ועדת מחקר

קצת עלינו

רשות המחקר פועלת באמצעות ועדת המחקר, המורכבת מרקטור המכללה ונציגי הפקולטות השונות, ובראשה עומדת ראש רשות המחקר ועדת המחקר המופקדת על הפעילות האקדמית של רשות המחקר, על חלוקת המשאבים ועל הליכי ההערכה של הבקשות המופנות למימון מהקרן הפנימית של המכללה.

פעילות הוועדה

הוועדה מתכנסת חמש פעמיים בשנה: בתחילת שנת הלימודים כדי לדון בבקשות החוקרים למימון המחקר, כדי לבחון את התנהלותם של החוקרים וניצולם את התקציב ולהפיק לקחים להמשך פעילות. כל בקשה להשתתפות בעלות הוצאות מחקר והשתתפות בכנסים חייבת לקבל את אישור הוועדה. ועדת המחקר מאשרת את חלוקת התקציב, ורשות המחקר מנהלת את התקציב על פי הסעיפים שנקבעו בוועדה.

תפקידי הוועדה

תפקידי ועדת המחקר, כוללים אחריות על הקצאת המשאבים למחקרים של חברי הסגל האקדמי בהתאם למדיניות ובכפוף לתקציבים שותפות בגיבוש מדיניות המחקר במכללה ריכוז תוכניות המחקר של חברי הסגל והקצאת משאבים נדרשים דיון ואישור בקשות חברי הסגל ליציאה לכנסים בארץ ובעולם בתחומי התמחותם בכפוף לקריטריונים ותקציב 

חברי ועדת המחקר והשתלמויות

פרופסור יפעת ביטון

פרופ' יפעת ביטון

נשיאת המכללה ויו"ר הוועדה

פרופ' יפעת ביטון מונתה לנשיאת המכללה האקדמית אחוה. פרופ' ביטון היא בוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים (מסלול ישיר לדוקטורט) ובוגרת תואר שני בהצטיינות יתרה במשפטים מאוניברסיטת ייל (Yale University).
פרופ' ביטון הייתה פרופסור חברה בבית הספר למשפטים של המכללה למנהל ומילאה במהלך השנים שורה של תפקידים ציבוריים בכירים. היא כיהנה במועצה המנהלית של בנק ישראל, כתבה דו"ח רפורמה לביטוח הלאומי, שימשה חברה בוועדות ציבוריות ואקדמיות וניהלה פעילות ציבורית התנדבותית ענפה ומשפיעה. פעילותה של פרופ' ביטון זיכתה אותה בפרסים רבים בארץ ובחו"ל, לרבות פרס חינוך ארצי, פרס נשיא המדינה על 'מרכז תמורה לקידום השוויון' שהיא ממייסדותיו ועומדת בראשו מזה 15 שנה, פרס לשכת עורכי-הדין בישראל, פרס אדמונד ספרא לתרומה לחברה ועוד

דוקטור אירנה ולדימירסקי

ד"ר אירנה ולדימרסקי

ראש רשות המחקר, סגן ומ"מ יו"ר הוועדה

ד"ר אירנה ולדימירסקי היא בעלת PH.D בהיסטוריה כללית של המאות 20-19.
אירנה משמשת גם כמ"מ ראש מחלקה ללימודים רב תחומיים וראש חטיבה לתולדות הרעיונות (היסטוריה). את לימודי הדוקטורט עשתה באוניברסיטת תל אביב במכון ע"ש קמינגס ללימודי רוסיה ומזרח אירופה. את לימודי פוסט דוקטור עשתה באוניברסיטת הידלברג (גרמניה). אירנה היא חברה באגודה ללימודים הסלאביים ואגודה ללימודי חינוך בארץ

ד

ד"ר אתי גרובגלד

מנכ"לית המכללה, משקיפה

ד"ר גרובגלד הנה מנכ"ל המכללה. בעלת תואר ראשון ושני (.B.Sc ו- .M.Sc) במדעי הטבע מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ודוקטורט ממכון וייצמן למדע בפיסיקה כימית

דוקטור עידו צורים

ד"ר עדו צורים

חבר ועדה

ד"ר עדו צורים בעל PHD במדעי החיים מאוניברסיטת בן גוריון בנגב. אקולוג. חוקר ומפתח גישות ושיטות עבודה לממשק ידידותי לסביבה של מזיקים.

מוקדי המחקר של ד"ר עדו צורים: 1. עיקר פעילות המחקר והפיתוח הנוכחיים מתמקד באקולוגיה של יתושים וזבובי בית. הפעילות המחקרית עוסקת במגוון תחומים, בהם ברירת בית גידול, תפוצה, הפצה ודינאמיקת אוכלוסיות. הפעילות היישומית ממוקדת ביישום הידע והמחקר האקולוגי בפיתוח שיטות בקרה והדברה משולבות, ידידותיות לסביבה של אוכלוסיות יתושים וזבובי בית. 2. הביולוגיה של הדג נאוית המליחות ובפרט בביולוגית הרבייה של דג זה, ושילובו בתכניות ידידותיות לסביבה לבקרה על אוכלוסיות יתושים. 3. בקרה של מחלת הלישמניה העורית באמצעות שבירת הקשר בין הפונדקאי לוקטור.

דוקטור היידי פלביאן

ד"ר היידי פלביאן

חברת ועדה

ד"ר היידי פלביאן בעלת PHD במנהיגות חינוכית תוך התמחות בחינוך המיוחד, מאוניברסיטת דייטון שבארה"ב. שותפה פעילה בהובלה ובהקמה של בית הספר לתלמידים עם לקויות למידה מורכבות, בי"ס בטב"ע. כיום, ראש החוג למדעי הפדגוגיה והחינוך ומלמדת בתואר הראשון ובבית הספר ללימודים מתקדמים. חוקרת את סוגיות השילוב לילדים ובוגרים עם לקויות למידה ומציגה בכנסים לאומיים ובינלאומיים בארץ ובעולם. בנוסף, מנחה בכירה של תיאוריית ההשתנות הקוגניטיבית ומרצה בתחום בכנסים שונים בעולם.

פרופסור יהונתן גז

פרופ' יוני גז

ראש המחלקה לפסיכולוגיה לתואר ראשון ולפסיכולוגיה קלינית לתואר שני

פרופ' יהונתן גז, בעל תואר Ph.D בפסיכולוגיה מאוניברסיטת בן - גוריון, משמש כמרצה בכיר במחלקה לפסיכולוגיה, המכללה האקדמית אחוה.
פרופ' גז חוקר בתחום הזיכרון והפסיכופתולוגיה.
פרופ' יוני גז הינו פסיכולוג קליני מומחה ועובד כפסיכולוג במחלקה לבריאות הנפש בבית החולים סורוקה.
נשוי ואב לחמישה.

שמרית סימון

רכזת הוועדה