אחווה בקהילה

המכללה האקדמית אחוה - מעורבות חברתית - אחוה בקהילה

היחידה למעורבות חברתית פועלת בתוך דיקן הסטודנטים ושמה לה למטרה להצמיח מנהיגות צעירה, חברתית ואקטיבית, תוך עידוד סטודנטים מנהיגים, יזמים, מובילי תהליכים ומשפיעים על סביבתם- בעבודה, בקהילה ובחברה.

יעדי הפעילות כוללים: שיתופי פעולה קהילתיים בכל הרשויות והמועצות מהם מגיעים הסטודנטים, עידוד דיאלוג בין קבוצות ומגזרים בחברה הישראלית, תמיכה באוכלוסיות מוחלשות ומודרות חברתית, כלכלית וגיאוגרפית.

האני מאמין החברתי של היחידה הוא 'כל מי שמקבל גם נותן'. בהתאם, כל סטודנט במכללה המקבל מלגה משתלב בעשייה חברתית. דיקן הסטודנטים שותף למגוון רחב של פרויקטים חברתיים במטרה לאפשר למאות סטודנטים לקחת חלק ביחידה למעורבות חברתית בהתאם ליכולותיהם ולכישוריהם הייחודיים. הצוות האקדמי והמנהלי מוזמן אף הוא לקחת חלק בפעילויות התנדבות שונות, כל אחד על פי נטיותיו וכשרונו.

חינוך והעשרה לקהל הרחב - אחוה בקהילה

המכללה האקדמית אחוה, מוסד אקדמי חינוכי-תרבותי, פותח שעריו לקהילה ומציע לכל המעוניינים אפשרות להשתלב במגוון תכניות בנושאים שונים. לצד תכניות הלימודים האקדמיות לתואר ראשון ושני, פועל המרכז ללימודי פנאי, יחידה המציעה קורסים ופעילויות העשרה וצמיחה אישית של מבוגרים. בעבר הוקמה גלריה לאמנות מתוך מטרה לקדם פעילות אמנותית במקום. בגלריה הוצגו תערוכות של אמנים יוצרים וכן עבודותיהם של בוגרי החוגים לאמנות במכללה.

בקמפוס מוצגת גם תערוכת קבע, יצירתו של האמן דוד ניסענבוים במסגרת מוזיאון פרטי ללימודי השואה -"יצירת דוד", שהוקם במטרה לשמש אות זיכרון לקורבנות השואה על ידי לימוד מקיף של הנושא.

המכללה מזמינה את הקהל הרחב ליהנות מהרצאות אקדמיות פרומטליות ובזום במגוון תחומים: תרבות לומדים באחוה ללא תשלום, ימי עיון בנושאים אקדמיים ובנושאי חינוך, אקטואליה, מדע, רוח וחברה. שיתוף פעולה פורה עם תנועת המושבים הביא למספר פעילויות וימי עיון בנושאי השינויים במרחב הכפרי. בכל שנה מפתחת המכללה פעילויות חדשות לקהילה, ימי תוכן מעשירים, תערוכות ועוד.

הסגל האקדמי, בעל ניסיון עשיר וכולל את המרצים הטובים והמובילים בתחומם, מעניק חווית למידה והעשרה למאות לומדים בעבר ובהווה.