תואר ראשון בחינוך בלשון עברית .B.Ed בחינוך ותעודת הוראה במסלול יסודי ועל יסודי

למה הוראת לשון עברית?

לשון ושפה הן ראשית התקשורת. בסיס החיבור האנושי. הוראת הלשון היא חלק מלימודי הליבה ומהווה חלק משמעותי לאורך שנות הלימודים. מתוך הבנת צרכי המרחב והקהילה בתוכה פועלת האקדמית אחוה, אנחנו נותנים דגש מיוחד גם בלימודי הוראת הלשון העברית ופיתוח דרכי הוראה מגוונות ומעשירות.

הלימודים שנמשכים 3 שנים בלבד עם אפשרות לסטאז' בשכר כבר בשנה השלישית, מתקיימים מתוך חוויה והתנסות, מה שהופך את הלמידה למעניינת ומסקרנת יותר. באקדמית אחוה נאפשר לך לפגוש את השטח והכיתה כבר בשנת הלימודים הראשונה, להתנסות בשיטות הוראה מתקדמות ובכלים טכנולוגים ומשחקים מובילי למידה, שישדרגו את מעמדך כמורה. במהלך הסטאז', נאפשר לך להתנסות ולתרגל אינסוף אינטראקציות המתקיימות בשדה ההוראה בין מורים ותלמידים, הורים ומורים וכו'. מטרת הסימולציות לאמן ולהכשיר אותך ביישום הידע והכלים שרכשת.

את המה והאיך שנלמד אותך היום יפגשו התלמידים שלך מחר בכיתה, במרחב בית הספר וביום יום. תואר ראשון בחינוך והוראה בלשון עברית לבתי הספר היסודיים והעל יסודיים יקנה לך ידע, כלים ומיומנויות ברמה הגבוהה ביותר להוראת הלשון העברית.

אז מה לומדים כאן בעצם?

כללי: מקצוע הוראת הלשון העברית עוסק בשני תחומים עיקריים – אוריינות קריאה (הבנת הנקרא והתוכן) ואוריינות כתיבה (הבעה בכתב).

הוראת הלשון העברית: מהם יסודות התפתחות הלשון ואיך לשון נוצרת – סימנים, הגיה ומצלול? אילו תהליכים חלו במבנה הלשון ובדרכי ההגייה שלה לאורך הדורות? כיצד אוצר המילים שלנו מתרחב וכיצד משתנות משמעויותיהן של המילים? מה בין לשון משובשת לתקינה? מהו סלנג ואיך הוא מתפתח? מה גורם לנו להבין הומור שפתי? מה בין לשון לתקשורת? לחברה? ומה בין טכנולוגיה ללשון? כיצד הלשון מסייעת לנו בפתרון אי הבנות?

שני מסלולי לימוד: הוראת לשון בבית הספר היסודי ב-3 שנים בלבד! ואפשרות לסטאז' בשכר כבר בשנה השלישית

הוראת לשון בבית הספר העל יסודי – ב-3 שנים בלבד! ואפשרות לסטאז' בשכר כבר בשנה השלישית. מקצוע הלשון הוא מקצוע חובה הנחשב לאחד המקצועות החשובים. הלימודים יכשירו אותך להגיש לבגרות בלשון.

מידע חשוב

קבלה על סמך בגרות:
זכאות לבגרות מלאה בציון ממוצע 90 ומעלה הכוללת: 4 יחידות אנגלית
מועמדים בעלי זכאות לבגרות שטווח ממוצע ציוני הבגרות בין 89.9-85 יעברו ראיון אישי וסימולציה.

קבלה על סמך פסיכומטרי:
ציון התאמה 535 (שקלול בין פסיכומטרי לבגרות) בגרות מלאה הכוללת 4 יח' אנגלית

*מועמדים שאין בידם בגרות או פסיכומטרי בעברית יידרשו בבחינת יע"ל בציון 110 ומעלה

ועדת קבלה: כל מועמד חייב לעבור ועדת קבלה בכל מסלולי הפקולטה לחינוך ומנהיגות.

משך הלימודים: שלוש שנים.
ימי הלימוד: חמישה ימים בשבוע כולל הכשרה קלינית בשנים ב'-ג' (מתוכם ישולבו קורסים מקוונים) ובשנה ג' יום וחצי לימודים כולל סדנת סטאז'

*ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת.

למי שאינם עומדים בתנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה יש אפשרות להירשם למכינה ייעודית בחינוך. המכינה מיועדת לבעלי 12 שנות לימוד המעוניינים לשפר את הסיכויים להתקבל לתואר ראשון בחינוך. במכינה נלמדים גם קורסים אקדמיים המוכרים לפטור למי שממשיך לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה במכללה.

התוכנית מתאימה לאוהבי הלשון העברית, למתחברים לשפה העברית, לסקרנים שרוצים לדעת מאיפה הכל התחיל, לאלה שמחכים לעדכונים של האקדמיה ללשון העברית, למחדשי השפה, למי שחלמו להכיר את אליעזר בן יהודה, לרוצים להדק את הזיקה בין העם למורשת שלו וחשוב מכל למי שרואים במקצוע ההוראה שליחות ואידיאולוגיה.

