מוכנים למחר – חניכת מרכז סימולציה

מוכנים למחר – חניכת מרכז סימולציה

ההכשרה באמצעות סימולציה הפכה בשנים האחרונות למגמה גוברת והולכת במגוון תחומים בארץ ובעולם. השימוש בסימולציה כולל הדמיה של תרחיש המתאר מציאות שבה נדרשת תגובה בזמן אמת למקרה כלשהו בתחום הדעת. ההתנסות בסימולציה כוללת גם תחקיר רפלקטיבי קבוצתי ואישי המאפשר לשחקנים ולצופים לפתח מיומנויות וכלים רלבנטיים לתחום הדעת ולתרחיש המוצג.
מרכז הסימולציה במכללה האקדמית אחוה ממוקם בבניין בית הספר לחינוך. הוא מהווה חלק מובנה ממרחב של שש כיתות ההוראה, שכולן מאפשרות תהליכי למידה-הוראה בסביבה עתירת טכנולוגיות מתקדמות. הסימולציה מבוצעת באמצעי הקלטה ובקרה טכנולוגיים חדישים, הריהוט הוורסבילי (Space Tech) מאפשר למידה מגוונת, לרבות שימוש בטאבלטים, מסכי מחשב Smart TV Samsung, לוחות ניידים ועוד. בניית החדר התאפשרה תודות לתמיכת פרויקט DARE - Erasmus+  של האיחוד האירופי.
המרכז הנקרא "בי" מסמן את  השילוב המאוזן בין הידע הדיסציפלינארי והממד הבינאישי (Center of Inter Personal and Discipline - IPD). מרכז "בי" חורט על דגלו את השימוש המושכל בידע דיסציפלינארי בממד הבינאישי של ההוראה. הסלוגן של מרכז הסימולציות הוא "הכל תלוי בי".
השבוע ב 28/03/2017  נחנך המרכז בטקס חגיגי רב משתתפים. ד"ר יעל פישר, רקטור המכללה, נשאה דברים ומיקדה את דבריה בחשיבות של שילוב פדגוגיה חדשנית וטכנולוגיה מתקדמת. המרכזת האקדמית של המרכז, ד"ר אורנה לוין, גזרה את הסרט והאירוע תועד על-ידי האחראי הטכני של המרכז, מר יהודה חביב.
מרכז הסימולציה משרת כבר עתה את צוות המדריכים הפדגוגיים והמרצים של המכללה. הוא עתיד לשמש כמרכז הדרכה לא רק בתחומי פדגוגיה אלא גם בתחומי מנהל שונים כגון: הנגשת השכלה לאוכלוסיות עם מוגבלויות, עבודה מול קהל ועוד.
המרכז עתיד להכשיר גם קבוצות מחוץ למכללה.
לפרטים ניתן לפנות לד"ר אורנה לוין inl@walla.co.il.