הכי טובים שיש

 

 

מתוך הכתבה 'הכי טובים' של 'מעריב' (18/04/11):הקמפוס האקדמי אחוה, הממוקם מעט צפונית לקרית מלאכי, מאגד בתוכו, למעשה, שתי מכללות בקמפוס אחד: אחת לחינוך והוראה והשניה ללימודי מדעי הטבע, ניהול, מדעי החברה ומדעי הרוח.

 

חלק מהמסלולים הם עצמאיים וחלק הם שלוחה של אוניברסיטת בן גוריון. עם השנים הפכה המכללה למוכרת יותר לכלל הציבור, ומהקריטריונים שבחנו מתברר כי הסטודנטים שבה חושבים שהיא אכן ראויה למקום של כבוד בזירה האקדמית הישראלית.

 

בולטים לטובה היחס לסטודנטים בעלי לקויות למידה ומערך התמיכה הכללי לסטודנטים בתחום הלימודי. כך למשל, פועל במכללה פרויקט משגשג, שבו סטודנטים מצטיינים מועסקים על ידי המכללה במתן שיעורי עזר לסטדונטים מתקשים, בעלות מינימלית. אלו מקבלים עזרה, הם מקבלים שכר.

 

בנוסף מקפידים במכללה על עריכת סקר שביעות רצון ושיתוף פעולה עם אגודת הסטודנטים על מנת לאתר צרכים ולספק מענה. כך, לאחרונה התלוננו סטודנטים שחסרה להם פעילות תרבותית. מאז, מדי יום שלישי הלימודים מופסקים לטובת מופע או הרצאה - ללא תשלום.

 

מנכ"לית המכללה,  ד"ר זיו חורב, סבורה שהמכללות הן אלה שהביאו לאקדמיה הישראלית את בשורת היחס לסטודנט. "היום הסטודנט נתפס כלקוח, ומי שעשה את השינוי הן המכללות", אומרת חורב, "במובנים מסוימים הבנו שאם לא נוכל להציע לסטודנט שירות מעולה ויחס מעולה, מעבר לאיכות אקדמית, לא תהיה לנו זכות קיום. כדי לבקש מסטודנט לתת לנו את השנים של התואר, צריך שתהיה משמעות לתואר הזה. מה שצריך זה לתת שירות".

 

 

לכתבה המלאה בגיליון "הכי טובים" של עיתון מעריב, אפריל 2011.

 

הכי טובים שיש ב-Ynet