הסבת אקדמאים לתעודת הוראה בלשון עברית

על התוכנית

נכון כשאתם ממש לא מבינים משהו אתם אומרים לעצמכם 'זה כמו סינית בשבילי'? אז מתברר שהסינים אומרים את אותו הדבר על השפה העברית. נכון, היא לא קלה גם למי שמדבר אותה כשפת אם ובכל זאת, הלשון היא מהיסודות הבסיסיים ביותר בעולמו של כל אדם ודרך התקשורת הנפוצה ביותר.

אין ספק כי קרנו של מקצוע הלשון העברית רק עולה במשך השנים ובשל חשיבותו הוא הפך לאחד ממקצועות החובה בתוכנית הלימודים. מדובר בתחום הוראה רחב שכולל הבנת הנקרא, הבעה בכתב, דקדוק והבעה שבעל פה.

אז מה לומדים כאן בעצם? 

כללי: במהלך הלימודים תרכשו אוריינות קריאה, כתיבה ושפה בצורה חווייתית ודרך נושאים הקרובים לעולמך החברתי. הדגש בתוכנית ניתן על בניית הידע האקדמי שלך, תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ושיטות הוראה יצירתיות 

הוראת הלשון העברית כיצד הלשון מסייעת לנו בפתרון אי הבנות? מה הקשר בינה לבין טכנולוגיה? איך ניתן ללמוד עברית בדרכים יצירתיות וחדשניות? כיצד אוצר המילים שלנו מתרחב וכיצד משתנות משמעויותיהן של המילים? מה בין לשון משובשת לתקינה? מהו סלנג ואיך מתפתח? מה גורם לנו להבין הומור שפתי? ועוד 

2 מסלולי לימוד: 

הוראת לשון בבית הספר היסודי – אפשרות להשתלב במערכת החינוך תוך שנה, כולל תוכנית לימודים שתוקדש בעיקר להוראת שפה (חינוך לשוני).  

הוראת לשון בבית הספר העל יסודי – מקצוע הלשון הוא מקצוע חובה הנחשב לאחד המקצועות החשובים. הלימודים יכשירו אותך להגיש לבגרות בלשון.

מידע חשוב

בעלי תואר .B.A ממוסד אקדמי מוכר ע”י המועצה להשכלה גבוהה, בממוצע של 75 לפחות.

בעלי תואר .B.Sc ממוסד אקדמי מוכר ע”י המועצה להשכלה גבוהה בתחום מדעים מדויקים, בממוצע של 70 לפחות.

פטור באנגלית בלימודי התואר הראשון.

בעלי תואר אקדמי מחו”ל, חייבים להציג תרגום של גיליונות הציונים ואישור שקילה לתואר ממשרד החינוך, האגף להערכת תארים ולהציג תרגום של גיליונות הציונים ואישור שקילה לתואר ממשרד החינוך, האגף להערכת תארים וכן ציון של 132 לפחות בבחינת יע”ל (מבחן ידע בעברית).

דיון במועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה
בעלי תואר ראשון ממוסד המוכר ע”י המל”ג בממוצע נמוך מ-75 יוכלו להירשם ובקשתם להתקבל ללימודים תידון בוועדת החריגים של ביה”ס לחינוך. קבלת הצעה לתוכנית לימודים תהיה בכפוף להחלטת וועדת החריגים.

משך הלימודים במסלול יסודי: 2.5 ימים בשבוע הכוללים עבודה מעשית
משך הלימודים במסלול על יסודי: יומיים לימודים בשבוע

*פתיחת מסלול הלימודים מותנית במספר הנרשמים ובייעוץ אישי 
**ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת 

תוכנית הרחבת הסמכה להוראה באקדמית אחוה מיועדת לבעלי תואר אקדמי ותעודת הוראה, המבקשים להרחיב את הסמכתם להתמחות נוספת במסלול בו למדו או לקבל הכשרה במסלול אחר. התוכנית מעניקה הזדמנות להתחדש ולהרחיב את האופקים המקצועיים, להתפתח במקצוע ההוראה, למנוע שחיקה ולהתקדם במסגרת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. התוכנית כוללת עבודה מעשית וסטאז' בשדה החינוכי

הסבת אקדמאים – מה עוד כדאי לדעת?

