תואר ראשון במערכות מידע ומדעי המחשב היישומיים .B.Sc במסלול דו-חוגי

B.Sc.

למה לימודי מדעי המחשב?

מדעי המחשב היישומיים ושימוש במערכות מידע הם בעצם השילוב המנצח. הם נמצאים היום בכל תחום, בכל ארגון וחברה בתעשייה. הם תורמים לייעול תהליכים, לאיסוף וניהול המידע הארגוני והעסקי - בבריאות, בחקלאות, בתיירות, בחינוך, בתעשייה, במנהל הציבורי...בקיצור, בכל מקום!

תואר ראשון במדעי המחשב היישומיים ומערכות מידע במסלול דו-חוגי .B.Sc הוא היחיד בארץ המציע שילוב בין שתי יכולות חיוניות ויישומיות, שעולם ההייטק זקוק להן. התואר יכשיר אותך הכשרה אקדמית מעמיקה ומקצועית בליווי אישי, אבל גם ייתן לך כלים ללמידה עצמית של טכנולוגיות חדשות ופיתוח מערכות ייחודיות ומתקדמות הן בהיבט התכנותי, בהבנה עמוקה של תאוריית מדעי המחשב ובמערכות מידע ארגוניות, כדי שהידע שלך יישאר רלבנטי הרבה אחרי סיום הלימודים. הרקע הכולל הזה ייתן לך יכולת עמוקה לניתוח הדרישות המבוקשות, הבנת היכולת היישומית של דרישות אלו והמימוש הסופי שלהן.

מה כוללים לימודי מדעי המחשב?

מדעי המחשב היישומיים – איך כותבים קוד? למה הוא בכלל משמש? איזו שפות תכנות לומדים ומה השוני ביניהן? איך מתכנתים ועם איזו שפה? מהו אלגוריתם ומה הוא עושה? אחנו נעסוק בעיקר בעיצוב ויישום אלגוריתמים, תכנות וכתיבת קוד, פיתוח ועיצוב אתרים, מבנה נתונים אלגוריתמים, בינה מלאכותית ולמידת מכונה. בין הקורסים תמצאו תכנות מונחה עצמים, פיתוח מערכות אינטרנט, בסיסי נתונים ועוד.

מערכות מידע – מה אנחנו עושים עם כל הדאטה שמתקבלת? איך בונים מערכת שתקלוט מידע שחשוב לנו לשמור ולעבד? מה רוצים להפיק מנתונים? איך שולפים אותם? איך מנתחים? ומה עושים? ואיך לומדים בעצם מה המערכות האלה מאפשרות לארגון גדול לראות, ללמוד ולעשות עם המידע? נעסוק בשפות תכנות ופרדיגמות פיתוח מתקדמות, בסיסי נתונים, פיתוח בסביבת האינטרנט, מערכות הפעלה, תקשורת מחשבים ואבטחת מידע. בין הקורסים הנלמדים תמצאו כריית נתונים ומחסני נתונים, ניהול פרוייקטים, מנשקי אדם מחשב ועוד.

כל אלה יאפשרו לך לבחון  את המערכות במבט על – להגדיר את הדרישות, להבין את הפתרונות המועדפים והיעילים למימוש הדרישות ואת היכולת לממש את הדרישות לכדי מערכת מוגמרת

 

מידע חשוב

קבלה על סמך ציון פסיכומטרי / סכם:
ציון סכם (שקלול בין פסיכומטרי לבגרות) או ציון פסיכומטרי 550 ומעלה. 4 יח' במתמטיקה בציון 80 או 5 יח' במתמטיקה בציון 70.

קבלה על סמך בגרות גבוהה ללא פסיכומטרי:
זכאות לבגרות מלאה בציון ממוצע 100 ומעלה הכוללת: 5 יחידות מתמטיקה בציון 70 ומעלה או 4 יח' מתמטיקה בציון 80 ומעלה.
בעלי ממוצע בגרות 95 ומעלה יידרשו בציון 75 ומעלה ב-5 יחידות מתמטיקה או ציון 90 ומעלה ב-4 יחידות לימוד במתמטיקה

קבלה על סמך תוכנית הכנה:
ממוצע בגרות של 95 או בגרות 85-94 עם מימ"ד/פסיכומטרי 550. במידה ואין 4 יח"ל מעבר קורס קדם במתמטיקה בציון 85.
*מעבר לתואר לאחר סיום תוכנית ההכנה בממוצע 75 ומעלה.

קבלה על סמך מכינה קדם אקדמית:
ציון במתמטיקה 80 ומעלה, ציון במדעי המחשב 75 ומעלה, ציון במיומנויות קריאה וכתיבה אקדמית 75 ומעלה וציון באנגלית 60 ומעלה.

