חטיבה ללימודי סביבה וקיימות במסגרת תואר רב תחומי במדעי החברה והרוח

על החטיבה בסביבה וקיימות

אורחות החיים שלנו משפיעים באופן ישיר ונרחב על הסביבה הטבעית שלנו. השרידות שלה לעתיד לבוא, תלוי במה שנעשה כאן ועכשיו. תובנה בסיסית זו יצרה עניין ועיסוק ברמה הבינלאומית בדרכים בהן ניתן לשמור על סביבה שתאפשר את הקיום שלנו כיום, אבל גם תבטיח את קיומנו בעתיד. החטיבה ללימודי סביבה וקיימות עוסקת בשלושה מישורים חיוניים לקיום האנושות: סביבה, חברה וכלכלה. הלימודים יפגישו אותך עם סוגיות בנושאים המקיפים מישורים אלה ומחברים ביניהם, כגון: לימודי אנרגיה מתחדשת, שימור ושיקום משאבי טבע ומערכות אקולוגיות בים וביבשה ולצידם עיסוק בתזונה בת-קיימא, כלכלה סביבתית, רגולציה סביבתית ועוד.

עם סיום לימודיך בחטיבה זו יתאפשר לך להמשיך לתואר שני חדשני וייחודי בקיימות במרחב העירוני והכפרי.

תבואו פתוח! יום פתוח לתואר ראשון ושני 3.6.24

כשיש כל-כך הרבה מסלולים ותארים לך נשאר רק לבחור
חינוך I מדעי החיים I פסיכולוגיה I מדעי המחשב

אז מה לומדים כאן בעצם?

החטיבה בסביבה וקיימות בנויה משתי זרועות המעניקות ידע וכלים בתחומים שונים:

זרוע הסביבה – מהי פגיעה באיכות הסביבה? איך אפשר למנוע אותה בעזרת טיפול בפסולת ומיחזור? מה הוא שינוי האקלים ואיך הוא משפיע עלינו? כיצד משפיעה הסביבה על הבריאות? מהן אנרגיות מתחדשות, מה מקורן ואיך ניתן לנצל אותן? כיצד ניתן לשמר ולטייב את משאב המים? מהי חקלאות תומכת-סביבה? ובכלל, נכיר את מכלול הגורמים והעשייה שפוגעים בסביבה בה אנחנו חיים.

זרוע הקיימות – מהו פיתוח בר-קיימא? מהו צדק חברתי סביבתי? איך משפיעה תרבות הצריכה המערבית על הקיימות? מהי תזונה בת קיימא? ומהי כלכלה סביבתית? נלמד איך ניתן לחיות את ההווה תוך חשיבה ארוכת טווח לטובת הדורות הבאים.
העולם שלך יועשר בתכנים וכלים שיבחנו עקרונות של שימור ושיקום, ניהול משאבים, משפט ורגולציה וכמובן טכנולוגיות חדשניות.

 

מידע חשוב

קבלה על סמך ציון פסיכומטרי/סכם:
ציון סכם (שיקלול בין פסיכומטרי לבגרות) או פסיכומטרי 400.
זכאות לבגרות מלאה הכוללת 4 יחידות באנגלית.

קבלה על סמך בגרות:
זכאות לבגרות מלאה בציון ממוצע 80 ומעלה הכוללת 4 יחידות אנגלית.

מועמדים שאין בידם בגרות או פסיכומטרי בעברית יידרשו בבחינת יע"ל בציון 107 ומעלה

תוכנית חד-חוגית רב-תחומית במדעי החברה והרוח לתואר ראשון.
התואר בנוי מארבע חטיבות לימוד שונות

משך הלימודים לתואר: 3 שנים, 3 סמסטרים בשנה (א', ב' וקיץ)
ימי לימוד: יומיים בשבוע (אחה"צ ושישי) בהתאם לחטיבות הלימודים
בסמס' קיץ יתווספו כארבעה ימי השלמה
בפגישת ייעוץ תקבלו מידע על כל החטיבות, ולאחר שתבחרו תבנה עבורכם תכנית הלימודים.