המחלקה להוראת לשון עברית מסייעת בהשתלבות במערכת החינוך בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים, ורבים מהבוגרים שלנו מגיעים לעמדות מפתח בהוראה. חלקם ממשיכים גם לתארים מתקדמים.

ההתנסות הקלינית המתבצעת כבר במהלך הלימודים מעניקה הכשרה מקיפה, נחיתה רכה בשדה החינוכי ויתרון עצום בסיום הלימודים. יחד עם הרמה הגבוהה של תכנית הלימודים באחוה הופכים הבוגרים שלנו למבוקשים מאוד במערכת החינוך. מעל 90% מבוגרי המכללה מתקבלים לעבודה עם סיום לימודיהם. תוכלו לעבוד בכל מסגרת חינוכית, בהכנה לבגרות בלשון והבנת הנקרא וכמורים פרטיים.

לסטודנטים לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה יש אפשרות לשלב במהלך הלימודים גם תוכנית הרחבת הסמכה להוראה. התוכנית מיועדת למי שמבקשים להרחיב את הסמכתם להתמחות נוספת במסלול בו הם לומדים או לקבל הכשרה במסלול אחר. התוכנית מעניקה הזדמנות להתחדש ולהרחיב את האופקים המקצועיים, להתפתח במקצוע ההוראה, למנוע שחיקה ולהתקדם במסגרת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. התוכנית כוללת עבודה מעשית וסטאז' בשדה החינוכי

חינוך ותעודת הוראה – מה עוד כדאי לדעת?

שליחות ואידיאולוגיה – תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה משלב את שתי המטרות החשובות האלו לסיבה טובה אחת להיכנס למערכת החינוך ולהתחיל להשפיע לא רק על הדור הבא, אלא גם על איך יראה השדה החינוכי בעתיד. זה המקום לקבל את כל התשובות שיעזרו לך להיות המורה שתמיד חלמת לעצמך

מתעניינים בלימודי מכינה?

הכנסו לקבל את כל המידע הדרוש לכם להתחיל איתנו את הדרך

ד

מדברי ראש המחלקה להוראת לשון עברית

ד"ר עליזה עמיר

הוראת הלשון העברית, מלווה את התלמידים לאורך 12 שנות הלימוד שלהם. ככל שהם מתבגרים, כך גם סט המיומנויות השפתיות שלהם נדרש ליותר. החל מכושר ביטוי בעל פה ובכתב, דרך הבנת נקרא, פיענוח טקסטים, יכולות ניתוח ולמידה, העמקה וקריאה ביקורתית. יכולות לשון ושפה גבוהות מאפשרות לאדם לבטא מנעד רחב יותר של רעיונות, תחושות ורגשות. הוראת הלשון העברית, הקניית כלים לתלמידות ולתלמידים היא זו המאפשרת צמיחה של אנשים סקרנים המסוגלים לבטא את חווית חייהם ולהבינם בצורה מיטבית ולצד זה לחקור, ליצור ולברוא עולמות תוכן חדשים עבורם.

WHY US

למה לבחור ללמוד באקדמית אחוה?

כי אנחנו היחידים שמפיקים בכל שנת לימודים שבוע חדשנות בחינוך

פעמיים בשנה מתקיים שבוע החדשנות והיזמות הגדול של האקדמית אחוה שמציג את החדשנות והיזמות בהוראה ובלמידה בצורות מגוונות ומרתקות, תוך התנסות בפועל.

כי כבר בשנה הראשונה נפגיש אותך עם המערכת בשטח

בכיתה, עם ילדים, חדר מורים, בית ספר. 

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!

כי האקדמית אחוה דוגלת במצוינות, בתנועה קדימה, בהובלה

האקדמית אחוה מובילה בחדשנות בתכניות הלימודים וגם בדרכי הלמידה, האווירה הלימודית המזמינה, המאפשרת.

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

אנחנו מקפידים על סגל שמכיר את המגמות והשינויים בעולמות הפסיכולוגיה בכלל ועולם העבודה החדש בפרט על ריבוי הלכים ומכלול התפיסות והגישות. אנחנו כאן להעניק לך את המיטב האקדמי וגם כדי ללוות אותך באופן אישי, מותאם ומתחשב לאורך כל שנות הלימודים ולאחריהן.

כי העתיד כבר כאן והוא מחכה לאנשים כמוך

ולכן יצרנו את התוכנית הייחודית הזו לפיתוח יחידת העלית של החינוך בישראל.

תוכניות נוספות שיכולות לעניין אותך

מורה מסבירה לתלמידה

תואר שני בייעוץ חינוכי

קרא עוד

תואר שני במינהל מערכות חינוך

קרא עוד

תואר שני בנוירופדגוגיה

קרא עוד

תואר שני בחינוך מיוחד

קרא עוד