*מועמדים שאין בידם בגרות או פסיכומטרי בעברית יידרשו בבחינת יע"ל בציון 107 ומעלה.
*בעלי תואר.B.A יוכלו להתקבל לתוכנית בתנאי שממוצע התואר הוא 75
*בעלי תואר.B.Sc יוכלו להתקבל לתוכנית בתנאי שממוצע התואר הוא 70.
ראשי התוכנית יבדקו את קורסי המתמטיקה בגיליון הציונים ויחליטו על צורך בתוכנית ההכנה.
*בעלי תעודת הנדסאי יוכלו להתקבל לתוכנית עם ממוצע של 80 ומעלה בבחינות הממלכתיות של מה"ט או ציון 75 ומעלה בכל אחת מהבחינות הממלכתיות של מה"ט או בגרות מלאה הכוללת 4 יח' באנגלית בממוצע 75 וגיליון ציונים הנדסאי בממוצע 75 ומעלה.
*יש לוודא כי תנאי הסף של מתמטיקה מתקיימים (ברקע האקדמי או בבגרות)

תוכנית דו-חוגית לתואר ראשון במדעי המחשב היישומיים ובמערכות מידע .B.Sc
משך הלימודים לתואר: שלוש שנים, כולל סמסטר קיץ
בתוכנית מוצעים 2 מסלולים:

מסלול ערב
ימים שלישי אחה"צ פרונטלי, חמישי (בזום) ושישי פרונטלי - במטרה להקל על אנשים עובדים

מסלול בוקר
ימים ג' ו-ד' פרונטליים ויום ה' בזום

*ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת. 

התוכנית מיועדת למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה לתואר במערכות מידע ומדעי המחשב היישומיים. הלימודים בתוכנית נמשכים כ-3.5 חודשים בלבד והם מאפשרים קבלה לתואר כבר בשנת הלימודים הקרובה.

קיימת גם מכינה קדם אקדמית המתאימה למועמדות ולמועמדים ללא תעודת בגרות או עם תעודת בגרות חלקית. הלימודים במכינה הקדם אקדמית נמשכים כתשעה חודשים, 4 ימים בשבוע בשעות הבוקר. מסיימי המכינה שיעברו לתואר הדו-חוגי יקבלו מלגה בגובה 50% עבור שנה א'.

התואר מתאים למי שרוצים לצבור ידע וכלים לקראת השתלבות במגוון תפקידים בהייטק. מוזמנים ללמוד גם לבעלי תואר אקדמי שרוצים לעשות הסבה מקצועית להייטק ולמי שכבר עובד בהייטק ורוצה להעמיק את הידע ולהתקדם

בשוק העבודה ישנו ביקוש גדול לאנשי מקצוע בעלי הכשרה אקדמית מתאימה וידע מעשי בניהול מערכות מידע ומדעי המחשב היישומיים. בוגרי ובוגרות המסלול יוכלו להשתלב במגוון רחב של תחומים: חברות גדולות וקטנות, סטארטאפים טכנולוגיים ורפואיים, ניהול מערכות מידע בארגונים מקומיים ובינלאומיים, אנליסטים, מנהלי פרויקטים, מהנדסי תוכנה, מפתחי מערכות, מנתחי נתוני עתק, מיישמי מערכות מידע, מפתחי תוכנה, יועצי שיווק באינטרנט, בוני ומפתחי אתרים ועוד.
בוגר עם תואר במערכות מידע ומדעי המחשב היישומיים יוכל להיות מועמד למגוון משרות בענפי הטכנולוגיה, המידע והחשיבה המתקדמת, כמו מהנדס פיתוח תוכנה, מנהל מערכות מידע, מהנדס אבטחת מידע, Data Scientist, מתכנת מערכות מידע, מנהל פרויקטי תוכנה AI Specialist, Business Analyst, CRM, GIS Developer ועוד

מערכות מידע ומדעי המחשב – מה עוד כדאי לדעת?

תואר ראשון במערכות מידע ומדעי המחשב היישומיים הוא בעצם השילוב המנצח. שילוב שנמצא היום בכל תחום ובכל תעשייה. זה התואר שיאפשר לך לייעל תהליכים, לאסוף דאטה, לנהל מידע ולצבור ניסיון במהלך התואר שעולם ההייטק כל כך זקוק לו. זה המקום לקבל את כל התשובות שיפתחו עבורך אין ספור הזדמנויות

מתעניינים בלימודי מכינה?

