תואר שני במינהל מערכות חינוך .M.A במינהל מערכות חינוך - מסלול עם תזה

M.A.

למה מינהל מערכות חינוך?

כבר פגשת את השדה החינוכי, גיבשת דיעה, יש לך רעיונות וקיים בך צמא להשפיע ולשנות. תואר שני במנהל מערכות חינוך יביא אותך לעמדות מפתח, שיאפשרו לך לעשות זאת. להוביל, לפתח, להנהיג את פני החינוך קדימה. לפנות לתפקידי ניהול במסגרות החינוך הפורמלי והא-פורמלי, לשדרג את מעמדך המקצועי ולקבל כלים שיאפשרו לך להרחיב את אפשרויות הניהול, פיתוח היוזמות ולהשפיע במערכת החינוך.

אקדמיה יישומית

לנהל משמעו, לעסוק גם בתחומים שרחוקים מהחינוך עצמו. עולמות הניהול יפגישו אותך עם ניהול המשאב האנושי, בנייה וניהול צוותים, ניהול תקציב, הגדרת יעדים ומטרות, כלים להערכה ומדידה ועוד. התואר השני במנהל מערכות חינוך, ייתן לך כלים, ידע ומיומנויות להתמודד עם כל אלה. השאיפה שלנו היא לתת לך כלים לחשיבה יצירתית, פורצת גבולות, המאפשרת מציאת פתרונות 'אחרים' ופיתוח של כישורי ההנהגה וההובלה  שבך. 

 

אז מה לומדים כאן בעצם?

הלימודים משלבים ידע יישומי לצד ביצוע מחקר אקדמי ברמה גבוהה. שילוב קורסים פרקטיים המושתתים על מחקרים עדכניים והוראה איכותית עם טכנולוגיות חדשניות. נכשיר אותך לתפקידי ניהול והובלה במערכות החינוך, הגדרה ומימוש יעדים מטרות, יצירת נהלי חינוך במציאות משתנה, נלמד אותך 'לקרוא את המפה' הארגונית והסביבתית, איך להבין את מערך הכוחות בין בית הספר לרשות המקומית ומשרד החינוך ועוד.  

במהלך הלימודים נענה על שאלות, כגון אלו תהליכי שינוי קיימים בארגונים? מהן הסוגיות המובילות במדיניות ציבורית בחינוך? מהי מעורבות הורים בחינוך ואיך מתנהלים איתה? איך לפתח מיומנויות ליזמות חברתית וחינוכית? מהן המגמות ביזמות בחינוך בארץ ובעולם?

ניתן לבחור מסלול עם ובלי תזה. עבודת התזה תאפשר לך להמשיך ללימודי דוקטורט. 

 

מידע חשוב

תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה.

במידה והתואר נלמד בחו"ל יש להציג אישור שקילה רשמי של התואר הראשון ובחינת יע"ל כולל פירוט הציון הסופי ורישיון הוראה.

המכללה תכיר בבחינות יע"ל או יעלנ"ט ובתנאי שלא עברו יותר משנתיים מיום ההיבחנות. יחד עם זאת, במידה והמועמד למד לימודים אקדמיים כלשהם במוסד אקדמי דובר עברית, יהיה פטור מבחינות אלה.

הלימודים יתקיימו ביום רביעי, חלקם במתכונת היברידית
משך הלימודים – 3 סמסטרים (בחירה במסלול עם תזה פותחת סמס' לימודים נוסף) + 2 סמינריונים/עבודת גמר

מסלול מחקרי (עם תזה) - הלימודים העיוניים בתוכנית הלימודים עם תזה הם בהיקף של 12 ש"ש. מסלול זה מיועד לסטודנטים המעוניינים בקבלת תואר שני במנהל מערכות חינוך (M.A.) הכולל כתיבת עבודת מחקר (תזה) כחלק מתוכנית הלימודים. הלימודים כוללים רכישת ידע יישומי לצד ביצוע מחקר אקדמי ברמה גבוהה.

מסלול יישומי (ללא תזה) - הסטודנטים במסלול זה ילמדו 18 ש"ש ויכתבו 2 סמינריונים.

