המכללה האקדמית אחוה זכתה במקום הראשון ב"פרס נגישות ישראל 2016"

 המכללה האקדמית אחוה זכתה במקום הראשון ב"פרס נגישות ישראל 2016"

המכללה האקדמית אחוה זכתה במקום הראשון ב"פרס נגישות ישראל 2016" ע"ש שימחה לוסטיג ז"ל, עבור תכנית "טעימה אקדמית" המוכרת ונתמכת על ידי המועצה להשכלה גבוהה, המקדמת את הנגישות ואת שילובם של אנשים עם מוגבלויות נפשיות בחברה ובמסגרת הלימודים באקדמיה.  מטרת הפרס היא לעודד פרויקטים פורצי דרך של נגישות, הכוללים מקוריות או חדשנות ותורמים לשילובם בחברה של אנשים עם מוגבלות.

בנימוקי הפרס נכתב: "ועדת הפרס מוצאת את הפרויקט ראוי לפרס, וכפרויקט מהווה דוגמא ללימוד וחיקוי. הערכתנו לפרויקט, לאנשים שהשתתפו ביישומו, לניהולו ולארגון בכלל גדולה ביותר".

הנהלת המכללה ברכה על הפרס, אשר מהווה חלק מהפעילות והמדיניות שהיא מובילה בתחומי המעורבות החברתית, הנגישות בחברה והיזמות.

השבוע הוענק הפרס בטקס חגיגי, במסגרת וועידת נגישות ישראל הבינלאומית הרביעית, על ידי חה"כ אילן גילאון, יו"ר ועדת הנגישות של הכנסת, חה"כ קארין אלהרר, יו"ר הוועדה לביקורת המדינה בכנסת, הגב' נעמי לוסטיג – אלמנתו של שמחה לוסטיג, הגב' מיכל רימון – מנכ"ל עמותת נגישות ישראל ויובל וגנר – נשיא העמותה.

הפרס הראשון בו זכתה המכללה, כולל מימון טיסה והשתתפות בכנס Zero Project 2017 בווינה בו יוצג הפרויקט. מדובר בכנס בין לאומי, מהמובילים בתחום, של פרקטיקות ומחקר בתחום הנגישות. משתתפי הכנס יוכלו לחלוק ולקבל עוד מידע בתחום, על מנת להמשיך ולשמש גורם חשוב ומשמעותי במהפכת הנגישות בישראל בכלל ובקידום שילובם של אנשים עם מוגבלות נפשית בחברה ובהשכלה בפרט.

ד"ר מיכל רביבו שטיינר, דיקן הסטודנטים שאמונה על הנושא, קיבלה את הפרס במהלך הטקס בשם המכללה ואמרה כי: "מדובר בכבוד גדול למכללה. נגישות לאנשים עם מוגבלות נפשית היא אחד התחומים היותר מורכבים ומאתגרים. הפרויקט זוכה להצלחה בזכות שיתוף פעולה מדהים בין הסגל האקדמי והמנהלי ביחידות מכללה רבות, והוא ראוי להיות מודל מוכר ורשמי בתחום השיקום כתכנית מעבר".

קבלת פרס נגישות ישראל 2016:

קבלת פרס נגישות