ש"ס למען ההשכלה הגבוהה

סוג הפרסום: ספר
פורסם ע"י: ענת פלדמן
שנת הוצאה: 2003
שם הספר/כתב העת: ש"ס למען ההשכלה הגבוהה

יו"ר התנועה, השר אליהו ישי, יזם הקמת שדולה למען ההשכלה הגבוהה לאחר שנפגש עם חוקרת תנועת ש"ס, ד"ר ענת פלדמן מהמכללה האקדמית "אחוה".
מאת: אברהם בן חיים

חברי הכנסת והשרים של סיעת ש"ס רואים חשיבות בהשכלה הגבוהה באקדמיה והקימו מחדש את השדולה בכנסת למען ההשכלה הגבוהה בישראל והמכללות. שדולה דומה הייתה קיימת גם בכנסות קודמות, אך חידושה ניתן לציין בזכות תנועת ש"ס.

ד"ר פלדמן הציגה בפני חברי הסיעה את מכלול הקשיים העומדים בפני האקדמיה בישראל ובעיקר ציבור המרצים הצעירים. בין היתר, העלתה את התופעה במסגרתה מכללות ואוניברסיטאות מפטרות מרצים מן הסגל הזוטר מדי שנה, בתום שנת הלימודים ומעסיקה אותם מחדש בשנה שלאחר מכן.

פלדמן ומרצים נוספים גם נפגשו עם יו"ר שס אליהו ישי וח"כ אברהם מיכאלי המכהן כיו"ר סיעת ש"ס בכנסת,  - עורך דין ובוגר אוניברסיטת בר אילן. לדברי ח"כ מיכאלי המעורבות של ש"ס למען ההשכלה הגבוהה בישראל דווקא אינה מתנגשת עם השאיפה של חבריה ללימודים תורניים: "מי שיכול להקדיש את כל זמנו ללימוד תורה - אין למעלה מזה", הסביר אתמול, "הסיוע שלנו הוא לכלל הציבור וגם לציבור החרדי שאינו יכול להקדיש את כל זמנו ללימוד תורה ומבקש ללמוד לימודים אקדמיים. זה מהלך חברתי מהמעלה הראשונה".

ח"כ מיכאלי הוסיף כי המשימה הראשונה של השדולה תהיה ארגון מפגש משותף לכל ראשי המכללות וראשי האוניברסיטאות, כדי להפוך את המאבק למשותף. בימים אלו ממשיך ח"כ מיכאלי במפגשים יזומים עם ראשי האוניברסיטאות, סיורים ודיונים במטרה לקדם את תחום ההשכלה הגבוהה...