הסבת אקדמאים לתעודת מחנך כיתה לבית הספר היסודי

על התוכנית

מערכת החינוך עומדת בפני אתגרים משמעותיים, במיוחד לאור הפגיעה ברצף השגרה, הריחוק החברתי וחוסר הוודאות שהחל עוד בתקופת הקורונה ונדמה שעדיין נותר. בהתאם, גם הוראה וחינוך הפכו למשימה מורכבת ותובענית בתקופה של חוסר יציבות ושינוי מתמיד. כל אלה משקפים את הצורך המהותי להתייחס באופן מעמיק לצרכים הרגשיים והחברתיים של התלמידים ולאפשר להם לרכוש נוסף על השכלה פורמלית גם כלים להשתלבות מיטבית בחברה ובעולם המשתנה והמורכב של העתיד.

מחנך ומחנכת כיתה היא דמות משמעותית בחייהם של תלמידים בבית הספר היסודי, בעיקר כזו הנמצאת במעבר שבין גן חובה לבית הספר. הסבת אקדמאים לתעודת הוראה בחינוך לבית הספר היסודי, תכשיר אותך להנהיג כיתה ולשלב בין אידיאולוגיה למימוש עצמי.

אז מה לומדים כאן בעצם? 

תוכנית הלימודים נמשכת לאורך שנה אחת בלבד וכוללת תפיסות חינוכיות שונות בעולם משתנה יחד עם התנסות פרקטית בבתי הספר היסודיים שיעזרו לך לגבש את זהותך המקצועית כמורה שתוביל בסופו של דבר גם לשינוי בשטח 

פיתוח יכולת מקצועית גבוהה – הקורסים בתוכנית הלימודים נוגעים בכל האספקטים, החל מראייה הוליסטית ומבט מלמעלה על כל המתרחש בכיתה והאינטראקציות בין התלמידים, הענקת כלים למתן מענה רגשי וחברתי ופיתוח שיטות הוראה בקריאה, כתיבה ודיבור שיאפשרו לך לתת לכל תלמיד ותלמידה את הבסיס להשתלבות מוצלחת במערכת החינוך 

מה עוד? איך לפתח באופן מיטבי ונכון את אישיותם של התלמידים בתוך מערכת החינוך? מהי מנהיגות? חדשנות? כיצד ליצור חוסן אישי וחברתי? מהי מסוגלות ומשמעות במערכת החינוך? מהי למידה חברתית-רגשית? כיצד לאפשר הכלה והשתלבות של תלמידים המגיעים מרקע חברתי-תרבותי שונה? איך להתייחס לצרכים הייחודים של כל תלמיד ותלמידה? ועוד 

 

מידע חשוב

בעלי תואר .B.A ממוסד אקדמי מוכר ע”י המועצה להשכלה גבוהה, בממוצע של 75 לפחות.

בעלי תואר .B.Sc ממוסד אקדמי מוכר ע”י המועצה להשכלה גבוהה בתחום מדעים מדויקים, בממוצע של 70 לפחות.

פטור באנגלית בלימודי התואר הראשון.

בעלי תואר אקדמי מחו”ל, חייבים להציג תרגום של גיליונות הציונים ואישור שקילה לתואר ממשרד החינוך, האגף להערכת תארים ולהציג תרגום של גיליונות הציונים ואישור שקילה לתואר ממשרד החינוך, האגף להערכת תארים וכן ציון של 132 לפחות בבחינת יע”ל (מבחן ידע בעברית).

דיון במועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה
בעלי תואר ראשון ממוסד המוכר ע”י המל”ג בממוצע נמוך מ-75 יוכלו להירשם ובקשתם להתקבל ללימודים תידון בוועדת החריגים של ביה”ס לחינוך. קבלת הצעה לתוכנית לימודים תהיה בכפוף להחלטת וועדת החריגים.

