תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה .B.Ed בחינוך ותעודת הוראה

B.Ed.

למה חינוך והוראה?

חינוך הוא שליחות וההוראה היא הדרך. הדרך להשפיע היום על דור העתיד. לתת לילדים ולנוער את הכלים לצמוח ולהתפתח. לעודד אותם לגלות את מקורות הכח שבהם. לתמוך ולעזור להם ברגעי התסכול ובכאבי הצמיחה. זו המשמעות של חינוך ומשימת המורה.
תואר ראשון  .B.Ed בחינוך ותעודת הוראה באקדמית אחוה, לוקח אחריות על הקניית ידע אקדמי מעולה, כלים ומתודות. התואר יאפשר לך להתנסות בשטח ולהרגיש את הכיתה, כבר משנת הלימודים הראשונה. הרבה לפני שתגיע לה שנת הסטאז'. נאפשר לך להתמקצע בטכנולוגיות העתיד, בכלים, אפליקציות ותוכנות כמו ChatGPT ואחרות ולהבין איך לרתום אותן ללמידה ולחינוך. לא רק של התלמידים העתידיים שלך – אלא גם לשימוש שלך במהלך הלימודים. לצד זאת אנחנו מתחייבים ללכת איתך בדרך, ולהיות איתך ועבורך מהרגע הראשון שבחרת לצאת לשליחות הזו.  

אז מה לומדים כאן בעצם?

חינוך – איך להיות דמות משמעותית, מנהיגה ומובילה עבור כל ילד וילדה? איך ללמוד תכנים ואיך ללמדם? איך לראות את התלמיד כאדם עם הצלחות ואתגרים ואיך להציע את התמיכה והעידוד? איך לרתום את הטכנולוגיה להוראה מעניינת ומאפשרת יותר? מהי דמות 'המורה החדש' בסביבה מרובת טכנולוגיות, ידע ומידע?  

הוראה – איזה מסלול מתאים לך? גיל רך, יסודי, על יסודי או רב-גילאי? אנגלית? מדעים? מתמטיקה? היסטוריה? ספרות? לשון עברית? אולי החינוך המיוחד? 

אצלנו תקבלו כלים לחיים, תלמדו שיטות הוראה מעולמות ה-NLP, מיינדפולנס, גישור ועוד, שיאפשרו לך להתמודד עם לחצים, סיטואציות ורגעים מאתגרים, לפתור בעיות ולנהל שיח פורה ומקדם בין צדדים במחלוקת. 

הלמידה מבוססת פרויקטים וגישות ההוראה מתמקדות בתלמידות ובתלמידים, במיצוי סקרנות ועצמאות המעודדת מחקר ורכישת ידע באופן עצמאי בשילוב למידה רגשית-חברתית, במטרה להעניק ראייה הוליסטית ומענה רגשי וחברתי לצד מיומנויות למידה. 

תוכניות המצויינים שלנו

תואר ראשון בחינוך למצוינים - תוכנית רג"ב

קרא עוד

מסלול מואץ לתואר ראשון ושני בחינוך

קרא עוד

מידע חשוב

תנאי הקבלה למסלולי תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה הם מגוונים וניתן להתקבל דרך אפיקי קבלה שונים, ביניהם, אפיק קבלה על סמך בגרות מלאה, פסיכומטרי, תעודת הנדסאי או מכינה ייעודית. כדי לדעת פרטים נוספים ולבחון את כל האפשרויות העומדות בפניך יש לפנות לנציגי מרכז ייעוץ והרשמה בטלפון 3622*

תואר ראשון .B.Ed בחינוך ותעודת הוראה 
משך הלימודים לתואר: ארבע שנים
אפשרות לתואר מקוצר בשלוש שנים וסטאז' בשכר כבר בשנה השלישית במסלולים נבחרים
ימי לימוד: שלושה-חמישה ימים בשבוע

*ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת. 

למי שאינם עומדים בתנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה יש אפשרות להירשם למכינה ייעודית בחינוך. המכינה מיועדת לבעלי 12 שנות לימוד המעוניינים לשפר את הסיכויים להתקבל לתואר ראשון בחינוך. במכינה נלמדים גם קורסים אקדמיים המוכרים לפטור למי שממשיך לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה במכללה

עבורנו חינוך הוא שליחות והוראה היא הדרך. אז אם אתם בעלי חזון חינוכי, רואים במקצוע ההוראה שליחות, אידיאולוגיה והשראה, חולמים להיות מודל לחיקוי, רוצים להשפיע לטובה על מיצוי הפוטנציאל של כל ילד וילדה, לעודד ילדים לצמיחה אישית ומימוש היכולות שלהם, וחשוב לא פחות, רוצים להשפיע על קבלת ההחלטות ועל עתיד החינוך - מקומכם כאן.

הבוגרים שלנו מבוקשים מאוד במערכת החינוך. מעל 90% מתקבלים לעבודה עם סיום לימודיהם. תוכלו לעבוד בכל מסגרת חינוכית, אם בבתי ספר יסודיים, גנים ומסגרות פורמאליות ובלתי פורמאליות. ההתנסות הקלינית המתבצעת כבר במהלך הלימודים מעניקה הכשרה מקיפה, נחיתה רכה בשדה החינוכי ויתרון עצום בסיום הלימודים. ביחד עם הרמה הגבוהה של תוכנית הלימודים הופכים הבוגרים שלנו לבוגרים מועדפים על-ידי מנהלי בתי הספר.

