הסבת אקדמאים לתעודת הוראה באנגלית רב-גילאי

על התוכנית

השפה האנגלית היא כבר חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. בחופשה בחו"ל, בעסקים בינלאומיים, בהייטק ואפילו בנטפליקס, ידיעת השפה האנגלית מתווכת בין מיליארדי אנשים בכל רחבי העולם וזה רק הולך ונהיה קשה הרבה יותר להסתדר בלעדיה.

במדינת ישראל, שהיא לא פחות מסטארט-אפ ניישן, השפעתה של השפה האנגלית באה לידי ביטוי בשימוש בטכנולוגיות מתקדמות, ביצירת קשר עם אוכלוסיות מגוונות ובחיבור למדינות רבות. אבל, ככל שחשיבותה של השפה הולכת ומתחזקת, כך פוחת מספר המורים המלמדים אותה. בבתי הספר ישנו מחסור גדול במורים לאנגלית, ובעיקר לכאלה המומחים בהוראה שמתאימה את עצמה לשינויים הטכנולוגיים והחברתיים.

הסבת אקדמאים לתעודת הוראה באנגלית רב-גילאי באקדמית אחוה, יאפשר לך להשתלב במערכת החינוך כבר בתוך שנה בתחום ההוראה הנדרש ביותר בארץ, לפתוח לתלמידים שלך מבט אל העולם ולהעשיר את הלמידה העצמית שלהם בכלים שיעשירו את שימושם בשפה.

אז מה לומדים כאן בעצם? 

לימודי אנגלית בבתי הספר מקבלים מהות חדשה, הדורשת מורים בעלי כישורים מתאימים שקיבלו הכשרה ברוח הזמן. הלימודים מדגישים את הפן המעשי של המקצוע שיעניקו לך כלים ללמד בעידן הדיגיטלי ולהשתלב במערכת החינוך כבר בתוך שנה 

פיתוח יכולת מקצועית גבוהה – נעבוד איתך על חיזוק הדיבור השוטף. שיפור כישורי הבנת הנשמע והנקרא חיזוק כושר ההבעה בעל פה ובכתב, הקניית ידע בבלשנות שימושית ועוד.  

תעודה להוראה מותאמת (מתקנת) באנגלית – לראשונה נוכל להציע לך לסיים תואר אחד ולקבל גם תעודה בהוראה מותאמת (מתקנת) באנגלית. התעודה נועדה לסייע לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים וקשיי למידה בבתי הספר ובמסגרות פרטיות. המטרה שלנו היא להקנות לך דרכים יצירתיות המאפשרות לתלמידים להתגבר על קשיי למידה ולהצליח גם בלמידת השפה האנגלית.  

מה עוד? מהי בלשנות שימושית ואלו יישומים ספציפיים חשובים בשפה האנגלית? מהן שיטות ההוראה החדשניות והרלוונטיות להקניית השפה? איך יתאפשר לך להשתמש בהן? איך מלמדים טקסט ספרותי? ובכלל, איך יוצרים היכרות עם השפה מההיבט הספרותי, תרבותי ומסורתי? 

 

מידע חשוב

בעלי תואר .B.A ממוסד אקדמי מוכר ע”י המועצה להשכלה גבוהה, בממוצע של 75 לפחות.
בעלי תואר .B.Sc ממוסד אקדמי מוכר ע”י המועצה להשכלה גבוהה בתחום מדעים מדויקים, בממוצע של 70 לפחות.
מעבר ראיון קבלה
פטור באנגלית בלימודי התואר הראשון.

בעלי תואר אקדמי מחו”ל, חייבים להציג תרגום של גיליונות הציונים ואישור שקילה לתואר ממשרד החינוך, האגף להערכת תארים ולהציג תרגום של גיליונות הציונים ואישור שקילה לתואר ממשרד החינוך, האגף להערכת תארים וכן ציון של 132 לפחות בבחינת יע”ל (מבחן ידע בעברית).

דיון במועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה
בעלי תואר ראשון ממוסד המוכר ע”י המל”ג בממוצע נמוך מ-75 יוכלו להירשם ובקשתם להתקבל ללימודים תידון בוועדת החריגים של ביה”ס לחינוך. קבלת הצעה לתוכנית לימודים תהיה בכפוף להחלטת וועדת החריגים.

