מאין האנגלית שלי?????? מאחוה

מניין האנגלית שלי? מאחוה

משרד החינוך שם דגש על לימודי המתמטיקה והאנגלית, והצורך במורים איכותיים ומשפיעים גדל באופן תמידי. המכללה האקדמית אחוה מציעה תואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה, הסבת אקדמאים להוראה ותוכנית למצוינים בחינוך

מירב צרפתי הייתה מפיקה במשרד פרסום והיום היא מורה בבית ספר יסודי. "כשאני נכנסת בכל בוקר לכיתה אני מרגישה כאילו נולדתי מחדש," היא מספרת, "מחכות לי עשרות ידיים מחבקות ועשרות עיניים סקרניות של תלמידים". מירב היא אחת מפרחי ההוראה שסיימו את לימודיהם במכללה האקדמית אחוה. המכללה לוקחת על עצמה את הובלת לימודי החינוך וההוראה בישראל, ומטפחת את מורי העתיד; מחקרים מוכיחים שחינוך טוב תלוי אך ורק בטיב ההוראה, ומשום כך חשוב למכללה להוביל את האנשים הטובים והרציניים ביותר למקצוע ההוראה, לטפח ערכים של מצוינות אקדמית ולהציע תכניות עידוד למצטיינים.

באוגוסט 2015 החל שר החינוך נפתלי בנט לקדם את התוכנית הלאומית לחיזוק לימודי המתמטיקה, וב- 2016 יושם דגש על לימודי האנגלית, בדומה לחיזוק המתמטיקה של חמש יחידות. הדרישה למורים למתמטיקה, אנגלית ומדעים, עלתה מאז, ועולה באופן תמידי. הלימודים בבית הספר לחינוך במכללת אחוה מכשירים את מורי העתיד במהלך ארבע שנים של לימודים אקדמיים; בנוסף, קיימת תכנית "מצוינים בחינוך"; תכנית תלת שנתית במימון מלא של שכר לימוד ובתוספת מלגת קיום, המזמינה מועמדים מצוינים עם נתוני קבלה גבוהים.

היתרון הייחודי של בית הספר לחינוך במכללה האקדמית אחוה הוא העבודה המעשית. כבר מהשנה הראשונה הסטודנטים נוכחים בבתי הספר ומלמדים בפועל, תוך ליווי צמוד של מדריך פדגוגי. בסופו של יום, העובדות מדברות בעד עצמן:90% מבוגרי בית הספר לחינוך במכללה האקדמית אחוה עוסקים בהוראה. ראש בית הספר לחינוך במכללה האקדמית אחוה, ד"ר ראיסה גוברמן, מדגישה: "תכניות הלימוד שלנו נועדות לפתח את הידע והמיומנויות של המורה לעתיד, ובד בבד להעצים את אישיותו ולהכינו לתפקידו כמחנך מעורב ומשפיע".

פרופ' אורית אבידב-אונגר, דיקן בי"ס לחינוך במכללה האקדמית אחוה, "במכללה פועל בית ספר לתארים מתקדמים, והחשיבות במבנה המשולב היא בעובדה שהוא מעניק אופק מקצועי עתידי. סטודנט צעיר שמתחיל את לימודיו מתקשה לראות את האופק המקצועי שלו. אנו מאפשרים לו לראות אותו שלב אחר שלב. הוא יכול, לדוגמה, לסיים תואר ראשון ולעסוק בהוראה, לחזור ללימודי תואר שני ולהתמקצע בתחום שמעניין אותו. הוראה היא שליחות, ועצם הבחירה בלימודי חינוך והוראה הופכת את הסטודנט לאדם משפיע".

המכללה מציעה מסלול להכשרת אקדמאים להוראה המקנה ללומדים ידע, כלים ומיומנויות הוראה ברמה מקצועית ואקדמית גבוהה עם התמחות גם בהוראת אנגלית, מתמטיקה ומדעים. בין המצטרפים למסלול הסבת אקדמאים להוראה נמצאים גם אנשי הייטק, אנשי צבא, טייסים ובעלי מקצועות חופשיים עם רצון לחולל שינוי במערכת החינוך. מורים איכותיים הם מצרך מבוקש, לא רק בבתי הספר אלא בכל תחומי החינוך ואלו המשיקים לו. המכללה מאפשרת קבלת ידע תיאורטי ומעשי שיפתח עבורכם דלתות לעתיד טוב יותר.

רוצים להשפיע על דור העתיד? חושבים שיש לכם את מה שצריך כדי להיות מורים ומחנכים?

התקשרו: 3622*