פרופ' שוש ארד נשיאת המכללה ומארי סמארט תורמת מארה"ב מסכמות ביקור מרגש

המכללה האקדמית אחוה -
תאריך אירוע: יום ד', 24.01.2018 (כל היום) - יום ה', 25.01.2018 (כל היום)
פרופ' שוש ארד נשיאת המכללה האקדמית אחוה, יחד עם אתי גרובגלד מנכ"לית המכללה והריאט גימפל מנהלת פיתוח משאבים, אירחו ביומיים האחרונים את מארי סמארט, תורמת מארצות-הברית, שהגיעה לביקור בישראל.
 
זהו ביקורה השני של סמארט במכללה, כשהדגש הפעם היה סביב הרב תרבותיות ואוכלוסיות הסטודנטים המגוונות שמרכיבים את המכללה והופכים אותה לכל כך מיוחדת.
 
תחילת הביקור החל בסיור בקמפוס ובחדר הסימולציה המשמש את הסטודנטים להוראה. לאחר מכן, נפגשה סמארט עם הנציגים המלווים את קהילות הסטודנטים החרדים, הבדואים וכן מפגש עם מקהלת המכללה 'קולות שלובים' - שמצביעה יותר מכל על הפעילות החברתית במכללה והנתינה לחברה. כמו כן, נפגשה סמארט עם הסטודנטים השונים שתיארו בפניה את חווית הלמידה, האינטגרציה בין כולם והמרקם הייחודי שמצליח בכל פעם מחדש להפתיע ולרגש.
 
למחרת נפגשה סמארט עם נציגת קהילת הסטודנטים בקריית מלאכי וראתה מקרוב את השפעתה של העשייה בערי הפריפריה. בהמשך הדרימה לרהט שם נפגשה עם נציגי קהילות הסטודנטים שסיפרו לה מהם הפרויקטים שעומדים על הפרק ועל הרקע ממנו מגיעים חלק לא קטן מהסטודנטים במכללה. הסיור ברהט כלל גם ביקור בשוק ובמתנ"ס העיר והוא לווה בסיפורים על ההיסטוריה שלה והתפתחותה בעשור האחרון.
 
מאוחר יותר המשיכה סמארט ביחד עם פרופ' ארד וגימפל ל'מרכז תמר' בבאר-שבע שקם כדי לקדם את החינוך וההשכלה הגבוהה בקרב האוכלוסייה הבדואית, והאתגרים בלשבור את תקרת הזכוכית מולם היא ניצבת.
 
את הביקור סיימה סמארט בביתה של פרופ' ארד באווירה פחות פורמלית ובהבטחה כי זו רק ההתחלה, "היה חשוב לי לראות מהיכן הסטודנטים של המכללה האקדמית אחוה הגיעו ולאן הם עוד יכולים להגיע", סיכמה סמארט. "זה בהחלט היה אינטנסיבי, אך יחד עם זאת כיף, מעניין ובעיקר מרגש".