משך הלימודים יומיים בשבוע וכוללים עבודה מעשית

*פתיחת מסלול הלימודים מותנית במספר הנרשמים ובייעוץ אישי
**ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת

תוכנית הרחבת הסמכה להוראה באקדמית אחוה מיועדת לעובדי הוראה, לבעלי תעודת הוראה ותואר אקדמי, המבקשים להרחיב את הסמכתם להתמחות נוספת במסלול בו למדו או לקבל הכשרה במסלול אחר. התוכנית מעניקה הזדמנות להתחדש ולהרחיב את האופקים המקצועיים, להתפתח במקצוע ההוראה, למנוע שחיקה ולהתקדם במסגרת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. התוכנית כוללת עבודה מעשית וסטאז' בשדה החינוכי

הסבת אקדמאים – מה עוד כדאי לדעת?

קריירה שנייה היא הזדמנות להגשים חלום, לשנות מציאות, לאתגר את השגרה. אבל אנחנו מבינים שזה לא כל כך פשוט ובטח מלווה בלא מעט שאלות. זה המקום לקבל את כל התשובות שיעזרו לך להחליט על הצעד הבא בחיים שלך

ד

מדברי ראש המסלול להוראת אנגלית

ד"ר יוליה מוצ'ניק-רוזנוב

בימינו ידיעת השפה האנגלית היא הכרח. זו השפה המאפשרת תקשורת אישית, עסקית ותרבותית ומחברת בין אנשים, עמים, תרבויות וכמובן עסקים. בישראל קיים מחסור עצום במורות ומורים איכותיים לאנגלית. לימודים לתעודת הוראה באנגלית רב גילאי באקדמית אחוה, מהיסודי ועד העל יסודי, יחזקו ויעשירו את האנגלית שלך, יפתחו בפנייך אופציות תעסוקה מידיות ויאפשרו לך לסייע משמעותית לפיתוחם האישי והפדגוגי של הילדות והילדים. הוראת שפה שנייה כבר בגיל צעיר, מנצלת את גמישות המוח ויכולות הקליטה וההפנמה המהירות שיש לילדים בגילאים אלו. לכן חשוב מאוד, שיזכו במורות ומורים מעולים להוראת האנגלית. באקדמית אחוה, אנחנו מקפידים על הוראה יצירתית, חדשנית, העושה שימוש בכלים טכנולוגים רלוונטיים שיאפשרו לך להצליח מול התלמידים שלך בכל יום מחדש.

למה לבחור ללמוד הסבת אקדמאים להוראה באקדמית אחוה?

כי אנחנו דואגים לחוסן שלך

המורות והמורים הם מחוללי השינוי, הם המובילים, המנהיגים. רווחתם האישית והנפשית חיונית להצלחתם. אנחנו מחויבים לעזור לך לבנות את החוסן האישי שלך. את הרגישות לעמידה מיטבית מול הילדים, הכיתה והמערכת.

כי אצלנו מדברים טכנולוגית שוטפת

הטכנולוגיה והקידמה הן חלק מהותי מהיומיום שלנו. באחוה אנחנו מאמצים אותן ומשתמשים בהן גם כדי ליצור חווית לימוד חדשנית, יזמית ומרתקת וגם ככלי למינוף אפשרויות.

כי אנחנו היחידים שמפיקים בכל סמסטר שבוע חדשנות בחינוך

פעמיים בשנה מתקיים שבוע החדשנות והיזמות הגדול של המכללה האקדמית באחוה שמציג את החדשנות והיזמות בהוראה ובלמידה בצורות מגוונות ומרתקות, תוך התנסות בפועל.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

היום את ואתה התלמידות והתלמידים שלנו ואנחנו המורות והמורים – המודלינג עבורכם הוא אנחנו. לכן אנחנו מקפידים על סגל מעולה שמכיר את המגמות והשינויים בחינוך, את התפיסות והגישות ויודע ללמד, להכשיר ולתמוך בך לאורך כל הדרך. החל מהכיתה במכללה ובמהלך כל הסטאז'.

כי אנחנו ההזדמנות שלה חיכית

אנחנו מסתכלים עליך כאן ועכשיו. לא על הנערה או הנער שהייתם לפני שנים. פנית ללימודים גבוהים כדי לסלול את החיים שלך קדימה ולמעלה - אנחנו כאן כדי לתת לך את ההזדמנות להוביל.

תוכניות מתקדמות שיכולות לעניין אותך

תואר שני בחינוך מיוחד

קרא עוד
מורה מסבירה לתלמידה

תואר שני בייעוץ חינוכי

קרא עוד

תואר שני במינהל מערכות חינוך

קרא עוד

תואר שני בנוירופדגוגיה

קרא עוד