סטודנט מחויב במסגרת התואר בקורס מיומנות ו-2 קורסי ליבה

*פתיחת תכנית הלימודים במסלולים ובשילובים השונים מותנית במספר הנרשמים
**ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת.

התוכנית מיועדת למועמדים בעלי 12 שנות לימוד, חסרי תעודת בגרות, בני 30 ומעלה המעוניינים להתקבל ללימודים תואר במדעי החברה והרוח. תוכנית הלימודים כוללת חמישה קורסים במקצועות יסוד: אנגלית למכינה, אוריינות אקדמית, אשנב למתמטיקה, סוגיות משטר ופוליטיקה במדינת ישראל, סוגיות בהיסטוריה של עם ומדינת ישראל

התוכנית מתאימה למי שלא ממש יודע מה הוא רוצה ללמוד, למי שזקוק לתואר ראשון כדי להתקדם בסולם הדרגות, לעובדים במשרה מלאה או חלקית, לבעלי משפחות, למחפשים הזדמנות שנייה לתואר ראשון וגם לבני +30 חסרי תעודת בגרות ופסיכומטרי.

התוכנית מתאימה למי שלא ממש יודע מה הוא רוצה ללמוד, למי שזקוק לתואר ראשון כדי להתקדם בסולם הדרגות, לעובדים במשרה מלאה או חלקית, לבעלי משפחות, למחפשים הזדמנות שנייה לתואר ראשון וגם לבני +30 חסרי תעודת בגרות ופסיכומטרי.

רב תחומי – מה עוד כדאי לדעת?

תואר רב תחומי במדעי החברה והרוח יפתח בפניך אפשרויות רבות לבחירה וללמידה. להעשרה ולהשכלה. להתפתחות אישית ומקצועית. אז אם אין לך מושג עדיין מה כדאי לך ללמוד, אם יש כמה תחומים שמעניינים אותך וגם אם עברת את גיל 30 + והחלום שלך הוא ללמוד באקדמיה ולהוציא תואר ראשון – זה המקום לקבל את כל התשובות שיפתחו עבורך אין ספור הזדמנויות

מתעניינים בלימודי מכינה?

הכנסו לקבל את כל המידע הדרוש לכם להתחיל איתנו את הדרך

מדברי  ראש החטיבה לסביבה וקיימות

ד"ר עדי לוי

במהלך המאה הנוכחית, הולכת ומתבססת ההכרה, שלאורח החיים של בני האדם השפעה נרחבת על הסביבה הטבעית. בנוסף, התחדדה ההבנה שכדי להוביל שינוי סביבתי, חייבים להציע בו זמנית מענה לצרכים הסביבתיים, החברתיים והכלכליים של בני האדם. המשולש סביבה, חברה ופיתוח כלכלי מייצר קונפליקטים מרכזיים העומדים על סדר היום העולמי והמקומי. החיבור בין החטיבה לסביבה וקיימות לתואר במדעי החברה והרוח הוא ייחודי לתוכנית הרב תחומית. זהו חיבור שנוצר מתוך גישה לפיה הסביבה יוצרת את איכות החיים ומשפיעה על תוחלת החיים, ולכן, האחריות הסביבתית שלנו היא אחריות אנושית מדרגה ראשונה

WHY US

למה לבחור ללמוד באקדמית אחוה?

כי האקדמית אחוה דוגלת במצוינות, בתנועה קדימה, בהובלה

האקדמית אחוה מובילה בחדשנות בתכניות הלימודים וגם בדרכי הלמידה, האווירה הלימודית המזמינה, המאפשרת.

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

סגל התוכנית מורכב מאנשי ונשות מקצוע מובילים בתחומם. הסגל שלנו מחויב למשימה הלאומית להכשיר את הדור הבא של קלינאי התקשורת ולענות על הצורך הגובר במטפלות ומטפלים בהפרעות תקשורת בארץ כולה ובמרחב הדרום בפרט.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!

תוכניות נוספות שיכולות לעניין אותך

תואר שני בקיימות במרחב העירוני והכפרי

קרא עוד