הסבת אקדמאים לתעודת הוראה בספרות

על התוכנית

תחשבו על הספרות כמי שמשקפת את החיים. כשאתם פותחים ספר, קוראים טקסט ספרותי או צוללים לפואטיקה אתם חווים רגשות, תשוקות ודילמות מוסריות שמטשטשות את הגבולות בין מציאות לדמיון. אבל יותר משהספרות מייצגת את העולם שלנו, היא מייצרת עולם חדש לגמרי.

הסבת אקדמאים לתעודת הוראה בספרות תכשיר אותך להיות מורה ולהיות חלק משמעותי בעולמם של התלמידים באמצעות היצירות הספרותיות. נדון איתך על סוגיות אתיות, נעזור לך לגבש לגביהן דעה וניתן לך את כל הכלים להתמודדות נכונה עם הדילמות שיפגשו אותך בכיתה. עוד נלמד אותך להתחבר לעצמך באמצעות טקסטים ספרותיים, לשאול את השאלות הנכונות, לגבש את הזהות העצמית שלך ולהכין אותך לצמתים המרכזיים בחייהם של התלמידים.

אז מה לומדים כאן בעצם? 

ההכשרה להוראת ספרות תתחיל בהרחבת והעמקת הידע הספרותי שלך ותמשיך בהקניית מיומנויות הוראה, למידה והערכה בכיתה מגוונת. 

הרחבת והעמקת הידע הספרותי  – נתמקד בהכרות עם ספרות ישראלית  ובינלאומית, נעמיק בחקר הספרות, ננתח יצירות ספרותיות באופן עצמאי, נכיר לך יצירות ספרות מגוונות, ספרי ילדים ונוער, הומור ספרותי – ונשאל שאלות: איך הספרות יכולה לשמש ככלי לשיקוף החיים? מה תפקידה בבניית גשר בין תרבויות שונות? בין עבר והווה?  

מיומנויות הוראה: אילו מיומנויות הוראה יאפשרו לנו לתרום לטיפוחו של תלמיד סקרן וערכי? ואיך הוראת ספרות יכולה לתרום לתהליך כזה?  

אפשרות להשתלב במערכת החינוך תוך שנה – כולל תוכנית לימודים מגוונת וגמישה המועברת במתכונת חדשנית וכוללת, בין היתר, שימוש בטלפונים חכמים, למידה בשילוב סימולציות, דרכי היבחנות מיוחדות, פרויקטים חברתיים ועוד 

מידע חשוב

בעלי תואר .B.A ממוסד אקדמי מוכר ע”י המועצה להשכלה גבוהה, בממוצע של 75 לפחות.

בעלי תואר .B.Sc ממוסד אקדמי מוכר ע”י המועצה להשכלה גבוהה בתחום מדעים מדויקים, בממוצע של 70 לפחות.

פטור באנגלית בלימודי התואר הראשון.

בעלי תואר אקדמי מחו”ל, חייבים להציג תרגום של גיליונות הציונים ואישור שקילה לתואר ממשרד החינוך, האגף להערכת תארים ולהציג תרגום של גיליונות הציונים ואישור שקילה לתואר ממשרד החינוך, האגף להערכת תארים וכן ציון של 132 לפחות בבחינת יע”ל (מבחן ידע בעברית).

דיון במועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה
בעלי תואר ראשון ממוסד המוכר ע”י המל”ג בממוצע נמוך מ-75 יוכלו להירשם ובקשתם להתקבל ללימודים תידון בוועדת החריגים של ביה”ס לחינוך. קבלת הצעה לתוכנית לימודים תהיה בכפוף להחלטת וועדת החריגים.

משך הלימודים: יומיים בשבוע הכוללים עבודה מעשית בשדה החינוכי

*פתיחת מסלול הלימודים מותנית במספר הנרשמים ובייעוץ אישי 
**ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת

תוכנית הרחבת הסמכה להוראה באקדמית אחוה מיועדת לבעלי תואר אקדמי ותעודת הוראה המבקשים להרחיב את הסמכתם להתמחות נוספת במסלול בו למדו או לקבל הכשרה במסלול אחר. התוכנית מעניקה הזדמנות להתחדש ולהרחיב את האופקים המקצועיים, להתפתח במקצוע ההוראה, למנוע שחיקה ולהתקדם במסגרת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. התוכנית כוללת עבודה מעשית וסטאז' בשדה החינוכי

הסבת אקדמאים – מה עוד כדאי לדעת?

