הסבת אקדמאים לתעודת הוראה במתמטיקה

על התוכנית

למתמטיקה תפקיד מרכזי בתחומי החיים שלנו. תתפלאו, אבל היא קשורה לא רק להייטק אלא גם לתנ"ך, היסטוריה ואפילו לנייד שלנו. מדובר במקצוע דינמי, ולא פחות מזה מרתק. הבסיס שמשפיע על כל תחומי החיים שלנו וכזה שרק הולך ומתחזק עם התפתחות הטכנולוגיה. הכל שאלה של איך מלמדים אותה נכון?

הסבת אקדמאים לתעודת הוראה במתמטיקה לבית הספר היסודי והעל יסודי יקנה לך שיטות הוראה מיוחדות שיעודדו את התלמידים לבנות מודלים מתמטיים כדי להתמודד עם אתגרים אמיתיים, לצד חשיבה מתמטית העומדת מאחורי האפליקציות והמכשירים הטכנולוגיים בהם אנחנו משתמשים ביומיום.

אז מה לומדים כאן בעצם? 

ההכשרה להוראת מתמטיקה מתחילה בהרחבת והעמקת הידע וההבנה שלך במושגים מתמטיים וממשיכה בהקניית מיומנויות הוראה, למידה והערכה בכיתה מגוונת. 

הרחבת והעמקת הידע המתמטי  – נכיר לך מושגי יסוד ומושגים מתקדמים במתמטיקה. נעסוק בנוסחאות בעולמות התוכן המגוונים ונלמד מהי חשיבה מתמטית? איך לגשת לפתרון בעיות באופן יצירתי? מהם תחומי המתמטיקה השונים המותאמים לכל גיל? אלו נוסחאות משמשות אותנו ומהי מתמטיקה שימושית? איך להתמודד עם בעיות לא מוכרות? איך לגייס את הטכנולוגיות השונות לתוך תוכנית הלימודים? ועוד 

מטרת הלימודים היא להעניק ידע והבנה מעמיקה במושגים מתמטיים וכלים לפיתוח שיטות הוראה יצירתיות המותאמות לצרכים של המחר. בנוסף, תלמדו כיצד לגייס את הטכנולוגיות השונות ולרתום אותן לטובת תכנית הלימודים שמתווה משרד החינוך ואיך לנצל נכון את הקידמה הטכנולוגית להוראת מתמטיקה בדרך של חשיבה, שאילת שאלות והתמודדות עם בעיות לא מוכרות. 

מיומנויות הוראה: אילו מיומנויות הוראה יאפשרו לך לעורר את סקרנות התלמידים? להנגיש להם את המקצוע? למנוע מהם לחשוש מהמספרים והנוסחאות בפרט ומחשבון ומתמטיקה בכלל? אילו שיטות הוראה יצירתיות יאפשרו להם להתמודד עם הצרכים של המחר? איך להתמודד עם כיתה מגוונת ברמות וביכולות המתמטיות שבה? איך לקדם את המצטיינים ואיך להעצים את המתקשים?  

לימודי המשך: ההכשרה האיכותית והגבוהה שתינתן לך באקדמית אחוה תאפשר לך להמשיך ללימודי תואר שני בחינוך מתמטי במכללה ולהוות עבורך קפיצת מדרגה משמעותית בקריירה המקצועית. 

 

מידע חשוב

בעלי תואר .B.A ממוסד אקדמי מוכר ע”י המועצה להשכלה גבוהה, בממוצע של 75 לפחות.

בעלי תואר .B.Sc ממוסד אקדמי מוכר ע”י המועצה להשכלה גבוהה בתחום מדעים מדויקים, בממוצע של 70 לפחות.

פטור באנגלית בלימודי התואר הראשון.

בעלי תואר אקדמי מחו”ל, חייבים להציג תרגום של גיליונות הציונים ואישור שקילה לתואר ממשרד החינוך, האגף להערכת תארים ולהציג תרגום של גיליונות הציונים ואישור שקילה לתואר ממשרד החינוך, האגף להערכת תארים וכן ציון של 132 לפחות בבחינת יע”ל (מבחן ידע בעברית).

דיון במועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה
בעלי תואר ראשון ממוסד המוכר ע”י המל”ג בממוצע נמוך מ-75 יוכלו להירשם ובקשתם להתקבל ללימודים תידון בוועדת החריגים של ביה”ס לחינוך. קבלת הצעה לתוכנית לימודים תהיה בכפוף להחלטת וועדת החריגים.

