תואר ראשון בחינוך לגיל הרך .B.Ed בחינוך ותעודת הוראה

למה חינוך לגיל הרך?

כמה חשובה דמות הגננת: הגיל הרך הוא ראשית ההתפתחות ושלב בניית היסודות. בשנים אלה מתחילים להתפתח כישורי השפה, החשיבה המתמטית, המוטוריקה העדינה והגסה, החיברות וכישורי החיים. הגן והחצר הופכים למגרש בו הילדים לומדים להכיר את עצמם והגננת מתחילה לזהות כוחות לצד אתגרים.

הלימודים וההכשרה שלך באקדמית אחוה יעסקו בהבנה משמעותית בהתפתחות הילד, צרכיו ויכולותיו בתחומים הקוגניטיביים, המוטוריים, החברתיים, התקשורתיים והרגשיים.

הידע האקדמי וההכשרה המעשית יאפשרו לך לקדם וללמד את הילדים והילדות בהתאם לשלבי התפתחותם מצד אחד ולהיות בעירנות אל מול קשיים ואתגרים התפתחותיים ורגשיים מצד שני.

הלימודים מתקיימים מתוך חוויה והתנסות מה שהופך את הלמידה למעניינת, איכותית ומסקרנת יותר. לצד הלימודים האקדמיים, תינתן לך הכשרה מעשית בגני הילדים בליווי סדנה פדגוגית. במהלך הלימודים נזמין אותך לבצע סימולציות, נחשוף אותך לכלים טכנולוגיים, דוגמת הבינה המלאכותית, כחלק מהכרות עם תפיסות חדשניות בגישה יזמית ונקנה לך כלים וידע יישומי ייחודי בגישת NLP.

תבואו פתוח! יום פתוח לתואר ראשון ושני 3.6.24

כשיש כל-כך הרבה מסלולים ותארים לך נשאר רק לבחור
חינוך I מדעי החיים I פסיכולוגיה I מדעי המחשב

אז מה לומדים כאן בעצם?

התפתחות הילדה והילד: מהם שלבי ההתפתחות התקינים של ילדים? מה צריך להדליק נורה אדומה? האם כבר בגילאים כה צעירים ניתן לעמוד על כישורי-יתר בתחומים שונים? מהם הצרכים הקוגניטיבים והרגשיים של הילדים בגילאי הגנים? למה ניתן לצפות מבחינת יכולות מוטוריות, חברתיות ותקשורתיות?

תכנים: מהן האינטילגנציות השונות? איך בפדגוגיה של המאה ה-21 מלמדים ילדים תחומים שונים כמו שפה, חשיבה מדעית, מוסיקה ואמנות וכישורי חיים?
בנוסף תינתן לך הכשרה בהוראת הקריאה, הכתיבה והשפה (בהתאם ללשון המדוברת – עברית או ערבית).

מיומנויות הוראה: אילו מיומנויות הוראה יאפשרו לך לקדם כל ילדה וילד? מהי הוראה דיפרנציאלית? מהי הוראה רב חושית? איך מיישמים אותן בשטח? איך מתאימים את שיטות ההוראה לילדים מגוונים? איך לחזק את מקומם של ילדים עם צרכים מיוחדים בגן הרגיל לשם שילוב יעיל ומוצלח?

מידע חשוב

קבלה על סמך בגרות:
זכאות לבגרות מלאה בציון ממוצע 90 ומעלה הכוללת: 4 יחידות אנגלית
מועמדים בעלי זכאות לבגרות שטווח ממוצע ציוני הבגרות בין 89.9-85 יעברו ראיון אישי וסימולציה.

קבלה על סמך פסיכומטרי:
ציון התאמה 535 (שקלול בין פסיכומטרי לבגרות) בגרות מלאה הכוללת 4 יח' אנגלית

*מועמדים שאין בידם בגרות או פסיכומטרי בעברית יידרשו בבחינת יע"ל בציון 110 ומעלה

במסלול לדוברי השפה הערבית:
ציון בבחינת יע"ל 84
מבחן מיון בערבית בציון 70

ועדת קבלה: כל מועמד חייב לעבור ועדת קבלה בכל מסלולי הפקולטה לחינוך ומנהיגות

תואר ראשון .B.Ed בחינוך ותעודת הוראה לגיל הרך
משך הלימודים לתואר: ארבע שנים  
ימי לימוד: שלושה ימים בשבוע
במסלול לדוברי שפה ערבית: ארבעה-חמישה ימי לימוד בשבוע

ההתמחות במחלקה ללימודי חינוך לגיל הרך כוללת חטיבות חובה בחינוך מיוחד, לשון וספרות לגיל הרך, מתמטיקה ומדעים לגיל הרך.

*ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת.

למי שאינם עומדים בתנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה יש אפשרות להירשם למכינה ייעודית בחינוך. המכינה מיועדת לבעלי 12 שנות לימוד המעוניינים לשפר את הסיכויים להתקבל לתואר ראשון בחינוך. במכינה נלמדים גם קורסים אקדמיים המוכרים לפטור למי שממשיך לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה במכללה

התוכנית מתאימה לבעלי חזון חינוכי הרוצים להשפיע על עתיד החינוך, למי שמעוניין להיות מעורב מבחינה חברתית, למי שרוצה להשפיע על קבלת ההחלטות, לחולמים להיות מודל לחיקוי, לאלה שרואים במקצוע השראה ומיצוי הפוטנציאל של כל ילד וילדה, לרוצים לעודד ילדים לצמיחה אישית ומימוש היכולות שלהם, בעלי יכולת אישית גבוהה, כריזמה, יכולת הנהגה והדרכה, שימת לב לפרטים וחשוב מכל למי שרואים במקצוע ההוראה שליחות ואידיאולוגיה.

ההתנסות הקלינית המתבצעת כבר במהלך הלימודים מעניקה הכשרה מקיפה, נחיתה רכה בשדה החינוכי ויתרון עצום בסיום הלימודים. יחד עם הרמה הגבוהה של תכנית הלימודים באחוה הופכים הבוגרים שלנו למבוקשים מאוד במערכת החינוך. מעל 90% מבוגרי המכללה מתקבלים לעבודה עם סיום לימודיהם. תוכלו לעבוד בכל מסגרת חינוכית, אם בבתי ספר יסודיים, גנים ומסגרות פורמאליות ובלתי פורמאליות.

בנוסף, בוגרי התוכנית יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני במינהל מערכות חינוך המציעים קורסים המושתתים על מחקרים עדכניים בשילוב טכנולוגיות חדשניות, שיכשירו אתכם להיות מנהיגים במערכת החינוך.

לסטודנטים לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה יש אפשרות לשלב במהלך הלימודים גם תוכנית הרחבת הסמכה להוראה. התוכנית מיועדת למי שמבקשים להרחיב את הסמכתם להתמחות נוספת במסלול בו הם לומדים או לקבל הכשרה במסלול אחר. התוכנית מעניקה הזדמנות להתחדש ולהרחיב את האופקים המקצועיים, להתפתח במקצוע ההוראה, למנוע שחיקה ולהתקדם במסגרת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. התוכנית כוללת עבודה מעשית וסטאז' בשדה החינוכי  

חינוך ותעודת הוראה – מה עוד כדאי לדעת?

שליחות ואידיאולוגיה – תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה משלב את שתי המטרות החשובות האלו לסיבה טובה אחת להיכנס למערכת החינוך ולהתחיל להשפיע לא רק על הדור הבא, אלא גם על איך יראה השדה החינוכי בעתיד. זה המקום לקבל את כל התשובות שיעזרו לך להיות המורה שתמיד חלמת לעצמך

המיוחדים שלנו

תעודת מגשר מוסמך – במהלך הלימודים וכחלק מהתואר ישולבו לימודי גישור ופתרון קונפליקטים, אשר בסיומם תינתן לך תעודת 'מגשר מוסמך'. לימודי הגישור יעניקו כלים לתקשורת יעילה והתמודדות עם מצבים מורכבים בגן, עם הילדים, הצוות וההורים. אסטרטגיות הגישור יחזקו את תחושת המסוגלות המקצועית והאישית שלך, תוך דגש על יישום הכלים בשדה החינוכי והקניית הכישורים התקשורתיים והגמישות המחשבתית לילדי הגן. 