קריירה שנייה היא הזדמנות להגשים חלום, לשנות מציאות, לאתגר את השגרה. אבל אנחנו מבינים שזה לא כל כך פשוט ובטח מלווה בלא מעט שאלות. זה המקום לקבל את כל התשובות שיעזרו לך להחליט על הצעד הבא בחיים שלך

חנה אבוחצירה לוי

מדברי ראש המסלול להוראת ספרות

חנה לוי-אבוחצירא

בעולם דיגיטלי, בו קריאה הופכת לנטל וכולם מבקשים 'שיסכמו להם בקצרה', הוראת הספרות, היא הזדמנות לחבר ולהתחבר מחדש לקצב אחר ולתהליכים אחרים. ספרים, סיפורים ושירה, הם תוצר של בריאה מתוך עולמם הפנימי של הכותבות והכותבים, אך מרגע ששלחו את מחשבותיהם לעולם, הפרשנות נותרת בעיני הקוראים ומתוך העולם שלהם.
הוראת הספרות לצעירות וצעירים בגיל ההתבגרות, תיתן להם הזדמנות לפגוש דמויות, לנהל איתן דיאלוג ולהרגיש באותנטיות, מבלי צורך לתת דין וחשבון לאיש. במעשה האינדיבידואלי של קריאה, ניתנת לקורא הזדמנות לפגוש את עצמו נטו.
זו גם ההזדמנות שלך כמורה מעולה לספרות, לעורר את סקרנות התלמידות והתלמידים לא רק לגבי הטקסט, אלא גם לגבי עצמם.

למה לבחור ללמוד הסבת אקדמאים להוראה באקדמית אחוה?

כי אנחנו דואגים לחוסן שלך

המורות והמורים הם מחוללי השינוי, הם המובילים, המנהיגים. רווחתם האישית והנפשית חיונית להצלחתם. אנחנו מחויבים לעזור לך לבנות את החוסן האישי שלך. את הרגישות לעמידה מיטבית מול הילדים, הכיתה והמערכת.

כי אצלנו מדברים טכנולוגית שוטפת

הטכנולוגיה והקידמה הן חלק מהותי מהיומיום שלנו. באחוה אנחנו מאמצים אותן ומשתמשים בהן גם כדי ליצור חווית לימוד חדשנית, יזמית ומרתקת וגם ככלי למינוף אפשרויות.

כי אנחנו היחידים שמפיקים בכל סמסטר שבוע חדשנות בחינוך

פעמיים בשנה מתקיים שבוע החדשנות והיזמות הגדול של המכללה האקדמית באחוה שמציג את החדשנות והיזמות בהוראה ובלמידה בצורות מגוונות ומרתקות, תוך התנסות בפועל.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

היום את ואתה התלמידות והתלמידים שלנו ואנחנו המורות והמורים – המודלינג עבורכם הוא אנחנו. לכן אנחנו מקפידים על סגל מעולה שמכיר את המגמות והשינויים בחינוך, את התפיסות והגישות ויודע ללמד, להכשיר ולתמוך בך לאורך כל הדרך. החל מהכיתה במכללה ובמהלך כל הסטאז'.

כי אנחנו ההזדמנות שלה חיכית

אנחנו מסתכלים עליך כאן ועכשיו. לא על הנערה או הנער שהייתם לפני שנים. פנית ללימודים גבוהים כדי לסלול את החיים שלך קדימה ולמעלה - אנחנו כאן כדי לתת לך את ההזדמנות להוביל.

תוכניות מתקדמות שיכולות לעניין אותך

תואר שני בחינוך מיוחד

קרא עוד

תואר שני במינהל מערכות חינוך

קרא עוד
מורה מסבירה לתלמידה

תואר שני בייעוץ חינוכי

קרא עוד

תואר שני בנוירופדגוגיה

קרא עוד