חוויית לימודים

הקמפוס שלנו

בעמק יפה, בין כרמים ושדות, בין הנגב למרכז הארץ, שוכנת האקדמית אחוה. המרחב הכפרי שמסביב בא לידי ביטוי במרחבים הירוקים והעצומים שהפכו לסימן ההיכר של המכללה. מיקומה הייחודי של אחוה, בתחומי המועצה האזורית באר טוביה, מאפשר הנגשת השכלה גבוהה לתושבים ולקהילה, מתוך אמונה שהצלחת המכללה היא הצלחה של אזור שלם. וכדי להצליח, ובגדול, חרטה המכללה על דגלה את נושא החדשנות, המצוינות, הראייה למרחוק והטבעת החותם, כפי שהן באות לידי ביטוי בתשתיות שנבנו ובתוכניות הלימוד. הכל במטרה שלך יהיו את כל ההזדמנויות להגשים חלומות

מרחבי למידה

בקפיטריה, בכיתות חכמות, וגם על הדשא, מרחבי הלמידה המגוונים הפזורים ברחבי המכללה נועדו להפוך את תהליכי הלמידה שלכם לא רק לקלים יותר, אלא גם למהנים יותר.

אנחנו מאמינים שסביבה חיובית, נעימה ודינמית יוצרת חיבור עמוק יותר בין תהליך הלמידה ולמקום בו היא מתקיימת. מרחבים אלה הוקמו כדי לעודד אותך ליזום, להוביל תהליכים ולהשפיע חזרה על הסביבה.

אותם מרחבים מאפשרים לימודים באווירה חמה, משפחתית ובקבוצות לימוד קטנות, תוך ליווי אישי של המרצים כדי שכל אחד ואחת מכם ירגיש שהוא סיפור שאסור לפספס

בנייה מתקדמת

בשנים אחרונות הקמפוס של אחוה שינה את פניו. מבנים חדשים קמו, אחרים שודרגו, התווספו כיתות לימוד חדשניות, הוקמו מעבדות משוכללות ונוצרו חללים פדגוגיים היוצרים אווירת לימודים מלאת השראה התואמת את עולם האקדמיה של המחר.

כמי שמחוברים למצוינות, לתחומי הלימוד של המאה ה-21 ולשיטות הוראה חדשניות, חשוב לנו להתאים את עצמנו בכל פעם מחדש לשינויים המתרחשים בחברה, בתעשייה ובדרכי הלמידה בסביבות שונות.

סט הערכים שמלווה אותנו כל הזמן במהלך העבודות הוא יוקרה, מצוינות, חדשנות וערכיות אקדמיות, המותאם לחזון המכללה.

חדרי שמע ודיבור

הידעת? בימים אלה נבדק הקשר בין לקויות שפתיות לנחירות ולדום שינה. וזה לא הקשר היחיד שנבדק בין בעיות שמיעה ודיבור למגוון בעיות פיזיות וחברתיות.

כחלק מהתואר הראשון בהפרעות בתקשורת הוקמו חדרי שמע ודיבור לטובת היישום המעשי של לימודי התואר, בהם יכולים הסטודנטים לאבחן, לטפל ולצבור ניסיון חשוב בשוק התעסוקה. בהמשך, צפויים חדרים אלה לשמש גם את תושבי האזור, ילדים ומבוגרים כאחד, לטיפולים מקצועיים במטרה לצמצמם את זמני ההמתנה ולהתגבר על המחסור בקלינאי תקשורת בדרום.

חדרים אלה מאובזרים בציוד אודיולוגי וציוד קליני מהחדשניים והמתקדמים בעולם, וכוללים חדרי טיפול בשפה ודיבור, מתקני סימולציה, תוכנות אימון בדיבור, מכשיר ABR להערכת פעילות מערכת השמיעה על-ידי תגובה לגירוי קולי, מכשיר REM למדידת אפיונים אקוסטיים של מכשירי שמיעה ועוד.

