חטיבה ללימודי תרבות במסגרת תואר רב תחומי במדעי החברה והרוח

על החטיבה בתרבות

התרבות היא נשמת אפה של האנושות והאנושיות. בעולם המרחיב, משנה ומפתח את גבולות היצירה התרבות הופכת לנגישה יותר מבעבר. אז מי מחליט ומגדיר מהי יצירה טובה? מהי אמנות ומי אמן? האם עדיין קיימות ההבחנות בין 'תרבות גבוהה' 'תרבות פופולארית' ו'תרבות עממית'? לאור השינויים המהירים ביצירת וצריכת תרבות בעולם, הפכו לימודי התרבות וביקורת התרבות לתחום חדשני ומתפתח. במהלך הלימודים נבקש ממך להכיר יחד איתנו מונחים מקובלים וגם לקרוא תיגר על יצירות וסוגי אמנות ויצירה.

אנחנו מזמינים אותך להצטרף אלינו למסע מרתק בין פסלים וציורים, צילומים ופולחנים, בין יצירה של אז לעכשיו. זוהי הזדמנות לפגוש מגוון רחב מתחומי היצירה האנושית, המעשירה את היומיום שלנו ויוצקת טעם וצבע לחיינו.

עם סיום לימודיך בחטיבה זו יתאפשר לך להמשיך לתואר שני בתרבות עם ישראל, לתואר שני בחינוך ותעודת הוראה, להסבת אקדמאים ועוד.

אז מה לומדים כאן בעצם?

הלימודים יעסקו בשלושה תחומים עיקריים: חקר הפולקלור, אמנות הציור והפיסול לתקופותיה ותרבות פופולארית יחד עם התנסות בשיטות מחקר ייחודיות שיעזרו לנו לענות על שאלות כמו…

מה זה פולקלור? מי היו הציירים היהודים ומה ציירו? מהי אמנות מודרנית ופוסט מודרנית? מהי אגדה אורבנית? מה הקשר בין בגדים, מאכלים ודיגיטל לתרבות? מה בין סדרות טלוויזיה, טלנובלות, קולנוע ותרבות?

לאורך כל תקופת הלימודים, נבחן את משמעויותיהם ותפקודיהם של ביטויים תרבותיים מכל תחומי היצירה האנושית, מעולם המיתוסים והאמונות ומעולם הקולנוע והטלוויזיה, מאמנות פלסטית מודרנית ועד למוזיקת רוק, גרפיטי ואפילו אומנות באמצעי AI.

מידע חשוב

קבלה על סמך ציון פסיכומטרי/סכם:
ציון סכם (שיקלול בין פסיכומטרי לבגרות) או פסיכומטרי 400.
זכאות לבגרות מלאה הכוללת 4 יחידות באנגלית.

קבלה על סמך בגרות:
זכאות לבגרות מלאה בציון ממוצע 80 ומעלה הכוללת 4 יחידות אנגלית.

מועמדים שאין בידם בגרות או פסיכומטרי בעברית יידרשו בבחינת יע"ל בציון 107 ומעלה

תוכנית חד-חוגית רב-תחומית במדעי החברה והרוח לתואר ראשון.
התואר בנוי מארבע חטיבות לימוד שונות

משך הלימודים לתואר: 3 שנים, 3 סמסטרים בשנה (א', ב' וקיץ)
ימי לימוד: יומיים בשבוע (אחה"צ ושישי) בהתאם לחטיבות הלימודים
בסמס' קיץ יתווספו כארבעה ימי השלמה
בפגישת ייעוץ תקבלו מידע על כל החטיבות, ולאחר שתבחרו תבנה עבורכם תכנית הלימודים.

סטודנט מחויב במסגרת התואר בקורס מיומנות ו-2 קורסי ליבה

*פתיחת תכנית הלימודים במסלולים ובשילובים השונים מותנית במספר הנרשמים
**ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת.

