למידע נוסף על מועדי הסדנאות ולהרשמה לחצו כאן

 

שם הסדנה מידע על הסדנה
ניהול זמן והתמודדות עם דחיינות כל סטודנט יכול להיעזר בכלים חדשים לניהול זמן שיאפשרו לו לשפר את ביצועיו: יצירת סדרי עדיפויות, הכרת "מבזבזי הזמן" שלנו, אסטרטגיות לניהול זמן ואסטרטגיות להתמודדות עם דחיינות. כלים אלו חשובים יותר מתמיד עקב האתגרים הייחודיים שמשבר הקורונה מציב בפנינו
טכנולוגיה לימודית מסייעת  בסדנה נערוך היכרות עם טכנולוגיה תומכת למידה ונלמד להשתמש בעזרי למידה שונים כדוגמת טכנולוגיות מסייעות לקריאה, אפליקציות לניהול תהליכי כתיבה, שימוש בטכנולוגיות לייעול הלמידה לקראת מבחנים ועוד.
למידה והכנה לבחינות"- סדנת חובה לסטודנט המתחיל סדנה בת שני מפגשים:  חלק א'- עוסק בטיפים ורעיונות ללמידה יעילה במהלך הסמסטר (סגנונות למידה, התנהלות יעילה לאורך הסמסטר, ניהול זמן לקראת בחינות ועוד).  חלק ב'- עוסק בהכנה לקראת תקופת הבחינות (אסטרטגיות למידה והכנה לבחינות, אסטרטגיות הבחנות ועוד). מומלץ להשתתף בשני החלקים.
זכויות בביטוח הלאומי הסדנה עוסקת בזכויות כספיות בביטוח לאומי של סטודנטים המתמודדים עם אתגרים רפואיים והפרעת קשב. בסדנה ידובר על זכאויות לסיוע, אופן הפניה ותהליך הגשת הבקשה.
מיינדפולנס - מודעות קשובה להפחתת לחץ ומתח סדנת חשיפה ייחודית למיינדפולנס- שיטה מוכחת להפחתת לחץ ומתחים ואשר תורמת לרמות גבוהות של איזון, חוסן נפשי, התמודדות יעילה עם כאב פיזי ונפשי, שיפור ביכולות הקשב ועוד.
מיומנויות מחשב בסיסיות סדנת מבוא למשתמש החדש במחשב. הסדנה עוסקת בהיכרות והתנסות עם תוכנות אופיס שימושיות (word, excel, powerpoint), סקירה של תיבת המייל ועוד. הסדנה מיועדת למי שלא מנוסה בעבודה עם מחשב ומעניקה כלים טובים ללמידה יעילה ואפקטיבית, הגשת עבודות ומטלות ועוד. 
ניהול חונכות אפקטיבית - סדנה לחונכים במערך התמיכה שביחידת הדיקן יחסי חונך-חניך וניהול קשר איכותי, יעיל וממוקד מטרה, מחייבים רכישת כלים ומיומנויות חדשות, הן בחונכות פרונטלית והן בחונכות מקוונת. בסדנה נעסוק בסוגיות שונות בתהליך החונכות כגון יצירת קשר, פיצוח מחויבות לתהליך, הצבת יעדים, דילמות בקשר החונכות ועוד. 
סדנת לינקדאין היכרות עם חלקי הפרופיל השונים ולמה חשוב לשים לב, היכרות עם לינקדאין ושימושיו , מיתוג אישי, יצירת קשרים , פוסטים: איך זה עובד? איך מגדילים חשיפה, קבוצות, שיתוף ידע, מעקב אחרי טרנדים ומגמות
איך להפחית את חרדת הבחינות שלי? (رهاب الامتحانات والتعامل مع ظروف الضغط) לחץ וחרדת בחינות יכולים לפגוע קשות בלמידה למבחן וביכולת להביא את היכולות לידי ביטוי. בסדנה נכיר טכניקות להתמודדות עם מצבי לחץ לקראת הבחינה ובמהלכה.
העצמה אישית - تمكين ذاتي في التعليم الأكاديمي מה הקשר בין  העצמה אישית והצלחה בלימודים באקדמיה? הסדנא תתייחס לתהליך השינוי שעוברים הסטודנטים עם הכניסה לאקדמיה, תאפיין את המרכיבים של תהליך השינוי ותכונות חשובות הקשורות להצלחה באקדמיה. בכך יקבלו המשתתפים כלים שיסייעו להצלחתם.
ארגון מידע וסיכום חומר באקדמיה -  تنظيم وتلخيص الماده במהלך הסדנא נתייחס להבדל בין החומר הלימודי בתיכון לאקדמיה, מהו סיכום? האם הוא חשוב ולמה, חשיבות הסיכום לפני ההרצאה, במהלך ההרצאה ואחרי ההרצאה וכלים יעילים לארגון וסיכום החומר הלימודי.
אני המנהיג של חיי - قيادة الذات  בסדנה נלמד לזהות את הדאגות והחסמים שלכם וגם את דרכי ההשפעה עליהם. תכירו את ההבדל בין אנשים ריאקטיביים (מגיבים) לפרואקטיביים (יוזמים) ותקבלו כלים שיעזרו לכם להיות המנהיגים של חייכם.