חטיבה ללימודי חינוך במסגרת תואר רב תחומי במדעי החברה והרוח

על החטיבה בחינוך

עולם החינוך הוא אינסופי. עולם של חקר וסקרנות. למידה ועניין. לתוך העולם הזה אנחנו רוצים להכניס אותך. תחום החינוך מעודד שאלות. הוא מתחיל ביסודות כמו מה בכלל הכוונה ב'חינוך'? מה המשמעות של לחנך? בעולם החינוך וההוראה מדברים על אקלים חינוכי ואיך הוא מייצר תחושות של מוגנות, שייכות, הכלה ואמפתיה בקרב הלומדות והלומדים. חטיבת החינוך בתואר הרב תחומי באחוה, תפגיש אותך עם שאלות אלה ורבות אחרות ומרתקות. תעשיר אותך בקורסים וידע נפלא ומשמעותי ותפתח בפניך הזדמנות להסבת אקדמאיים להוראה או להמשך לתואר שני.

אז מה לומדים כאן בעצם?

בתחום הלמידה: אלו גישות חינוכיות חדשניות קיימות? איך בוחנים דילמות? איך מבצעים חקר מקרים? מהן ניירות עמדה ואיך כותבים אותם? מהי למידה מבוססת פרוייקטים ואיך מוציאים אותה לפועל? ומהי למידת עמיתים?
הלימודים יעסקו בגישות חינוכיות בראיה היקפית, חדשנית, ערכית, רב תרבותית, מחקרית וביקורתית בשילוב סימולציות וחקר.

בתחום מיומנויות מחקר: איך לפתח מיומנויות מחקר במתודות איכותיות, עיוניות וכמותיות של המחקר החינוכי? איך מבצעים למידה אפקטיבית סינכרונית (כשהלמידה וההוראה מתקיימות באותו זמן) כמו במפגש פנים אל פנים פיזי ודיגיטלי לצד למידה א-סינכורנית, כשהלמידה וההוראה אינן נעשות באותו זמן – למשל כמו הכנה למבחן או ביצוע מטלה לימודית.

חינוך לוקלי וגלובלי: איך מבצעים למידה אפקטיבית בעולם דיגיטלי חוצה גבולות? מהי שונות בין לומדים ואיך מתמודדים איתה? איך מייצרים אמפתיה בחינוך? מהו חינוך רב תרבותי? מה זה אומר מנהיגות חינוכית? אלו מיומנויות נדרשות ללימודים במאה ה-21? ותוכן עשיר נוסף העוסק בכלים ומתודות שונות בחינוך.

 

מידע חשוב

קבלה על סמך ציון פסיכומטרי/סכם:
ציון סכם (שיקלול בין פסיכומטרי לבגרות) או פסיכומטרי 400.
זכאות לבגרות מלאה הכוללת 4 יחידות באנגלית.

קבלה על סמך בגרות:
זכאות לבגרות מלאה בציון ממוצע 80 ומעלה הכוללת 4 יחידות אנגלית.

מועמדים שאין בידם בגרות או פסיכומטרי בעברית יידרשו בבחינת יע"ל בציון 107 ומעלה

תוכנית חד-חוגית רב-תחומית במדעי החברה והרוח לתואר ראשון.
התואר בנוי מארבע חטיבות לימוד שונות

משך הלימודים לתואר: 3 שנים, 3 סמסטרים בשנה (א', ב' וקיץ)
ימי לימוד: יומיים בשבוע (אחה"צ ושישי) בהתאם לחטיבות הלימודים
בסמס' קיץ יתווספו כארבעה ימי השלמה
בפגישת ייעוץ תקבלו מידע על כל החטיבות, ולאחר שתבחרו תבנה עבורכם תכנית הלימודים.

סטודנט מחויב במסגרת התואר בקורס מיומנות ו-2 קורסי ליבה

*פתיחת תכנית הלימודים במסלולים ובשילובים השונים מותנית במספר הנרשמים
**ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת.