משך הלימודים: יום בשבוע במשך שנה אחת בלבד הכוללים שילוב של עבודה מעשית בבתי הספר היסודיים

*פתיחת מסלול הלימודים מותנית במספר הנרשמים ובייעוץ אישי 
**ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת 

תוכנית הרחבת הסמכה להוראה באקדמית אחוה מיועדת לבעלי תואר אקדמי ותעודת הוראה, המבקשים להרחיב את הסמכתם להתמחות נוספת במסלול בו למדו או לקבל הכשרה במסלול אחר. התוכנית מעניקה הזדמנות להתחדש ולהרחיב את האופקים המקצועיים, להתפתח במקצוע ההוראה, למנוע שחיקה ולהתקדם במסגרת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. התוכנית כוללת עבודה מעשית וסטאז' בשדה החינוכי

הסבת אקדמאים – מה עוד כדאי לדעת?

קריירה שנייה היא הזדמנות להגשים חלום, לשנות מציאות, לאתגר את השגרה. אבל אנחנו מבינים שזה לא כל כך פשוט ובטח מלווה בלא מעט שאלות. זה המקום לקבל את כל התשובות שיעזרו לך להחליט על הצעד הבא בחיים שלך

ד

מדברי ראש המסלול למחנך כיתה

ד"ר פנינית רוסו נצר

החינוך מהווה מרכיב ליבה בחברה האנושית, ואנשי החינוך הם דמויות מפתח בעיצובה ובפיתוחה. לנוכח השינויים הגלובליים והמואצים ואי הוודאות המלווה אותם, מתעצבות מחדש הדרישות מהבוגרים העתידיים של מערכת החינוך ככאלה שאינם רק מגיבים לתנאים הקיימים אלא גם יוצרים, יוזמים ומובילים מציאות. אנחנו רואים חשיבות רבה בפיתוח והכשרת אנשי חינוך בעלי פרספקטיבה חינוכית רחבה וגמישה, ידע מבוסס תיאוריה ומחקר, והבנה של מהות המעשה החינוכי והזהות של אנשי החינוך כמובילי שינוי בהקשרים המגוונים שבתוכם הם פועלים.

למה לבחור ללמוד הסבת אקדמאים להוראה באקדמית אחוה?

כי אנחנו דואגים לחוסן שלך

המורות והמורים הם מחוללי השינוי, הם המובילים, המנהיגים. רווחתם האישית והנפשית חיונית להצלחתם. אנחנו מחויבים לעזור לך לבנות את החוסן האישי שלך. את הרגישות לעמידה מיטבית מול הילדים, הכיתה והמערכת.

כי אצלנו מדברים טכנולוגית שוטפת

הטכנולוגיה והקידמה הן חלק מהותי מהיומיום שלנו. באחוה אנחנו מאמצים אותן ומשתמשים בהן גם כדי ליצור חווית לימוד חדשנית, יזמית ומרתקת וגם ככלי למינוף אפשרויות.

כי אנחנו היחידים שמפיקים בכל סמסטר שבוע חדשנות בחינוך

פעמיים בשנה מתקיים שבוע החדשנות והיזמות הגדול של המכללה האקדמית באחוה שמציג את החדשנות והיזמות בהוראה ובלמידה בצורות מגוונות ומרתקות, תוך התנסות בפועל.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

היום את ואתה התלמידות והתלמידים שלנו ואנחנו המורות והמורים – המודלינג עבורכם הוא אנחנו. לכן אנחנו מקפידים על סגל מעולה שמכיר את המגמות והשינויים בחינוך, את התפיסות והגישות ויודע ללמד, להכשיר ולתמוך בך לאורך כל הדרך. החל מהכיתה במכללה ובמהלך כל הסטאז'.

כי אנחנו ההזדמנות שלה חיכית

אנחנו מסתכלים עליך כאן ועכשיו. לא על הנערה או הנער שהייתם לפני שנים. פנית ללימודים גבוהים כדי לסלול את החיים שלך קדימה ולמעלה - אנחנו כאן כדי לתת לך את ההזדמנות להוביל.

תוכניות מתקדמות שיכולות לעניין אותך

תואר שני בחינוך מיוחד

קרא עוד
מורה מסבירה לתלמידה

תואר שני בייעוץ חינוכי

קרא עוד

תואר שני במינהל מערכות חינוך

קרא עוד

תואר שני בנוירופדגוגיה

קרא עוד