הכנסו לקבל את כל המידע הדרוש לכם להתחיל איתנו את הדרך

בוגרי התואר מספרים

אלמוג אליאס

"הלימודים תרמו לי בקבלת כלים ויכולת ללמוד נושאים חדשים בצורה מעמיקה וליישם אותם במקום העבודה כמנהל צוות של חוקרי סייבר ומנתח אירועי סייבר"

נתי אבוטבול

"במהלך התואר למדנו פיתוח תוכנה, בסיסי נתונים וניהול פרויקטים. זה גם מה שיישמתי בסוף בפרויקט הגמר שלי שכלל את כל שלבי פיתוח התוכנה מקצה לקצה"

שלומי אוחנה

"הלימודים תרמו ראיה רחבה על התחום והמקצוע בארגון גדול, וכללו גם חיזוק תחומים שפחות נפוצים בחברות קטנות כמו: ביג דאטה, סייבר, ובינה מלאכותית"

נעמי אטיאס

"במסגרת הלימודים רכשתי ידע ב-sql ובתכנות וזה עזר לי מאוד בעבודה בפועל, למדתי איך מתרחשים תהליכים מיחשוביים וכיצד לייעל את כתיבת הקוד"

דולב גלעם

"התואר תרם לי מאוד בכל הקשור לראייה מערכתית ויכולות ניהול תהליכים ארוכי טווח"

שלומי שרבט

"העובדה שקיימנו לימודים היברידיים, שהמרצים היו נגישים ומתחשבים מאוד עם יחס אישי היא חלק בלתי נפרד מההצלחה שלי"

אור ביטון

"התנאים הלימודיים המעולים שמציעים, לצד העובדה שהמסלול מאפשר שילוב של עבודה עם הלימודים, עזרו לי להצליח"

מדברי ראש המחלקה למערכות מידע ומדעי המחשב היישומיים

פרופ' אסתר דוד

כראשת המחלקה למערכות מידע ומדעי המחשב היישומים, אני גאה להוביל צוות דינמי ומחודש בתחום ההוראה, המחקר והטכנולוגיה. מחלקתנו מתחייבת לספק חוויות למידה מקיפות ומעשיות שמכינות את הסטודנטים עם הידע והכלים הדרושים להצלחה בעולם הדינמי והמשתנה של מערכות מידע ומדעי המחשב. אנו מציעים תכנית לימודים שמשלבת בצורה ייחודית בין היסודות התיאורטיים ליישומים, מבטיחה כי בוגרינו לא רק מיומנים בטכנולוגיות מתקדמות אלא גם מחוברים להבנה ארגונית וניהולית עמוקה. צוות המרצים שלנו, אשר מורכב מחוקרים מוכשרים ומומחים מהתעשייה, מחויב ליצירת סביבה של שותפות ותעוזה אינטלקטואלית. מטרתנו להכין בוגרים מקצוענים עם יכולת למידה עצמית גבוהה והתאמת יכולותיהם להתמודדות עם אתגרי העידן הדיגיטלי העתידני

למה לבחור ללמוד באקדמית אחוה?

כי אנחנו מחוברים לשטח ולתעשייה במרחב הדרומי

כל הפרויקטים, כל האתגרים שנניח לפניך – הם אמיתיים. לא דוגמה, לא על יד. הם צורך אמיתי, שנולד מהקשרים שלנו עם חברות במרחב. אנחנו מלמדים את מה שהמעסיקים העתידיים שלך צריכים עכשיו. מבחינתך, זו הזדמנות להתחיל לעבוד במקצוע עוד במהלך הלימודים.

כי האקדמית אחוה דוגלת במצוינות, בתנועה קדימה, בהובלה ובמנהיגות

האקדמית אחוה מובילה בחדשנות בתוכניות הלימודים וגם בדרכי הלמידה, האווירה הלימודית המזמינה והמאפשרת.

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

סגל התוכנית מורכב מפרופסורים מנוסים, מיומנים ובעלי שם עולמי, כמו פרופ' יהושוע שגיב ופרופ' אהוד גודס, מצד אחד, וממרצים צעירים שמחוברים לתעשייה וחלקם בעלי חברות סטארט אפ ופיתוחים משלהם, מהצד השני

כי הגמישות מאפשרת לך ללמוד ולעבוד

הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע בשעות הערב וכן בימי שישי. מה שיאפשר לך לעבוד עבודה ממשית במשרה מלאה, להמשיך לפרנס בכבוד את עצמך וגם את המשפחה שלך.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!

כי אנחנו ההזדמנות שלה חיכית

אנחנו מסתכלים עליך כאן ועכשיו. לא על הנערה או הנער שהיית לפני שנים. פנית ללימודים גבוהים, פנית כדי לסלול את החיים שלך קדימה ולמעלה - אנחנו כאן כדי לתת לך את ההזדמנות להוביל.