קליניקה להפרעות בתקשורת

חממה לימודית טכנולוגית

החממה הלימודית טכנולוגית במכללה, המתפרשת על שטח של כ-200 מ"ר, היא מהמתקדמות בארץ וכוללת תשתיות מחקריות, מערכות אקוופוניות, חדרי גידול לחרקים וזוחלים וציוד המותאם לשוק התעסוקה ולביצוע מחקרים. כאן, למשל, תלמדו איך מגדלים ירקות ופירות בשיטה הידרופונית, תפתחו מערכות ניטור לניהול יעיל יותר של גידולים חקלאיים ותגלו שיטות שמשלבות מקסימום רווח אקולוגי במינימום פגיעה בסביבה.

בנוסף, קיימות מעבדות מדעיות ומחקריות המשמשות ללימודי ממיקרוביולוגיה, ביולוגיה מולקולרית, ביוטכנולוגיה, ביוכימיה, כימיה כללית ואנליטית, בעזרתן תחקרו מגוון רחב של תחומים, החל מהתפתחות החיים, השפעת הסביבה על החי ועד פיתוח גישות חדשניות וטכנולוגיות בכל הקשור למחלות חשוכות מרפא.

חממה לימודית ומחקרית

מרכז סימולציה ומחקר

הכשרה באמצעות סימולציה הפכה בשנים האחרונות למגמה גוברת והולכת במגוון תחומים בארץ ובעולם. הלמידה מבוססת הסימולציה שמתקיימת במרכז Be באקדמית אחוה מחברת בין תיאוריה ופרקטיקה ומשולבת באופן אינטגרלי בלימודי ההכשרה של הסטודנטים לחינוך והוראה, להפרעות בתקשורת, פסיכולוגיה קלינית ועוד.

במרכזים קיימים 2 חדרי סימולציה המשמשים בעצם כלי טכנולוגי-פדגוגי עבור סטודנטים ולפי הצרכים העולים מהשטח. הסדנאות כוללות הדמיה של תרחיש המתאר מציאות שבה נדרשת תגובה בזמן אמת, כתיבת תסריט דינמי שמתאר קונפליקט שעלה מתוך ההכשרה המקצועית ותחקיר רפלקטיבי קבוצתי ואישי המאפשר לסטודנטים לפתח מיומנויות וכלים רלוונטיים שיאפשרו להם להתנהל מהראש ולא מהבטן.

כל הסימולציות מתקיימות באווירה לימודית בטוחה שמזמינה את המשתתפים להתבוננות מעמיקה בדפוסי הפעולה שלהם, מתוך רצון לבחון כיצד הם משפיעים על אינטראקציות בינאישיות ומקצועיות, ואיך תובנות אלו מתורגמות לבסוף לידע ביצועי.

קרא עוד

המרכז לחדשנות בחינוך

העיקר בלמידה מחוץ לקופסה הוא לא התוצר, אלא התהליך, הדרך שאותה תעברו במהלך הלימודים. וכדי שהדרך תהיה משמעותית הוקם במכללה מרכז לחדשנות בחינוך עתיר טכנולוגיות מגוונות ומרחב דינמי המאפשרים התנסות בפדגוגיות חדשות, למידה אקטיבית וקיום סדנאות מבוססות דידקטיקה.

המרכז כולל עמדות מחשב, פינות השראה, מדפסת תלת מימד, משטח ריצפתי אקטיבי ואזור מציאות מדומה שיעודדו אותך לבנות מודלים חדשים להוראה ולמידה ויובילו להגברת ההישגים והמוטיבציה של דור הצעיר.

כאן תלמדו לפתח תוכניות לימודים, לתכנן אסטרטגיות חינוכיות ולשלב אמצעי המחשה בהוראה, במטרה להתאים את המטרות החינוכיות לצרכיהם של התלמידים

האב לחדשנות ויזמות

החלוציות של פעם היא בעצם החדשנות של היום. צריף הראשונים, שבו ממוקם ההאב לחדשנות ויזמות, מייצג את חזון החלוציות של אז, כשהקמת המכללה האקדמית אחוה הייתה צעד ראשון לחיזוק ההשכלה בדרום.

