גאים להיות גיקים של טכנולוגיה? בואו לעשות מזה קריירה

גאים להיות גיקים של טכנולוגיה? בואו לעשות מזה קריירהפרופ' אהוד גודס, ראש התכנית לתואר ראשון במערכות מידע במכללה האקדמית אחוה, סיפר לנו על המהפך הדרמטי שעבר תחום מערכות המידע בשנים האחרונות, ומהן אפשרויות התעסוקה לבוגרי התואר הראשון.

מה זה בעצם מערכות מידע?

"מערכות מידע הן תוכנות וטכנולוגיות שמאפשרות ניהול יעיל ומיטבי של ארגונים מודרניים. מערכת המידע היא תת מערכת בארגון, והיא מופקדת על כל הטיפול במידע:  איסוף ואחסון נתונים, הפקה, עיבוד והפצה של מידע.

"בכל ארגון נדרשת כיום מערכת מידע לצורך תפעול תקין. בנוסף, מערכות מידע תומכות בתהליכי ניהול בכל הרמות: תפעולית, טקטית ואסטרטגית. לימודים לתואר ראשון במערכות מידע מעניקים לבוגרים את התשתית המדעית לניהול והשתתפות בפיתוח, הטמעה ותחזוקה שוטפת של מערכות המידע בארגונים".

גבירותי ורבותי, מהפך

בשנים האחרונות עבר תחום מערכות המידע מהפך דרמטי: מערכות לוקליות בארגונים התפתחו להיות מערכות מבוססות אינטרנט המותקנות בסביבה "עננית". המערכות קיימות ופועלות בסמארטפונים, רובוטים ואפילו במכונות ייצור. גם תחום מערכות המידע הרפואיות התפתח ומשמש לשמירת והצגת נתונים רפואיים של מטופלים, העברת מידע רפואי בין מרכזי מידע שונים, וכן מערכות תומכות החלטה רפואית המשלבות עקרונות של בינה מלאכותית במטרה לייצר תובנות, המלצות או התראות לצוות הרפואי והמטופלים.

מהן אפשרויות התעסוקה כבוגר תואר ראשון במערכות מידע?

"בשוק העבודה קיים ביקוש גדול לאנשי מקצוע עם הכשרה אקדמית מתאימה, שיכולים לפתח, לתחזק ולנהל את מערכות המידע. בוגרי תואר ראשון במערכות מידע יוכלו להשתלב בתפקידי מתכנתים, בודקי תוכנה, מקדמי שיווק online, מפתחי אתרי אינטרנט, מנתחי ומיישמי מערכות מידע, מדריכים ומטמיעים של מערכות מידע ומנהלי מערכות מידע.

 חושבים שיש לכם מה שצריך כדי לשלוט על מערכת ההפעלה של ארגון גדול? התקשרו 3662*