סיפתח - תכנית חדשה בדיקן הסטודנטים

 

תכנית סיפתח החלה לפעול במכללת אחוה בתחילת שנת הלימודים הנוכחית, ופותחה בג'וינט ישראל- תבת בשיתוף משרד הכלכלה והתעשייה, במטרה לצור חוליה מקשרת במעבר שבין האקדמיה לשלב התעסוקה עבור אנשים עם מוגבלות. מדובר בתכנית חדשנית במדינת ישראל אשר פועלת בשבעה מוסדות אקדמיים, ומלווה סטודנטים ובוגרים של כל מוסד עד להשתלבותם בעבודה אשר הולמת את השכלתם וכישוריהם.

תכנית זו פותחה לאור הצורך שעלה הן בקרב הסטודנטים והבוגרים אשר מתקשים במציאת תעסוקה איכותית, והן בקרב מעסיקים אשר עסוקים בגיוס של מועמדים עם מוגבלות כחלק מחובת צו ההרחבה. 

התכנית מיועדת לסטודנטים מהשנה השנייה והשלישית ללימודיהם  ולבוגרים של המוסד עם עשרים אחוזי נכות. התוכנית מציעה ליווי פרטני וקבוצתי כבר בתקופת הלימודים, על מנת לרכוש כלים תעסוקתיים ולמצוא משרה מתאימה. במסגרת התוכנית מתוכננות סדנאות בתחום התעסוקה, ימי עיון, פעילויות מגוונות ברחבי הקמפוס בתחומים הנוגעים לקריירה ונגישות.

פעילות זו מתקיימת כחלק משירותי הדיקן ומרכז הנגישות של המכללה. קיים שיתוף פעולה מלא עם רכזת סיפתח . שיתוף הפעולה נועד לסייע לסטודנטים ולבוגרים במציאת משרה איכותית תואמת השכלה.