למורים ב'אופק חדש' יוכרו 140-120 שעות מלימודי התואר השני לצורך קידום בדרגה

*פתיחת מסלול הלימודים מותנית במספר הנרשמים.
*ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת.

התוכנית מתאימה למנהלים, בעלי תפקידים uמורים ששואפים להשתלב בתפקידים בתחומי הניהול החינוכי, מנהלי ובעלי תפקידים ארגוניים המעוניינים בלימודי תואר שני, לבעלי תואר ראשון בתחומים שונים ותעודת הוראה עם ניסיון בשדה החינוכי במסגרות פורמאליות ובלתי פורמאליות, לעוסקים בעבודה חינוכית במגזר השלישי בעלי תואר ראשון ותעודת הוראה.

מה עושים בסיום התואר?

תואר בניהול מערכות חינוך יפתח בפניכם מגוון אפשרויות לקידום מקצועי ולצמיחה אישית. תוכלו להתקדם ולשדרג את מעמדכם המקצועי, לקבל כלים שירחיבו את אפשרויות הניהול שלכם, לנהל מסגרות חינוך פורמאליות ובלתי פורמאליות כבכירים, להוביל בתפקידים שונים בדרגי הביניים, לפתח יוזמות וליישמן במקום עבודתכם, להתברג במוסדות אקדמיים ולהמשיך לדוקטורט.

פרופסור שרה זמיר

מדברי ראש התוכנית לתואר שני במינהל מערכות חינוך

פרופ' שרה זמיר

אם הראש שלך מלא במחשבות ורעיונות, אם יש לך שאיפה להצעיד את מערכת החינוך קדימה – תואר שני במנהל מערכות חינוך באקדמית אחוה ייקח אותך צעד משמעותי קדימה. אנחנו חיים בתקופה כל-כך דינמית ומשתנה וברור לנו שמנהלות ומנהלי מערכות החינוך של המחר צריכים להיות מצוידים ברוח אחרת, כלים, כישורים ומיומנויות, שיאפשרו להתאים את מערכת החינוך לעולם המשתנה תדיר. הגמישות, מהירות התגובה והיכולת לתת מענה הולם מבלי להשאיר אף תלמיד מאחור, דורשות אנשי חינוך מובילים שינווטו את מוסדות החינוך השונים לחוף מבטחים. תואר שני במינהל מערכות חינוך יכשיר אתכם לתפקידי ניהול והובלה במערכות החינוך הפורמאליות והבלתי פורמאליות. כאן תקבלו את כל הכלים שיעזרו לכם להצטיין בתפקידכם, להוות דוגמה אישית ולסחוף אחריכם את כל הגורמים הרלוונטיים במערכת החינוך.

למה לבחור ללמוד באקדמית אחוה?

כי מנהיגות פדגוגית ואקדמית זה אנחנו

כדי לשנות, להוביל ולהשפיע, גם במערכות המורכבות של עולם החינוך, צריך כלים חדשים, תפיסות עולם מתקדמות ויכולת להשיב לאתגרים השונים. אנחנו כאן לרוץ יד ביד עם כל מי שיש להם את האומץ והתשוקה לשנות ולהשפיע על החינוך של מחר ועל דרכי ההוראה של הלומדות והלומדים מתוך הכלה והבנה עמוקים יותר.

כי אנחנו מחוברים לעשייה

הלמידה היא גם בכיתה, גם בשטח. ניתן לך טעימה ממה שמצפה לך בהמשך ונחשוף אותך לעשייה פורצת דרך, שתעורר את הסקרנות והדמיון.

כי האקדמית אחוה דוגלת במצוינות, בתנועה קדימה, בהובלה

האקדמית אחוה מובילה בחדשנות בתכניות הלימודים וגם בדרכי הלמידה, באווירה הלימודית המזמינה, המאפשרת.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

סגל התוכנית מורכב מפרופסורים ודוקטורים מנוסים, נשות ואנשי שטח ומחקר, שילוו אותך אישית לאורך כל התואר.