תואר ראשון בחינוך במדעים .B.Ed בחינוך ותעודת הוראה במסלול יסודי ועל יסודי

למה הוראת מדעים?

מוכנים להשתתף בניסוי? המדע מצוי בבסיס ההתפתחות והקידמה האנושית. ברפואה, בטבע, בחלל, בחקלאות. בכל מקום ובכל מרחב ביקום. הוא מציב בפנינו אתגרים כמו מגפות, התחממות גלובלית, פיתוחים טכנולוגיים ועוד. המדע הוא עולמם של הסקרנים, החוקרים. של אלו הרוצים להבין 'איך זה קרה?' ו'מה זה עושה?'. הוראת המדעים היא הזדמנות לגלות לילדים ולילדות עולם פלאי וקסום ולנוער לפתוח דלת לתחומי חקר ודעת, שמשנים ומשפיעים על חיינו.

אם יש לך תשוקה לתחומי המדע השונים, למחקר, לניסויים ומעבדות, הוראת המדעים תאפשר לך להעביר אותה הלאה. לימודי מדעים מעוררים סקרנות וחקר ומפתחים חשיבה יצירתית, תהליכית, לוגית ומתמטית.
תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה במדעים באקדמית אחוה, יעשיר את הידע המדעי הבסיסי שלך, יפתח את היצירתיות, ישלב קורסים בהם מתקיימת התנסות מחקרית, מעשית ותיאורטית במעבדה, בחממה, או בשדה, והכל בתחומי המדע השונים.

באקדמית אחוה נאפשר לך גם לפגוש את השטח והכיתה כבר בשנת הלימודים הראשונה, להתנסות בשיטות הוראה מתקדמות, בכלים טכנולוגיים ובמשחקים מובילי למידה, שישדרגו את מעמדך כמורה.
במהלך הסטאז', נאפשר לך להתנסות ולתרגל באמצעות סימולציות של התרחשויות המתקיימות בהוראה בין מורים ותלמידים, הורים ומורים וכו'. מטרת הסימולציות לאמן אותך ביישום הידע והכלים שרכשת.


ניתן לבחור במסלול להוראה ביסודי או בעל יסודי.
הזדמנות מיוחדת לקבל שתי תעודות הוראה - במדעים וחינוך מיוחד או מדעים וחינוך רגיל
ניתן ללמוד הוראת מדעים גם במסלול דוברי ערבית - בשיתוף עמותת ’כוכבי המדבר‘

תבואו פתוח! יום פתוח לתואר ראשון ושני 3.6.24

כשיש כל-כך הרבה מסלולים ותארים לך נשאר רק לבחור
חינוך I מדעי החיים I פסיכולוגיה I מדעי המחשב

אז מה לומדים כאן בעצם?

כללי – ההכשרה להוראת מדעים מתחילה בהרחבת והעמקת הידע וההבנה הבסיסית במדעים השונים וממשיכה בהקניית מיומנויות חקר, ניסוי ומעבדה ורכישת מיומנויות הוראה מותאמות.

הרחבת והעמקת הידע המדעי – נכיר לך מושגי יסוד בעולמות המדע. נדון בתרומת המדע לחיינו ונפגוש אותו בחומרים, במרחב, בטבע ובמעבדות החקר. נבין איך דברים קורים? למה? אלו תופעות קיימות בטבע? מה משפיע עליהן? ועוד.

מיומנויות הוראה – אילו מיומנויות הוראה יאפשרו לך לעורר את סקרנות התלמידים? מהן שיטות ההוראה המתקדמות, שנכון ליישם בכיתה? איך לשלב מיומנויות חשיבה ועמדות במדע וטכנולוגיה בתוך כיתות חכמות, מעבדות וכלים טכנולוגים? איך לעורר צעירות וצעירים ללמידה חוויתית וחשיבה ביקורתית?

לימודי המשך – ההכשרה האיכותית והגבוהה שתינתן לך באקדמית אחוה תאפשר לך להמשיך ללימודי תואר שני במכללה ולדוקטורט ויכולה להוות עבורך קפיצת מדרגה משמעותית בקריירה המקצועית.

מידע חשוב

קבלה על סמך בגרות:
זכאות לבגרות מלאה בציון ממוצע 90 ומעלה הכוללת: 4 יחידות אנגלית.
ציון של 75 ומעלה במקצוע מדעי מורחב בתעודת הבגרות.
מועמדים בעלי זכאות לבגרות שטווח ממוצע ציוני הבגרות בין 89.9-85 יעברו ראיון אישי וסימולציה.

קבלה על סמך פסיכומטרי:
ציון התאמה 535 (שקלול בין פסיכומטרי לבגרות) בגרות מלאה הכוללת 4 יח' אנגלית

במסלול לדוברי ערבית:
ציון בבחינת יע"ל 84
מבחן מיון בערבית בציון 70
ציון של 75 ומעלה במקצוע מדעי מורחב בתעודת הבגרות

ועדת קבלה: כל מועמד חייב לעבור ועדת קבלה בכל מסלולי הפקולטה לחינוך ומנהיגות

משך הלימודים: ארבע שנים.
ימי הלימוד: יומיים-שלושה בשבוע (מתוכם יום לימודים בזום)
במסלול לדוברי השפה הערבית: ארבעה-חמישה ימי לימוד בשבוע (מתוכם יום לימודים בזום)

*ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת.

