תואר ראשון בחינוך באנגלית רב גילאית .B.Ed בחינוך ותעודת הוראה

למה הוראת אנגלית?

אנגלית היא השפה השנייה הראשונה בעולם המערבי. השפה בה העולם מתקשר - בעסקים, בתרבות ובמפגש הבינאישי. מרבית הילדות והילדים נחשפים לשפה האנגלית עוד לפני שהתחילו את לימודיהם בבית הספר, אבל המפגש הרשמי שלהם עם השפה, נעשה בבית הספר היסודי, אז מתחיל המסע שלהם יחד עם המורות והמורים לבסס את האנגלית כשפתם השנייה. בישראל קיים מחסור עצום במורות ומורים המוכשרים ללמד את השפה האנגלית. תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה רב-גילאית באנגלית באקדמית אחוה יאפשר לך להשתלב בתחום ההוראה הנדרש ביותר בארץ, לפתוח לתלמידים שלך מבט אל העולם הגלובלי ולהעשיר את הלמידה העצמית שלהם בכלים שידייקו ויעשירו את שימושם בשפה.

הלימודים מתקיימים מתוך חוויה והתנסות, מה שהופך את הלמידה למעניינת ומסקרנת יותר. באקדמית אחוה נאפשר לך לפגוש את השטח והכיתה כבר בשנת הלימודים הראשונה, להתנסות בשיטות הוראה מתקדמות ובכלים טכנולוגיים, שישדרגו את מעמדך כמורה. במהלך הסטאז', נאפשר לך להתנסות ולתרגל אינסוף אינטראקציות המתקיימות בשדה ההוראה בין מורים ותלמידים, הורים ומורים וכו'. מטרת הסימולציות לאמן ולהכשיר אותך ביישום הידע והכלים ללמידה שרכשת.

המחלקה ללימודי הוראת האנגלית מפתחת ומשתמשת בתכנים רלוונטיים לעולם משתנה, מתנסה בכלי הוראה וחידושים טכנו-פדגוגיים ומשלבת קורסים דידקטיים ופרקטיים בדגש על הוראה יצירתית וחדשנית.

תבואו פתוח! יום פתוח לתואר ראשון ושני 3.6.24

כשיש כל-כך הרבה מסלולים ותארים לך נשאר רק לבחור
חינוך I מדעי החיים I פסיכולוגיה I מדעי המחשב

אז מה לומדים כאן בעצם?

ההכשרה להוראת האנגלית נעשית בשני אפיקים. הראשון: להפוך את השליטה שלך בשפה למושלמת. השני: להכשיר אותך להוראה וללמד את השפה בבתי הספר היסודיים והעל תיכונים.

ביסוס השפה שלך במטרה לפתח יכולות מקצועיות גבוהות, נעבוד איתך על חיזוק הדיבור השוטף. שיפור כישורי הבנת הנשמע והנקרא ופיתוח וחיזוק כושר ההבעה בעל פה ובכתב.

מה עוד? מהי בלשנות שימושית ואלו יישומים ספציפיים חשובים בשפה האנגלית? מהן שיטות ההוראה החדשניות והרלוונטיות להקניית השפה? איך יתאפשר לך להשתמש בהן? איך מלמדים טקסט ספרותי? ובכלל, איך יוצרים היכרות עם השפה מההיבט התרבותי והמסורתי?

חשוב לציין – כדי לחזק את האנגלית שלך, כל קורסי החובה והחינוך בתואר נלמדים אף הם בשפה האנגלית. הוראת האנגלית תהפוך אצלך ל'שפה שנייה'!

 

מידע חשוב

קבלה על סמך בגרות:
זכאות לבגרות מלאה בציון ממוצע 90 ומעלה הכוללת: 5 יחידות אנגלית בציון 80
מועמדים בעלי זכאות לבגרות שטווח ממוצע ציוני הבגרות בין 89.9-85 יעברו ראיון אישי וסימולציה.

קבלה על סמך פסיכומטרי:
ציון התאמה 535 (שקלול בין פסיכומטרי לבגרות) בגרות מלאה הכוללת 4 יח' אנגלית

ציון אמיר"ם 100 + ראיון ובחינה באנגלית

*מועמדים שאין בידם בגרות או פסיכומטרי בעברית יידרשו בבחינת יע"ל בציון 110 ומעלה

ועדת קבלה: כל מועמד חייב לעבור ועדת קבלה בכל מסלולי הפקולטה לחינוך ומנהיגות.

תואר ראשון .B.Ed בחינוך ותעודת הוראה באנגלית
משך הלימודים לתואר: ארבע שנים  
ימי לימוד: שלושה ימים בשבוע

*ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת.

למי שאינם עומדים בתנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה יש אפשרות להירשם למכינה ייעודית בחינוך. המכינה מיועדת לבעלי 12 שנות לימוד המעוניינים לשפר את הסיכויים להתקבל לתואר ראשון בחינוך. במכינה נלמדים גם קורסים אקדמיים המוכרים לפטור למי שממשיך לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה במכללה

התוכנית מתאימה לבעלי חזון חינוכי הרוצים להשפיע על עתיד החינוך, למבקשים להטמיע את השפה האנגלית כחלק בלתי נפרד מעתידם של התלמידים, לאוהבי השפה הבינלאומית, למתחברים לעולמה העשיר, למעוניינים במקצוע מלא אתגר וסיפוק וחשוב מכל למי שרואים במקצוע ההוראה שליחות ואידיאולוגיה.

