כן כולל שירות! הדרכת עובדי המכללה בשירות והוראה נגישים

ב-22/05/2017  קיימה המכללה יום הדרכה מושקע וחוויתי למנהלים ולעובדים בנושא שירות והוראה נגישים בהפקת צוות דיקן הסטודנטים וצוות משאבי אנוש בליווי של מורשי נגישות השירות.

היום נפתח בדברי מנכלי"ת המכללה ד"ר אתי גרובגלד שסקרה את תכנית הנגשת המכללה והדגישה את האחריות האישית של כל עובד ומנהל להנגשת כלל שירותי המכללה.  לאחר הרצאת מליאה שהעניקה ידע רב ודנה בסוגיות ואתגרים, התפצלו העובדים והמנהלים לסדנאות. הסדנאו כללו להתנסות חוויתית בשירות נגיש תוך פיתוח דיון ועיבוד משמעותיים של החוויות שעברו. ההרצאות וההתנסות הותאמו לכל מחלקה לפי תחומי השירות שהם מעניקים.

לסיום, כל עובד קיבל שי: פד לעכבר עם לוגו לשירות נגיש כך שישמש תזכורת תמידית לחשיבות הנושא בעבודה היומיומית. חשבנו גם על הפרטים הקטנים, הכיבוד ליום זה הוזמן מעמותת שוויון וצדק לנכים אשר העניקו אף הם שי לעובדים: חוברת מתכונים של העמותה.

המשובים שהתקבלו ליום זה מעידים על למידה והפנמה, לא רק בנוגע לחשיבות השירות הנגיש, אלא לדרכים בהם כל אחד ואחת יכולים להנגיש את השירות בתחומו.

בהמשך, היחידה לקידום הוראה תפעיל תכנית ההדרכה ייעודית למרצים בהקשר של הוראה בכיתה, הנגשת חומרי הוראה וניהול אתרי קורסים נגישים.

 

חשוב להדגיש שזו פעם שנייה שהמכללה מקדישה יום עבודה להכשרת העובדים והמנהלים בנושא נגישות מתוך הכרה בחשיבות הנושא והבנה שעל מנת להטמיע תהליכים ולשנות עמדות לא די באירוע חד פעמי.

 

 

תמלול ההרצאות ודברי הפתיחה במליאה