למי שאינם עומדים בתנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה יש אפשרות להירשם למכינה ייעודית בחינוך. המכינה מיועדת לבעלי 12 שנות לימוד המעוניינים לשפר את הסיכויים להתקבל לתואר ראשון בחינוך. במכינה נלמדים גם קורסים אקדמיים המוכרים לפטור למי שממשיך לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה במכללה 

התוכנית מתאימה לבעלי ידע אקדמי בתחום המדעים המעוניינים לעשות הסבה מקצועית או לרכוש בנוסף תעודת הוראה, לאוהבי הניסויים והמדע, למחפשים לחקור תהליכים, למעוניינים לקחת עולם עשיר ומלא הפתעות ולהפוך אותו למקצוע, לרוצים לחנך תלמידים לערכים מוסריים ויוזמות חברתיות, למחפשים להשפיע על בניית נורמות ערכיות, לרוצים שינוי וחשוב מכל למי שרואים במקצוע ההוראה שליחות ואידיאולוגיה.

ההתנסות הקלינית המתבצעת כבר במהלך הלימודים מעניקה הכשרה מקיפה, נחיתה רכה בשדה החינוכי ויתרון עצום בסיום הלימודים. יחד עם הרמה הגבוהה של תכנית הלימודים באחוה הופכים הבוגרים שלנו למבוקשים מאוד במערכת החינוך. מעל 90% מבוגרי המכללה מתקבלים לעבודה עם סיום לימודיהם. תוכלו לעבוד בכל מסגרת חינוכית, אם בבתי ספר יסודיים, על יסודיים, במעבדות מחקר והוראה, בהדרכה ועוד.

לסטודנטים לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה יש אפשרות לשלב במהלך הלימודים גם תוכנית הרחבת הסמכה להוראה. התוכנית מיועדת למי שמבקשים להרחיב את הסמכתם להתמחות נוספת במסלול בו הם לומדים או לקבל הכשרה במסלול אחר. התוכנית מעניקה הזדמנות להתחדש ולהרחיב את האופקים המקצועיים, להתפתח במקצוע ההוראה, למנוע שחיקה ולהתקדם במסגרת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. התוכנית כוללת עבודה מעשית וסטאז' בשדה החינוכי

חינוך ותעודת הוראה – מה עוד כדאי לדעת?

שליחות ואידיאולוגיה – תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה משלב את שתי המטרות החשובות האלו לסיבה טובה אחת להיכנס למערכת החינוך ולהתחיל להשפיע לא רק על הדור הבא, אלא גם על איך יראה השדה החינוכי בעתיד. זה המקום לקבל את כל התשובות שיעזרו לך להיות המורה שתמיד חלמת לעצמך

מתעניינים בלימודי מכינה?

הכנסו לקבל את כל המידע הדרוש לכם להתחיל איתנו את הדרך

ד

מדברי ראש המחלקה להוראת מדעים

ד"ר עומר פליק

הרפואה, החשמל, המים, הכוכבים, הווירוסים, זיהום האוויר, הטכנולוגיה... כל אלה הם רק חלק ממה שלמדע יש להציע לעולם. המדע הוא ביסוד הכל. עולם החינוך מצוי במחסור אדיר של מורות ומורים למדעים. אנחנו רוצים להציע לך הזדמנות לזהות את מדעני וחוקרי המחר, לחבב עליהם את המקצוע שיאפשר לסקרנותם וכישוריהם להתפתח ולעתידם להיפתח. זו זכות גדולה להיות בעמדה הזו.
הלימודים באקדמית אחוה, יאפשרו לך להתפתח כמורה עם מודעות עצמית ומסוגלות אישית, לפתח כישורים ומיומנויות מתקדמים בהוראה הכוללים גישה למקורות ידע עדכניים, שימוש בטכנולוגיה חינוכית, היכרות עם משחקים מובילי למידה, הנחיית תלמידים בתהליכי חקר ועוד.

WHY US

למה לבחור ללמוד באקדמית אחוה?

כי אנחנו היחידים שמפיקים בכל שנת לימודים שבוע חדשנות בחינוך

פעמיים בשנה מתקיים שבוע החדשנות והיזמות הגדול של האקדמית אחוה שמציג את החדשנות והיזמות בהוראה ובלמידה בצורות מגוונות ומרתקות, תוך התנסות בפועל.

כי כבר בשנה הראשונה נפגיש אותך עם המערכת בשטח

בכיתה, עם ילדים, חדר מורים, בית ספר. 

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!

כי האקדמית אחוה דוגלת במצוינות, בתנועה קדימה, בהובלה

האקדמית אחוה מובילה בחדשנות בתכניות הלימודים וגם בדרכי הלמידה, האווירה הלימודית המזמינה, המאפשרת.

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

אנחנו מקפידים על סגל שמכיר את המגמות והשינויים בעולמות הפסיכולוגיה בכלל ועולם העבודה החדש בפרט על ריבוי הלכים ומכלול התפיסות והגישות. אנחנו כאן להעניק לך את המיטב האקדמי וגם כדי ללוות אותך באופן אישי, מותאם ומתחשב לאורך כל שנות הלימודים ולאחריהן.

כי העתיד כבר כאן והוא מחכה לאנשים כמוך

ולכן יצרנו את התוכנית הייחודית הזו לפיתוח יחידת העלית של החינוך בישראל.

תוכניות נוספות שיכולות לעניין אותך

תואר שני בקיימות במרחב העירוני והכפרי

קרא עוד

תואר שני במינהל מערכות חינוך

קרא עוד
מורה מסבירה לתלמידה

תואר שני בייעוץ חינוכי

קרא עוד

תואר שני בחינוך מיוחד

קרא עוד

תואר שני בנוירופדגוגיה

קרא עוד