תואר ראשון בחינוך במתמטיקה .B.Ed בחינוך ותעודת הוראה במסלול יסודי ועל יסודי

למה הוראת מתמטיקה?

מתמטיקה, מספרים ונוסחאות הם ראשית המדעים, יסודות הבנייה והתשתיות, בסיס המחקר והרפואה.
המתמטיקה היא המומחיות הראשונה, שמקדמת את יסודות חיינו יותר מכל תחום אחר. מאז ומעולם היא גם מהווה אתגר למרבית התלמידים ולמורים המלמדים אותה. כמורה למתמטיקה, נקנה לך כישורים, ידע ומיומנויות להוראת המקצוע בגישות מעוררות סקרנות ומעודדות למידה חווייתית. נתבונן על מורכבות המקצוע בעיני תלמידות ותלמידים ונעניק לך כלים להתמודד עם האתגרים הצפויים בדרך.

אם יש לך תשוקה לחוקיות, למספרים, לנוסחאות - הוראת המתמטיקה תאפשר לך להעביר אותה הלאה. לימודי החשבון, החשיבה המתמטית ותחומי המתמטיקה השונים מתחילים מהשבוע הראשון בכיתה א' וילוו את התלמידים כמעט עד סיום לימודיהם.

באקדמית אחוה נאפשר לך לפגוש את השטח והכיתה כבר בשנת הלימודים הראשונה, להתנסות בשיטות הוראה מתקדמות, בכלים טכנולוגיים ובמשחקים מובילי-למידה, שישדרגו את מעמדך כמורה.

במהלך הסטאז', נאפשר לך להתנסות ולתרגל באמצעות סימולציות מגוון אינטראקציות המתקיימות בשדה ההוראה בין מורים ותלמידים, הורים ומורים וכו'. מטרת הסימולציות לאמן ולהכשיר אותך ביישום הידע והכלים שרכשת.

תבואו פתוח! יום פתוח לתואר ראשון ושני 3.6.24

כשיש כל-כך הרבה מסלולים ותארים לך נשאר רק לבחור
חינוך I מדעי החיים I פסיכולוגיה I מדעי המחשב

אז מה לומדים כאן בעצם?

כללי: ההכשרה להוראת מתמטיקה מתחילה בהרחבת והעמקת הידע וההבנה שלך במושגים מתמטיים וממשיכה בהקניית מיומנויות הוראה, למידה והערכה בכיתה מגוונת.

הרחבת והעמקת הידע המתמטי – נכיר לך מושגי יסוד ומושגים מתקדמים במתמטיקה. נעסוק בנוסחאות בעולמות התוכן המגוונים ונלמד: מהי חשיבה מתמטית? איך לגשת לפתרון בעיות באופן יצירתי? מהם תחומי המתמטיקה השונים המותאמים לכל גיל (חשבון והנדסה לעומת אלגברה גיאומטריה וטריגונומטריה, אינטרגלים)? אלו נוסחאות משמשות אותנו ביומיום ומהי מתמטיקה שימושית?

מיומנויות הוראה: נכיר מיומנויות הוראה שיאפשרו לך לעורר את סקרנות התלמידים, להנגיש להם את המקצוע, למנוע מהם לחשוש מהמספרים ומהנוסחאות בפרט ומחשבון ומתמטיקה בכלל. נחקור איך להתמודד עם כיתה מגוונת ברמות וביכולות המתמטיות השונות, ואיך לקדם את המצטיינים ולהעצים את המתקשים.

לימודי המשך: ההכשרה האיכותית והגבוהה שתינתן לך באקדמית אחוה תאפשר לך להמשיך ללימודי תואר שני בחינוך מתמטי במכללה ואף לדוקטורט, ויכולה להוות עבורך קפיצת מדרגה משמעותית בקריירה המקצועית.

מידע חשוב

קבלה על סמך בגרות:
זכאות לבגרות מלאה בציון ממוצע 90 ומעלה הכוללת 4 יחידות אנגלית
מועמדים בעלי זכאות לבגרות שטווח ממוצע ציוני הבגרות בין 89.9-85 יעברו ראיון אישי וסימולציה.

קבלה על סמך פסיכומטרי:
ציון התאמה 535 (שקלול בין פסיכומטרי לבגרות) בגרות מלאה הכוללת 4 יח' אנגלית

*להוראת המתמטיקה לעל יסודי יש להציג 4 יח' בבגרות במתמטיקה בציון 75 ומעלה או 5 יח' בציון 60 ומעלה

ועדת קבלה: כל מועמד חייב לעבור ועדת קבלה בכל מסלולי הפקולטה לחינוך ומנהיגות

תואר ראשון .B.Ed בחינוך ותעודת הוראה  במתמטיקה
משך הלימודים לתואר: ארבע שנים  
ימי לימוד: יומיים-שלושה בשבוע

*ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת.

למי שאינם עומדים בתנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה יש אפשרות להירשם למכינה ייעודית בחינוך. המכינה מיועדת לבעלי 12 שנות לימוד המעוניינים לשפר את הסיכויים להתקבל לתואר ראשון בחינוך. במכינה נלמדים גם קורסים אקדמיים המוכרים לפטור למי שממשיך לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה במכללה

התוכנית מתאימה לאוהבי המספרים, לפותרי המשוואות בנעלם אחד, למחשבי הנוסחאות, למי שמאוד האהב מתמטיקה בבית הספר ולמי שממש לא וחושב שאפשר גם אחרת, למעוניינים לקחת עולם דינמי ומרתק ולהפוך אותו למקצוע, לרוצים לחנך תלמידים לערכים מוסריים ויוזמות חברתיות, למחפשים להשפיע על בניית נורמות ערכיות, לרוצים שינוי וחשוב מכל למי שרואים במקצוע ההוראה שליחות ואידיאולוגיה.

