הסבת אקדמאים להוראה לגיל הרך

על התוכנית

יש נטייה לחשוב שהוראה עוסקת בעיקר בפדגוגיה, אך למעשה מדובר בניהול מורכב של מגוון מערכות יחסים הבנויות מרגשות, מחשבות ותחושות. במחלקה להסבת אקדמאים לגיל הרך לקחנו את זה צעד אחד קדימה ושלבנו בתוכנית הלימודים מיומנויות בגישת ה-NLP יחד עם תעודת מגשר מוסמך. כל אלה ייקנו לך כלים לבניית חוסן אישי אצל הילדים והבנה משמעותית בהתפתחות הילד, צרכיו ויכולותיו בתחומים הקוגניטיביים, המוטורים, החברתיים, התקשורתיים והרגשיים.

הידע האקדמי וההכשרה המעשית יאפשרו לך להבין לעומק את עולמו של הילד ושלבי התפתחותו, תוך פיתוח מיומנויות תקשורת בינאישית, שפה, חשיבה מדעית, כישורי חיים, מוסיקה, אמנות וחיזוק יכולת ההתמודדות עם מצבים משתנים ומאתגרים. זאת, לצד זיהוי מצבי סיכון, שימת לב לעיכובים התפתחותיים וסיוע במתן מענה לצרכים השונים בדרך מותאמת.

אז מה לומדים כאן בעצם? 

התפתחות הילד/ה: מהם שלבי ההתפתחות התקינים של ילדים? מה צריך להדליק נורה אדומה? האם כבר בגילאים כה צעירים ניתן לעמוד על כישורי יתר בתחומים שונים? כיצד ליצור הצלחה אישית? איך לחזק את הקשר האישי בקרב הילדים? למה ניתן לצפות מבחינת יכולות מוטוריות, חברתיות ותקשורתיות? ועוד

מיומנויות הוראה: אילו מיומנויות הוראה יאפשרו לך לקדם כל ילדה וילד? מהי הוראה דיפרנציאלית? מהי הוראה רב חושית? איך מיישמים אותן בשטח? איך מתאימים את שיטות ההוראה לילדים מגוונים? איך לחזק את מקומם של ילדים עם צרכים מיוחדים בגן הרגיל לשם שילוב יעיל ומוצלח?

מסלול חינוך מיוחד לגיל הרך– מסלול ייעודי לחינוך מיוחד בגיל הרך, יאפשר לך לפגוש ולשנות את עולמם של הילדות והילדים עם הצרכים המיוחדים והמגוונים. נשים דגש מיוחד על הוראה מותאמת ורב-חושית שתאפשר לך להתמקד במקומם של ילדים עם צרכים מיוחדים בגן הרגיל ולהוביל לשילובם היעיל והמוצלח בגן.  

במהלך הלימודים נענה על שאלות כגון, מהן האינטיליגנציות השונות? איך בפדגוגיה של המאה ה-21 מלמדים ילדים שפה? חשיבה מדעית? מוסיקה ואמנות? כישורי חיים? הכשרה בהוראת הקריאה, הכתיבה והשפה

המיוחדים שלנו

תעודת מגשר מוסמך

במהלך הלימודים וכחלק מהתואר, ישולבו לימודי גישור ופתרון קונפליקטים, אשר בסיומם תינתן לך תעודת 'מגשר מוסמך'. לימודי הגישור יעניקו  כלים לתקשורת יעילה, והתמודדות עם מצבים מורכבים בגן, עם הילדים, הצוות וההורים. אסטרטגיות הגישור יחזקו את תחושת המסוגלות המקצועית והאישית שלך, תוך דגש על יישום הכלים בשדה החינוכי והקניית הכישורים התקשורתיים והגמישות המחשבתית לילדי הגן. 

הוראה בגישת NLP

הבחירה שלנו באקדמית אחוה להקנות לך מיומנויות ייחודיות מעולמות ה – NLP (Neuro Linguistic Programming)  כחלק מלימודי התואר, היא ביטוי לחדשנות האקדמית של המכללה. הכלים מעולם ה- NLP יאפשרו לך ליצור תקשורת אפקטיבית ומעצימה עם ילדי הגן וההורים, לגלות גמישות מחשבתית וחשיבה יוזמת ואף יתרמו לבניית החוסן המקצועי שלך והעמידות מול הילדים, ההורים ואחרים במערכת.  

מסלול דוברי ערבית

מכללת אחוה מלווה את הסטודנטים דוברי הערבית, כבר משנה א', בתוכנית ייחודית לשם פיתוח זהותם המקצועית כגננים-מחנכים-מנהיגים לשם גיבוש דור חדש של מנהיגות בדואית פורצת דרך המאמינה באיחוד הנגב וחיזוק החברה הישראלית. מטרת התוכנית לפתח בסטודנטים תחושת מסוגלות ותפיסת עולם אקטיבית וערכית, תוך שמירה על תקשורת יעילה ומכילה.

מידע חשוב

בעלי תואר .B.A ממוסד אקדמי מוכר ע”י המועצה להשכלה גבוהה, בממוצע של 75 לפחות.

בעלי תואר .B.Sc ממוסד אקדמי מוכר ע”י המועצה להשכלה גבוהה בתחום מדעים מדויקים, בממוצע של 70 לפחות.