ההתנסות הקלינית המתבצעת כבר במהלך הלימודים מעניקה הכשרה מקיפה, נחיתה רכה בשדה החינוכי ויתרון עצום בסיום הלימודים. יחד עם הרמה הגבוהה של תכנית הלימודים באחוה הופכים הבוגרים שלנו למבוקשים מאוד במערכת החינוך. מעל 90% מבוגרי המכללה מתקבלים לעבודה עם סיום לימודיהם. תוכלו לעבוד בכל מסגרת חינוכית, אם בבתי ספר יסודיים, על יסודיים, בהכנה לבגרות באנגלית וכמורים פרטיים.

בנוסף, בוגרי התוכנית יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני במינהל מערכות חינוך המציעים קורסים המושתתים על מחקרים עדכניים בשילוב טכנולוגיות חדשניות, שיכשירו אתכם להיות מנהיגים במערכת החינוך.

לסטודנטים לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה יש אפשרות לשלב במהלך הלימודים גם תוכנית הרחבת הסמכה להוראה. התוכנית מיועדת למי שמבקשים להרחיב את הסמכתם להתמחות נוספת במסלול בו הם לומדים או לקבל הכשרה במסלול אחר. התוכנית מעניקה הזדמנות להתחדש ולהרחיב את האופקים המקצועיים, להתפתח במקצוע ההוראה, למנוע שחיקה ולהתקדם במסגרת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. התוכנית כוללת עבודה מעשית וסטאז' בשדה החינוכי.

חינוך ותעודת הוראה – מה עוד כדאי לדעת?

שליחות ואידיאולוגיה – תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה משלב את שתי המטרות החשובות האלו לסיבה טובה אחת להיכנס למערכת החינוך ולהתחיל להשפיע לא רק על הדור הבא, אלא גם על איך יראה השדה החינוכי בעתיד. זה המקום לקבל את כל התשובות שיעזרו לך להיות המורה שתמיד חלמת לעצמך

המיוחדים שלנו

תואר אחד, שלוש תעודות:

לראשונה! נוכל להציע לך לסיים תואר אחד ולקבל שלוש תעודות – תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה, רישיון לעסוק בהוראה וגם תעודה נחשקת בהוראה מותאמת (מתקנת) באנגלית בלי צורך בקורסי קיץ נוספים. 

תעודה בהוראה מותאמת (מתקנת) באנגלית – נועדה לסייע לתלמידים עם צרכים מיוחדים וקשיי למידה איתם מתמודדים כ-10% בממוצע מהצעירות והצעירים בעולם, ולאפשר להם להתגבר על קשיי למידה ולהצליח גם בלמידת השפה האנגלית.  

מתעניינים בלימודי מכינה?

הכנסו לקבל את כל המידע הדרוש לכם להתחיל איתנו את הדרך

ד

מדברי ראש המחלקה להוראת אנגלית

ד"ר יוליה מוצ'ניק-רוזנוב

ידיעת השפה האנגלית כיום היא הכרח. זו השפה המאפשרת תקשורת אישית, עסקית ותרבותית ומחברת בין אנשים, עמים, תרבויות וכמובן עסקים. בישראל קיים מחסור עצום במורות ומורים איכותיים לאנגלית. לימודים לתואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה רב-גילאית באנגלית באקדמית אחוה, יחזקו ויעשירו את האנגלית שלך, יפתחו בפנייך אופציות תעסוקה מידיות ויאפשרו לך לסייע משמעותית לפיתוחם האישי והפדגוגי של הילדות והילדים. הוראת שפה שנייה בגיל הצעיר, מנצלת את גמישות המוח ויכולות הקליטה וההפנמה המהירות שיש לילדים בגילאי בית הספר היסודי. לכן חשוב מאד, שיזכו במורות ומורים מעולים להוראת האנגלית.

WHY US

למה לבחור ללמוד באקדמית אחוה?

כי אנחנו ההזדמנות שלה חיכית

אנחנו מסתכלים עליך כאן ועכשיו. לא על הנערה או הנער שהייתם לפני שנים. פנית ללימודים גבוהים כדי לסלול את החיים שלך קדימה ולמעלה - אנחנו כאן כדי לתת לך את ההזדמנות להוביל.

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

סגל התוכנית מורכב מאנשי ונשות מקצוע מובילים בתחומם. הסגל שלנו מחויב למשימה הלאומית להכשיר את הדור הבא של קלינאי התקשורת ולענות על הצורך הגובר במטפלות ומטפלים בהפרעות תקשורת בארץ כולה ובמרחב הדרום בפרט.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!

כי אנחנו דואגים למנהיגות ולחוסן שלך

המורות והמורים הם מחוללי השינוי, הם המובילים, המנהיגים. רווחתם האישית והנפשית חיונית להצלחתם. אנחנו מחויבים לעזור לך לבנות את החוסן האישי שלך. את הרגישות לעמידה מיטבית מול הילדים, הכיתה והמערכת.

כי אנחנו היחידים שמפיקים בכל שנת לימודים שבוע חדשנות בחינוך

פעמיים בשנה מתקיים שבוע החדשנות והיזמות הגדול של האקדמית אחוה שמציג את החדשנות והיזמות בהוראה ובלמידה בצורות מגוונות ומרתקות, תוך התנסות בפועל.

כי כבר בשנה הראשונה נפגיש אותך עם המערכת בשטח

בכיתה, עם ילדים, חדר מורים, בית ספר.

תוכניות נוספות שיכולות לעניין אותך

תואר שני בחינוך מיוחד

קרא עוד

תואר שני בנוירופדגוגיה

קרא עוד
מורה מסבירה לתלמידה

תואר שני בייעוץ חינוכי

קרא עוד

תואר שני במינהל מערכות חינוך

קרא עוד