כדי למלא את ייעודו ולעורר השראה, החלל מחולק למספר מתחמי ישיבה והתכנסות דינמיים, המאפשרים דיאלוג וסיעור מוחות ויוצרים הזדמנות לפיתוח רעיונות באופן פרטני, בקבוצה ואפילו על כוס קפה.

הודות לעבודה מקצועית ומעמיקה והעיצוב המוקפד, הפך ההאב למרחב חדשני ומעורר השראה, המזמין יזמים, סטודנטים וסגל אקדמי מתחומי ידע שונים, למפגשים חלוציים לצורך פיתוח וקידום יוזמות עתידיות הצפויות להשפיע על האזור כולו.

קליניקה לטיפול פסיכולוגי

החיים יכולים להיות מורכבים, מלאי התמודדויות ואתגרים רגשיים, בעיקר במהלך הלימודים האקדמיים המצריכים שינויים רבים. לקראת הדרך בה תתחילו לצעודד, חשוב לנו להגיד לכם שאתם לא לבד.

הקליניקה לטיפול פסיכולוגי באקדמית אחוה מציעה לסטודנטים שירותי טיפול אישיים, קבוצתיים, זוגיים ומשפחתיים. צוות הקליניקה, המורכב מפסיכולוגים ופסיכיאטרים מהמובילים בארץ וכן מסטאז'רים לתואר שני בפסיכולוגיה במכללה, מתמחה בטיפול במצבי משבר, אבחונים פסיכולוגיים, ייעוצים פסיכיאטריים, טיפולים סוציאליים וריפוי בעיסוק. כל זאת בהתאם לרקע ולגיוון התרבותי ממנו אתם מגיעים.

השירות ניתן במחיר מסובסד לסטודנטים, לאנשי סגל ולקהילה. כאן תוכלו למצוא אוזן קשבת ולקבל ליווי מקצועי מותאם אישית. מזמינים אותך לדבר על זה

קרא עוד

ספרייה

כמה עובדות שכדאי לדעת על הספרייה שלנו: אוסף הספרייה מכיל מעל 120 אלף פריטים! הספרייה מעניקה שירות ללמעלה מ-5,000 משתמשים! לרשותך עומדים כ-45 עמדות מחשב! בספרייה קיים ציוד מותאם למשתמשים עם מוגבלויות! צוות הספרנים שלנו מקצועי וידידותי! בספרייה לא חייב לשמור על השקט אבל רצוי!

בין השירותים שמציעה הספרייה ניתן למצוא השאלת ספרים, קודים לקריאת ספרים מקוונים בחינם, הדרכות קבוצתיות ופרטניות לניצול מירבי של משאבי המידע, גישה למאגרים אקדמיים ולספרייה הדיגיטלית הישראלית מהבית ומהמכללה ללא תשלום ועוד.

מזמינים אותך ליהנות מעולם מלא השראה וממפגשים עם סופרים ומשוררים מהמוכרים בארץ המתקיימים לאורך כל השנה

קרא עוד

מעורבות חברתית

כי אנחנו מאמינים שלהיות סטודנט זה יותר מרק ללמוד...

היחידה למעורבות חברתית באקדמית אחוה רואה בך את דור העתיד אשר בכוחו להשפיע על המציאות בה הוא חי. היחידה פועלת לקירוב בין הסטודנטים במכללה לחברה הישראלית, על גווניה השונים. לכל סטודנט וסטודנטית יש את הכוח והיכולת לתרום ולהשפיע על הסביבה ועל החברה בכלל.

היחידה למעורבות חברתית, שמה לה למטרה לעודד מעורבות סטודנטים בחיי הקהילה. הסטודנטים לוקחים חלק במגוון פעילויות רחב, כולל השתלבות במערכת החינוך הפורמאלית, במערך החינוך הבלתי פורמאלי, במתנ"סים, במרכזים לילדים ונוער בסיכון ועוד.

קרא עוד