ההתנסות הקלינית המתבצעת כבר במהלך הלימודים מעניקה הכשרה מקיפה, נחיתה רכה בשדה החינוכי ויתרון עצום בסיום הלימודים. יחד עם הרמה הגבוהה של תכנית הלימודים באחוה הופכים הבוגרים שלנו למבוקשים מאוד במערכת החינוך. מעל 90% מבוגרי המכללה מתקבלים לעבודה עם סיום לימודיהם.

בוגרים רבים שלנו המשיכו בלימודי תואר שני ושלישי ולא אחת ממלאים תפקידים מובילים במשרד החינוך ובמערכת החינוך. בוגרי המחלקה זכו למוניטין בשל רמת הכשרתם הגבוהה שהייתה עבורם קפיצת מדרגה משמעותית בחייהם המקצועיים.

לסטודנטים לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה יש אפשרות לשלב במהלך הלימודים גם תוכנית הרחבת הסמכה להוראה. התוכנית מיועדת למי שמבקשים להרחיב את הסמכתם להתמחות נוספת במסלול בו הם לומדים או לקבל הכשרה במסלול אחר. התוכנית מעניקה הזדמנות להתחדש ולהרחיב את האופקים המקצועיים, להתפתח במקצוע ההוראה, למנוע שחיקה ולהתקדם במסגרת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. התוכנית כוללת עבודה מעשית וסטאז' בשדה החינוכי  

חינוך ותעודת הוראה – מה עוד כדאי לדעת?

שליחות ואידיאולוגיה – תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה משלב את שתי המטרות החשובות האלו לסיבה טובה אחת להיכנס למערכת החינוך ולהתחיל להשפיע לא רק על הדור הבא, אלא גם על איך יראה השדה החינוכי בעתיד. זה המקום לקבל את כל התשובות שיעזרו לך להיות המורה שתמיד חלמת לעצמך

מתעניינים בלימודי מכינה?

הכנסו לקבל את כל המידע הדרוש לכם להתחיל איתנו את הדרך

ד

מדברי ראש המחלקה להוראת מתמטיקה

ד"ר ילנה נפתלייב

רפואה, הנדסה, ארכיטקטורה, מדעי המחשב, פיזיקה, כימיה... הכל מתחיל במספרים, בנוסחאות, ביחסים ומידות. הכל מתחיל במתמטיקה. המספרים והמתמטיקה הם יסודות הקיום והחיים. כמורה למתמטיקה, יש לך הזדמנות לזהות את מדעני וחוקרי המחר, לחבב עליהם את המקצוע שיאפשר לכישוריהם המתמטים להתפתח ולעתידם להיפתח. זו זכות גדולה להיות בעמדה הזו.
ההכשרה להוראת חשבון ומתמטיקה באקדמית אחוה, היא מהמובילות בארץ ופותחת בפני מסיימיה אופקים גם בתחום ההוראה וגם לתארי המשך. בוגרי המחלקה זוכים למוניטין בשל רמת הכשרתם הגבוהה ומרביתם ממלאים תפקידים מובילים במערכת החינוך.

WHY US

למה לבחור ללמוד באקדמית אחוה?

כי אנחנו היחידים שמפיקים בכל שנת לימודים שבוע חדשנות בחינוך

פעמיים בשנה מתקיים שבוע החדשנות והיזמות הגדול של האקדמית אחוה שמציג את החדשנות והיזמות בהוראה ובלמידה בצורות מגוונות ומרתקות, תוך התנסות בפועל.

כי כבר בשנה הראשונה נפגיש אותך עם המערכת בשטח

בכיתה, עם ילדים, חדר מורים, בית ספר. 

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!

כי האקדמית אחוה דוגלת במצוינות, בתנועה קדימה, בהובלה

האקדמית אחוה מובילה בחדשנות בתכניות הלימודים וגם בדרכי הלמידה, האווירה הלימודית המזמינה, המאפשרת.

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

אנחנו מקפידים על סגל שמכיר את המגמות והשינויים בעולמות הפסיכולוגיה בכלל ועולם העבודה החדש בפרט על ריבוי הלכים ומכלול התפיסות והגישות. אנחנו כאן להעניק לך את המיטב האקדמי וגם כדי ללוות אותך באופן אישי, מותאם ומתחשב לאורך כל שנות הלימודים ולאחריהן.

כי העתיד כבר כאן והוא מחכה לאנשים כמוך

ולכן יצרנו את התוכנית הייחודית הזו לפיתוח יחידת העלית של החינוך בישראל.

תוכניות נוספות שיכולות לעניין אותך

תואר שני בנוירופדגוגיה

קרא עוד

תואר שני במינהל מערכות חינוך

קרא עוד
מורה מסבירה לתלמידה

תואר שני בייעוץ חינוכי

קרא עוד

תואר שני בחינוך מיוחד

קרא עוד