משך הלימודים במסלול יסודי: כשנתיים, יומיים בשבוע. השנה השנייה כוללת גם עבודה מעשית בבתי הספר

משך הלימודים במסלול על יסודי: כשלוש שנים, יומיים-שלושה לימודים בשבוע. השנה השנייה כוללת גם עבודה מעשית בבתי הספר

*פתיחת מסלול הלימודים מותנית במספר הנרשמים ובייעוץ אישי 
**ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת

תוכנית הרחבת הסמכה להוראה באקדמית אחוה מיועדת לבעלי תואר אקדמי ותעודת הוראה, המבקשים להרחיב את הסמכתם להתמחות נוספת במסלול בו למדו או לקבל הכשרה במסלול אחר. התוכנית מעניקה הזדמנות להתחדש ולהרחיב את האופקים המקצועיים, להתפתח במקצוע ההוראה, למנוע שחיקה ולהתקדם במסגרת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. התוכנית כוללת עבודה מעשית וסטאז' בשדה החינוכי

הסבת אקדמאים – מה עוד כדאי לדעת?

קריירה שנייה היא הזדמנות להגשים חלום, לשנות מציאות, לאתגר את השגרה. אבל אנחנו מבינים שזה לא כל כך פשוט ובטח מלווה בלא מעט שאלות. זה המקום לקבל את כל התשובות שיעזרו לך להחליט על הצעד הבא בחיים שלך

ד

מדברי ראש המסלול להוראת מתמטיקה

ד"ר ילנה נפתלייב

רפואה, הנדסה, ארכיטקטורה, מדעי המחשב, פיזיקה, כימיה...הכל מתחיל במספרים, בנוסחאות, ביחסים ומידות. הכל מתחיל במתמטיקה. המספרים והמתמטיקה הם יסודות הקיום והחיים. כמורה למתמטיקה, יש לך הזדמנות לזהות את מדעני וחוקרי המחר, לחבב עליהם את המקצוע שיאפשר לכישוריהם המתמטיים להתפתח ולעתידם להיפתח. זו זכות גדולה להיות בעמדה הזו.
ההכשרה להוראת חשבון ומתמטיקה באקדמית אחוה, היא מהמובילות בארץ ופותחת בפני מסימייה אופקים גם בתחום ההוראה וגם לתארי המשך.

למה לבחור ללמוד הסבת אקדמאים להוראה באקדמית אחוה?

כי אנחנו דואגים לחוסן שלך

המורות והמורים הם מחוללי השינוי, הם המובילים, המנהיגים. רווחתם האישית והנפשית חיונית להצלחתם. אנחנו מחויבים לעזור לך לבנות את החוסן האישי שלך. את הרגישות לעמידה מיטבית מול הילדים, הכיתה והמערכת.

כי אצלנו מדברים טכנולוגית שוטפת

הטכנולוגיה והקידמה הן חלק מהותי מהיומיום שלנו. באחוה אנחנו מאמצים אותן ומשתמשים בהן גם כדי ליצור חווית לימוד חדשנית, יזמית ומרתקת וגם ככלי למינוף אפשרויות.

כי אנחנו היחידים שמפיקים בכל סמסטר שבוע חדשנות בחינוך

פעמיים בשנה מתקיים שבוע החדשנות והיזמות הגדול של המכללה האקדמית באחוה שמציג את החדשנות והיזמות בהוראה ובלמידה בצורות מגוונות ומרתקות, תוך התנסות בפועל.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

היום את ואתה התלמידות והתלמידים שלנו ואנחנו המורות והמורים – המודלינג עבורכם הוא אנחנו. לכן אנחנו מקפידים על סגל מעולה שמכיר את המגמות והשינויים בחינוך, את התפיסות והגישות ויודע ללמד, להכשיר ולתמוך בך לאורך כל הדרך. החל מהכיתה במכללה ובמהלך כל הסטאז'.

כי אנחנו ההזדמנות שלה חיכית

אנחנו מסתכלים עליך כאן ועכשיו. לא על הנערה או הנער שהייתם לפני שנים. פנית ללימודים גבוהים כדי לסלול את החיים שלך קדימה ולמעלה - אנחנו כאן כדי לתת לך את ההזדמנות להוביל.

תוכניות מתקדמות שיכולות לעניין אותך

תואר שני בחינוך מיוחד

קרא עוד
מורה מסבירה לתלמידה

תואר שני בייעוץ חינוכי

קרא עוד

תואר שני במינהל מערכות חינוך

קרא עוד

תואר שני בנוירופדגוגיה

קרא עוד