קריירה שנייה היא הזדמנות להגשים חלום, לשנות מציאות, לאתגר את השגרה. אבל אנחנו מבינים שזה לא כל כך פשוט ובטח מלווה בלא מעט שאלות. זה המקום לקבל את כל התשובות שיעזרו לך להחליט על הצעד הבא בחיים שלך

דוקטור עליזה עמיר

מדברי ראש המסלול ללשון עברית

ד"ר עלייזה עמיר

הוראת הלשון העברית, מלווה את התלמידים לאורך 12 שנות הלימוד שלהם. ככל שהם מתבגרים, כך גם סט המיומנויות השפתיות שלהם נדרש ליותר. החל מכושר ביטוי בעל פה ובכתב, דרך הבנת נקרא, פיענוח טקסטים, יכולות ניתוח ולמידה, העמקה וקריאה ביקורתית. יכולות לשון ושפה גבוהות מאפשרות לאדם לבטא מנעד רחב יותר של רעיונות, תחושות, רעיונות ורגשות. הוראת הלשון העברית, הקניית כלים לתלמידות והתלמידים היא זו המאפשרת לצמוח לאנשים סקרנים הnסוגלים לבטא את חווית חייהם ולהבינם בצורה מיטבית ולצד זה לחקור, ליצור ולברוא עולמות תוכן חדשים עבורם

למה לבחור ללמוד הסבת אקדמאים להוראה באקדמית אחוה?

כי אנחנו דואגים לחוסן שלך

המורות והמורים הם מחוללי השינוי, הם המובילים, המנהיגים. רווחתם האישית והנפשית חיונית להצלחתם. אנחנו מחויבים לעזור לך לבנות את החוסן האישי שלך. את הרגישות לעמידה מיטבית מול הילדים, הכיתה והמערכת.

כי אצלנו מדברים טכנולוגית שוטפת

הטכנולוגיה והקידמה הן חלק מהותי מהיומיום שלנו. באחוה אנחנו מאמצים אותן ומשתמשים בהן גם כדי ליצור חווית לימוד חדשנית, יזמית ומרתקת וגם ככלי למינוף אפשרויות.

כי אנחנו היחידים שמפיקים בכל סמסטר שבוע חדשנות בחינוך

פעמיים בשנה מתקיים שבוע החדשנות והיזמות הגדול של המכללה האקדמית באחוה שמציג את החדשנות והיזמות בהוראה ובלמידה בצורות מגוונות ומרתקות, תוך התנסות בפועל.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

היום את ואתה התלמידות והתלמידים שלנו ואנחנו המורות והמורים – המודלינג עבורכם הוא אנחנו. לכן אנחנו מקפידים על סגל מעולה שמכיר את המגמות והשינויים בחינוך, את התפיסות והגישות ויודע ללמד, להכשיר ולתמוך בך לאורך כל הדרך. החל מהכיתה במכללה ובמהלך כל הסטאז'.

כי אנחנו ההזדמנות שלה חיכית

אנחנו מסתכלים עליך כאן ועכשיו. לא על הנערה או הנער שהייתם לפני שנים. פנית ללימודים גבוהים כדי לסלול את החיים שלך קדימה ולמעלה - אנחנו כאן כדי לתת לך את ההזדמנות להוביל.

תוכניות מתקדמות שיכולות לעניין אותך

תואר שני בחינוך מיוחד

קרא עוד
מורה מסבירה לתלמידה

תואר שני בייעוץ חינוכי

קרא עוד

תואר שני במינהל מערכות חינוך

קרא עוד

תואר שני בנוירופדגוגיה

קרא עוד