פרויקטי גמר בתחום חינוך ומנהיגות

אז מה זה פרויקט גמר?

טוב ששאלתם. פרויקט גמר/עבודת סיכום/סמינריון - השם אולי שונה אבל המטרה היא אחת - להכין אתכם הכי טוב לשוק התעסוקה עם כל הכלים לא רק לעבוד בו, אלא בעיקר לשנות אותו.
כל אחד ואחת מכם יתבקשו בשנה האחרונה לתואר להכין פרויקט מסכם שהוא למעשה סך כל ההישגים שלכם בסיום התואר. מדובר באחד מרגעי השיא בהכשרתכם כסטודנטים, ומגלם בתוכו את כל מה שחוויתם במהלך הלימודים. מקורסים עיוניים, עבודה בשדה ועד מפגש עם אתגרים במציאות היומיומית. הפרויקט מאפשר לכם לבחור את הנושא, לבחון את הצרכים, להסיק מסקנות, להציג פתרונות ולהציע יוזמות שישנו את פני החברה והקהילה.

ועוד דבר קטן

את הפרויקט תציגו בסוף השנה האחרונה ללימודים דרך מצגות, הרצאות ופוסטרים מעוצבים. אתם, יחד עם המרצים, הסטודנטים ואורחים נוספים תזכו לספר על הדרך, לשמוע רעיונות פורצי דרך ולגלות שאתם חלק בלתי נפרד מהשינוי.

רבים מהפרויקטים של בוגרי המכללה התחילו בצעד אחד, בחלום אחד שכבר מוכיחים את עצמם בשטח. הם הפכו רעיון למציאות, פתרו בעיות, הטמיעו מערכות חדשות בארגונים, הציגו שאלות מחקר מדעיות, מנעו חרם בבתי הספר, שינו הרגלים ושיטות עבודה קיימות ובעיקר הוכיחו כי ההשקעה שלהם במהלך הלימודים הייתה שווה הכל.

וזה רק חלק קטן מאינספור הזדמנויות

מהפח למהפך

היוזמה התמקדה בשימוש חוזר, במטרה להטמיע בילדי הגן את ערך הקיימות ושמירה על כדור הארץ, מפני כמויות האשפה האדירות המצטברות בו

לפרויקט המלא

פיצת הסודות

הקמת פיצריה בגן הילדים תוך חיזוק מיומנויות של קבלת החלטות וחופש בחירה

לפרויקט המלא

בדיקת איכות מים

כדי לבדוק את איכות המים בקריית מלאכי, נדגמו מים מאזורים שונים, אל מול מים מזוקקים

לפרויקט המלא

השפעת הצ'ילי על חיידקים

מטרת החקר הייתה לבדוק את השפעת פלפל צ'ילי על תמותת החיידקים E.coli

לפרויקט המלא

קלפים מספרים

קידום תהליכי למידה בספרות באמצעות למידת משחק חווייתית

לפרויקט המלא

הבנת סיטואציות חברתיות

לימוד ותרגול סיטואציות חברתיות באמצעות מדרשי תמונה, לתלמידים לקויי ראיה

לפרויקט המלא