פטור באנגלית בלימודי התואר הראשון.

בעלי תואר אקדמי מחו”ל, חייבים להציג תרגום של גיליונות הציונים ואישור שקילה לתואר ממשרד החינוך, האגף להערכת תארים ולהציג תרגום של גיליונות הציונים ואישור שקילה לתואר ממשרד החינוך, האגף להערכת תארים וכן ציון של 132 לפחות בבחינת יע”ל (מבחן ידע בעברית).

דיון במועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה
בעלי תואר ראשון ממוסד המוכר ע”י המל”ג בממוצע נמוך מ-75 יוכלו להירשם ובקשתם להתקבל ללימודים תידון בוועדת החריגים של ביה”ס לחינוך. קבלת הצעה לתוכנית לימודים תהיה בכפוף להחלטת וועדת החריגים.

הלימודים מתקיימים 2.5 ימים בשבוע וכוללים עבודה מעשית בגני הילדים

*פתיחת מסלול הלימודים מותנית במספר הנרשמים ובייעוץ אישי 
**ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת 

תוכנית הרחבת הסמכה להוראה באקדמית אחוה מיועדת לבעלי תואר אקדמי ותעודת הוראה, המבקשים להרחיב את הסמכתם להתמחות נוספת במסלול בו למדו או לקבל הכשרה במסלול אחר. התוכנית מעניקה הזדמנות להתחדש ולהרחיב את האופקים המקצועיים, להתפתח במקצוע ההוראה, למנוע שחיקה ולהתקדם במסגרת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. התוכנית כוללת עבודה מעשית וסטאז' בשדה החינוכי

הסבת אקדמאים – מה עוד כדאי לדעת?

קריירה שנייה היא הזדמנות להגשים חלום, לשנות מציאות, לאתגר את השגרה. אבל אנחנו מבינים שזה לא כל כך פשוט ובטח מלווה בלא מעט שאלות. זה המקום לקבל את כל התשובות שיעזרו לך להחליט על הצעד הבא בחיים שלך

דוקטור מירב אייזנברג

מדברי ראש המסלול לגיל הרך

ד"ר מירב אייזנברג

הקסם הזה בגיל הרך. הילדות והילדים נחשפים, מגלים, לומדים. עושים בכל יום דברים בפעם הראשונה. ראשית דרכם בעולם הזה ולך הגננת או הגנן הזכות להיות שם, לא רק לתת להם כלים, מיומנויות, ידע ודרך, אלא גם לזהות מה החוזקות שלהם, ומה האתגרים שלהם. לתווך את ההתקדמות שלהם להוריהם, או לכוון בזהירות פנס למקומות שיש לשים לב ולתת את הדעת.
יש לכם הזדמנות לתרום לעיצובם של ילדים חוקרים, סקרנים, שואלים. ילדות וילדים בטוחים בעצמם. תפקיד כל-כך משמעותי שיחשוף את הילדות והילדים הרכים לעולם על כל פלאיו.

למה לבחור ללמוד הסבת אקדמאים להוראה באקדמית אחוה?

כי אנחנו דואגים לחוסן שלך

המורות והמורים הם מחוללי השינוי, הם המובילים, המנהיגים. רווחתם האישית והנפשית חיונית להצלחתם. אנחנו מחויבים לעזור לך לבנות את החוסן האישי שלך. את הרגישות לעמידה מיטבית מול הילדים, הכיתה והמערכת.

כי אצלנו מדברים טכנולוגית שוטפת

הטכנולוגיה והקידמה הן חלק מהותי מהיומיום שלנו. באחוה אנחנו מאמצים אותן ומשתמשים בהן גם כדי ליצור חווית לימוד חדשנית, יזמית ומרתקת וגם ככלי למינוף אפשרויות.

כי אנחנו היחידים שמפיקים בכל סמסטר שבוע חדשנות בחינוך

פעמיים בשנה מתקיים שבוע החדשנות והיזמות הגדול של המכללה האקדמית באחוה שמציג את החדשנות והיזמות בהוראה ובלמידה בצורות מגוונות ומרתקות, תוך התנסות בפועל.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

היום את ואתה התלמידות והתלמידים שלנו ואנחנו המורות והמורים – המודלינג עבורכם הוא אנחנו. לכן אנחנו מקפידים על סגל מעולה שמכיר את המגמות והשינויים בחינוך, את התפיסות והגישות ויודע ללמד, להכשיר ולתמוך בך לאורך כל הדרך. החל מהכיתה במכללה ובמהלך כל הסטאז'.

כי אנחנו ההזדמנות שלה חיכית

אנחנו מסתכלים עליך כאן ועכשיו. לא על הנערה או הנער שהייתם לפני שנים. פנית ללימודים גבוהים כדי לסלול את החיים שלך קדימה ולמעלה - אנחנו כאן כדי לתת לך את ההזדמנות להוביל.

תוכניות מתקדמות שיכולות לעניין אותך

תואר שני בחינוך מיוחד

קרא עוד
מורה מסבירה לתלמידה

תואר שני בייעוץ חינוכי

קרא עוד

תואר שני במינהל מערכות חינוך

קרא עוד

תואר שני בנוירופדגוגיה

קרא עוד