לסטודנטים לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה יש אפשרות לשלב במהלך הלימודים גם תוכנית הרחבת הסמכה להוראה. התוכנית מיועדת למי שמבקשים להרחיב את הסמכתם להתמחות נוספת במסלול בו הם לומדים או לקבל הכשרה במסלול אחר. התוכנית מעניקה הזדמנות להתחדש ולהרחיב את האופקים המקצועיים, להתפתח במקצוע ההוראה, למנוע שחיקה ולהתקדם במסגרת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. התוכנית כוללת עבודה מעשית וסטאז' בשדה החינוכי

חינוך ותעודת הוראה – מה עוד כדאי לדעת?

שליחות ואידיאולוגיה – תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה משלב את שתי המטרות החשובות האלו לסיבה טובה אחת להיכנס למערכת החינוך ולהתחיל להשפיע לא רק על הדור הבא, אלא גם על איך יראה השדה החינוכי בעתיד. זה המקום לקבל את כל התשובות שיעזרו לך להיות המורה שתמיד חלמת לעצמך

מתעניינים בלימודי מכינה?

הכנסו לקבל את כל המידע הדרוש לכם להתחיל איתנו את הדרך

המיוחדים שלנו

סימולציה

איך להתמודד עם מצבי אמת בכיתה? עם הורי תלמידים? עם התלמידים עצמם? הסימולציות נערכות בשיתוף עם שחקנים שמדמים סיטואציות אמיתיות מהשטח ומלוות על-ידיי מדריכים פדגוגים. נאמן ונכשיר אותך איך ליישם את הכלים התיאורטיים בשטח ולתרגל אינטראקציות אפשריות.

הכשרה קלינית

איך ליישם תאוריה בשדה החינוכי? איך התכנים באים לידי ביטוי בשטח? ההתנסות הקלינית כוללת השתלבות בבתי הספר ובגנים כבר במהלך שנת הלימודים הראשונה ומונחית על-ידי מדריכים ומדריכות פדגוגיים. האימון כולל יישום של החומר התיאורטי ותרגול שיטות הוראה מגוונות.

שבוע חדשנות

רק באקדמית אחוה מתקיים פעמיים בשנה, שבוע החדשנות והיזמות הגדול של האקדמית באחוה שמציג את החדשנות והיזמות בהוראה ובלמידה בצורות מגוונות ומרתקות, תוך התנסות בפועל

פרופסור אורית אבידב אונגר דיקן הפקולטה לחינוך ומנהיגות

מדברי דיקנית הפקולטה לחינוך ומנהיגות

פרופ' אורית אבידב-אונגר

לצד שינויים במגמות ובתפיסות החינוך בשנים האחרונות, ימשיכו המורות והמורים לפגוש בכל כיתה מיקרו קוסמוס של החברה הישראלית - מגוון ורב תרבותיות יפיפייה ומרתקת, אבל גם מאתגרת. תפקידנו, כמי שמכשירים את דור המורות והמורים הבא, לפתח מצד אחד את הידע והמיומנויות שלכם ולהעצים את דמותכם כמנהיגים, מובילים ומעצבים ערכיים. דמויות מעוררות השראה.
אנחנו מלמדים ומדברים על חדשנות, יזמות, מקצועיות וחשיבה יצירתית ומציעים מגוון רחב של קורסים מרחיבי דעת, כלים ופרספקטיבה, שיאפשרו לכל אחת ואחד להרחיב ידע ולשפר מיומנויות חיוניות לתפקיד המורה. לשם כך, אנחנו מקפידים על שילובן של טכנולגיות למידה, הובלה של תהליכי שינוי וחדשנות פדגוגית.

WHY US

למה לבחור ללמוד באקדמית אחוה?

כי אנחנו דואגים לחוסן שלך

להיות מורה זה לא רק עיניים בגב ולהעביר את החומר. העמדה שלנו היא שהמורות והמורים הם מחוללי השינוי, הם המובילים, המנהיגים. רווחתם האישית והנפשית חיונית להצלחתם. אנחנו מחויבים לעזור לך לבנות את החוסן האישי שלך. את הרגישות לעמידה מיטבית מול הילדים, הכיתה והמערכת.

כי האקדמית אחוה דוגלת במצוינות, בתנועה קדימה, בהובלה ובמנהיגות

האקדמית אחוה מובילה בחדשנות בתוכניות הלימודים וגם בדרכי הלמידה, האווירה הלימודית המזמינה והמאפשרת.

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

היום את ואתה התלמידות והתלמידים שלנו ואנחנו המורות והמורים – המודלינג עבורכם הוא אנחנו. לכן אנחנו מקפידים על סגל מעולה שמכיר את המגמות והשינויים בחינוך, את התפיסות והגישות ויודע להכיר וללמד אותך, להכשיר ולתמוך בך לאורך כל הדרך. החל מהכיתה במכללה ובמהלך כל הסטאז'.

כי אצלנו מדברים טכנולוגית שוטפת

הטכנולוגיה והקידמה הן חלק מהותי מהיומיום שלנו. בהתפתחות ותנועה מתמדת. באחוה אנחנו מאמצים אותן ומשתמשים בהן גם כדי ליצור חווית לימוד חדשנית, יזמית ומרתקת וגם ככלי למינוף אפשרויות.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!

כי אנחנו ההזדמנות שלה חיכית

אנחנו מסתכלים עליך כאן ועכשיו. לא על הנערה או הנער שהיית לפני שנים. פנית ללימודים גבוהים, פנית כדי לסלול את החיים שלך קדימה ולמעלה - אנחנו כאן כדי לתת לך את ההזדמנות להוביל.

תוכניות מתקדמות שיכולות לעניין אותך

מורה מסבירה לתלמידה

תואר שני בייעוץ חינוכי

קרא עוד

תואר שני במינהל מערכות חינוך

קרא עוד

תואר שני בנוירופדגוגיה

קרא עוד

תואר שני בחינוך מיוחד

קרא עוד