התוכנית מיועדת למועמדים בעלי 12 שנות לימוד, חסרי תעודת בגרות, בני 30 ומעלה המעוניינים להתקבל ללימודים תואר במדעי החברה והרוח. תוכנית הלימודים כוללת חמישה קורסים במקצועות יסוד: אנגלית למכינה, אוריינות אקדמית, אשנב למתמטיקה, סוגיות משטר ופוליטיקה במדינת ישראל, סוגיות בהיסטוריה של עם ומדינת ישראל

התוכנית מתאימה למי שלא ממש יודע מה הוא רוצה ללמוד, למי שזקוק לתואר ראשון כדי להתקדם בסולם הדרגות, לעובדים במשרה מלאה או חלקית, לבעלי משפחות, למחפשים הזדמנות שנייה לתואר ראשון וגם לבני +30 חסרי תעודת בגרות ופסיכומטרי.

בוגרי התואר יוכלו להשתלב במגוון משרות ניהוליות במגזר הפרטי, הציבורי, במגזרים ציבוריים, במוסדות חברתיים, ארגונים וחברות, משאבי אנוש וכוח אדם, הדרכה, אדמיניסטרציה, מסגרות חינוך בלתי פורמליות, תפקידים מנהלתיים באקדמיה ועוד.
בנוסף, ישנה אפשרות להשלמת תעודת הוראה בשנה אחת בלבד במגוון מסלולי הסבות אקדמאיים במכללה, וכן להמשיך ללימודי תואר שני במכללה בתחומי ייעוץ חינוכי, תרבות עם ישראל, קיימות במרחב העירוני והכפרי, מנהל מערכות חינוך, M.Teach ותעודת הוראה ועוד.

רב תחומי – מה עוד כדאי לדעת?

תואר רב תחומי במדעי החברה והרוח יפתח בפניך אפשרויות רבות לבחירה וללמידה. להעשרה ולהשכלה. להתפתחות אישית ומקצועית. אז אם אין לך מושג עדיין מה כדאי לך ללמוד, אם יש כמה תחומים שמעניינים אותך וגם אם עברת את גיל 30 + והחלום שלך הוא ללמוד באקדמיה ולהוציא תואר ראשון – זה המקום לקבל את כל התשובות שיפתחו עבורך אין ספור הזדמנויות

מתעניינים בלימודי מכינה?

הכנסו לקבל את כל המידע הדרוש לכם להתחיל איתנו את הדרך

דוקטור אירנה ולדימירסקי

מדברי ראש החטיבה ללימודי תרבות

ד"ר אירנה ולדימרסקי

עולמות היצירה השונים, המתרחבים והמשתנים, הם ליבו של המונח 'תרבות'. גם היום רבים נוטים להשתמש במילה תרבות ליצירה, או להתנהגות 'מכובדת ומכבדת' כהתנהגות תרבותית. כאמור, העולם משתנה ואיתו תפיסות של מונחים ומושגים. בהם גם השיח על המונח תרבות וגם היצירה בעולמות 'היצירה'. שניהם נעשים גמישים יותר ורחבים יותר ומזמינים אותנו לבחון את התמורות שחלו לאורך מאות ואלפי שנים מ'אז' ועד היום. לשאול שאלות, לקרוא תיגר על מונחי ביקורת ומבקרים בפרט. לימודי תרבות, מזמינים אותך ללמידה עשירה ומרתקת, לשיח חי ובועט, על מה שיותר מכל דבר אחר ממלא את היומיום שלנו.

WHY US

למה לבחור ללמוד באקדמית אחוה?

כי האקדמית אחוה דוגלת במצוינות, בתנועה קדימה, בהובלה

האקדמית אחוה מובילה בחדשנות בתכניות הלימודים וגם בדרכי הלמידה, האווירה הלימודית המזמינה, המאפשרת.

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

סגל התוכנית מורכב מאנשי ונשות מקצוע מובילים בתחומם. הסגל שלנו מחויב למשימה הלאומית להכשיר את הדור הבא של קלינאי התקשורת ולענות על הצורך הגובר במטפלות ומטפלים בהפרעות תקשורת בארץ כולה ובמרחב הדרום בפרט.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!

תוכניות נוספות שיכולות לעניין אותך

תואר שני בתרבות עם ישראל

קרא עוד