הוראה בגישת NLP – הבחירה שלנו באקדמית אחוה להקנות לך מיומנויות ייחודיות מעולמות ה – NLP (Neuro Linguistic Programming)  כחלק מלימודי התואר, היא ביטוי לחדשנות האקדמית של המכללה. הכלים מעולם ה-NLP יאפשרו לך ליצור תקשורת אפקטיבית ומעצימה עם ילדי הגן וההורים, לגלות גמישות מחשבתית וחשיבה יוזמת ואף יתרמו לבניית החוסן המקצועי שלך והעמידות מול הילדים, ההורים ואחרים במערכת.  

מסלול חינוך מיוחד בגיל הרך – מסלול ייעודי לחינוך מיוחד בגיל הרך יאפשר לך לפגוש ולשנות את עולמם של הילדות והילדים עם הצרכים המיוחדים והמגוונים. נשים דגש מיוחד על הוראה מותאמת ורב-חושית שתאפשר לך להתמקד במקומם של ילדים עם צרכים מיוחדים בגן הרגיל ולהוביל לשילובם היעיל והמוצלח בגן.  

מסלול דוברי ערבית – האקדמית אחוה מלווה את הסטודנטים דוברי הערבית, כבר משנה א', בתוכנית ייחודית לשם פיתוח זהותם המקצועית כגננים-מחנכים-מנהיגים לשם גיבוש דור חדש של מנהיגות בדואית פורצת דרך המאמינה באיחוד הנגב וחיזוק החברה הישראלית. מטרת התוכנית לפתח בסטודנטים תחושת מסוגלות ותפיסת עולם אקטיבית וערכית, תוך שמירה על תקשורת יעילה ומכילה.

מתעניינים בלימודי מכינה?

הכנסו לקבל את כל המידע הדרוש לכם להתחיל איתנו את הדרך

דוקטור מירב אייזנברג

מדברי ראש המחלקה לגיל הרך

ד"ר מירב אייזנברג

הקסם הזה בגיל הרך. הילדות והילדים נחשפים, מגלים, לומדים. עושים בכל יום דברים בפעם הראשונה. ראשית דרכם בעולם הזה ולך הגננת או הגנן הזכות להיות שם, לא רק לתת להם כלים, מיומנויות, ידע ודרך, אלא גם לזהות מה החוזקות שלהם, ומה האתגרים שלהם. לתווך את ההתקדמות שלהם להוריהם, או לכוון בזהירות פנס למקומות שיש לשים לב ולתת את הדעת.
יש לכם הזדמנות לתרום לעיצובם של ילדים חוקרים, סקרנים, שואלים. ילדות וילדים בטוחים בעצמם. תפקיד כל-כך משמעותי שיחשוף את הילדות והילדים הרכים לעולם על כל פלאיו.

WHY US

למה לבחור ללמוד באקדמית אחוה?

כי אנחנו היחידים שמפיקים בכל שנת לימודים שבוע חדשנות בחינוך

פעמיים בשנה מתקיים שבוע החדשנות והיזמות הגדול של האקדמית אחוה שמציג את החדשנות והיזמות בהוראה ובלמידה בצורות מגוונות ומרתקות, תוך התנסות בפועל.

כי כבר בשנה הראשונה נפגיש אותך עם המערכת בשטח

בכיתה, עם ילדים, חדר מורים, בית ספר. 

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!

כי האקדמית אחוה דוגלת במצוינות, בתנועה קדימה, בהובלה

האקדמית אחוה מובילה בחדשנות בתכניות הלימודים וגם בדרכי הלמידה, האווירה הלימודית המזמינה, המאפשרת.

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

אנחנו מקפידים על סגל שמכיר את המגמות והשינויים בעולמות הפסיכולוגיה בכלל ועולם העבודה החדש בפרט על ריבוי הלכים ומכלול התפיסות והגישות. אנחנו כאן להעניק לך את המיטב האקדמי וגם כדי ללוות אותך באופן אישי, מותאם ומתחשב לאורך כל שנות הלימודים ולאחריהן.

כי העתיד כבר כאן והוא מחכה לאנשים כמוך

ולכן יצרנו את התוכנית הייחודית הזו לפיתוח יחידת העלית של החינוך בישראל.

תוכניות נוספות שיכולות לעניין אותך

מורה מסבירה לתלמידה

תואר שני בייעוץ חינוכי

קרא עוד

תואר שני במינהל מערכות חינוך

קרא עוד

תואר שני בנוירופדגוגיה

קרא עוד

תואר שני בחינוך מיוחד

קרא עוד