התוכנית מיועדת למועמדים בעלי 12 שנות לימוד, חסרי תעודת בגרות, בני 30 ומעלה המעוניינים להתקבל ללימודים תואר במדעי החברה והרוח. תוכנית הלימודים כוללת חמישה קורסים במקצועות יסוד: אנגלית למכינה, אוריינות אקדמית, אשנב למתמטיקה, סוגיות משטר ופוליטיקה במדינת ישראל, סוגיות בהיסטוריה של עם ומדינת ישראל

התוכנית מתאימה למי שלא ממש יודע מה הוא רוצה ללמוד, למי שזקוק לתואר ראשון כדי להתקדם בסולם הדרגות, לעובדים במשרה מלאה או חלקית, לבעלי משפחות, למחפשים הזדמנות שנייה לתואר ראשון וגם לבני +30 חסרי תעודת בגרות ופסיכומטרי.

בוגרי התואר יוכלו להשתלב במגוון משרות ניהוליות במגזר הפרטי, הציבורי, במגזרים ציבוריים, במוסדות חברתיים, ארגונים וחברות, משאבי אנוש וכוח אדם, הדרכה, אדמיניסטרציה, מסגרות חינוך בלתי פורמליות, תפקידים מנהלתיים באקדמיה ועוד.
בנוסף, ישנה אפשרות להשלמת תעודת הוראה בשנה אחת בלבד במגוון מסלולי הסבות אקדמאיים במכללה, וכן להמשיך ללימודי תואר שני במכללה בתחומי ייעוץ חינוכי, תרבות עם ישראל, קיימות במרחב העירוני והכפרי, מנהל מערכות חינוך, M.Teach ותעודת הוראה ועוד.

רב תחומי – מה עוד כדאי לדעת?

תואר רב תחומי במדעי החברה והרוח יפתח בפניך אפשרויות רבות לבחירה וללמידה. להעשרה ולהשכלה. להתפתחות אישית ומקצועית. אז אם אין לך מושג עדיין מה כדאי לך ללמוד, אם יש כמה תחומים שמעניינים אותך וגם אם עברת את גיל 30 + והחלום שלך הוא ללמוד באקדמיה ולהוציא תואר ראשון – זה המקום לקבל את כל התשובות שיפתחו עבורך אין ספור הזדמנויות

מתעניינים בלימודי מכינה?

הכנסו לקבל את כל המידע הדרוש לכם להתחיל איתנו את הדרך

דוקטור גילה זלכה

מדברי ראש החטיבה ללימודי חינוך

ד"ר גילה זלכה

החינוך הוא היסוד להתפתחות וצמיחת האדם מינקות עד בגרות. זהו עולם תוכן רגיש ומגוון מאין כמוהו. עתיר מתודולוגיות וכלים. רעיונות ושיטות. תחומי דעת ומחקר. לימודי החינוך במסגרת התואר הרב תחומי באקדמית אחוה יאפשרו לך טעימה משמעותית ומרתקת מעולם רחב זה. נפגיש אותך עם גישות ודילמות, עם שיטות לימוד ומחקר, נשאל שאלות, נבצע סימולציות ונפתח לך דלת לאחד התחומים המהותיים והמשמעותיים בחיינו ובחיי ילדינו.

WHY US

למה לבחור ללמוד באקדמית אחוה?

כי האקדמית אחוה דוגלת במצוינות, בתנועה קדימה, בהובלה

האקדמית אחוה מובילה בחדשנות בתכניות הלימודים וגם בדרכי הלמידה, האווירה הלימודית המזמינה, המאפשרת.

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

סגל התוכנית מורכב מאנשי ונשות מקצוע מובילים בתחומם. הסגל שלנו מחויב למשימה הלאומית להכשיר את הדור הבא של קלינאי התקשורת ולענות על הצורך הגובר במטפלות ומטפלים בהפרעות תקשורת בארץ כולה ובמרחב הדרום בפרט.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!

תוכניות נוספות שיכולות לעניין אותך

מורה מסבירה לתלמידה

תואר שני בייעוץ חינוכי

קרא עוד

תואר שני במינהל מערכות חינוך

קרא עוד