הטרדה מינית

הטרדה מינית היא עבירה על החוק!

 
מהי הטרדה מינית?
הטרדה מינית, היא התנהגות בעלת גוון מיני- אמירה, רמיזה או מעשה מיני של ממש כלפי איש, אישה או ילד/ה. אירועים אלה נעשים ללא הסכמת הצד המוטרד. 
הטרדה מינית היא מעשה של אלימות, בו אדם אחד גורם לאי-נעימות (במקרה הקל) ולפגיעה אמיתית של ממש- בנפש, או בגוף של האדם המוטרד. 
הטרדה מינית היא פשע של ממש - אם נפגעת מהטרדה מינית אל תהסס/י לפנות הן לצוות והן ישירות לדיקן במייל: michal_rs@achva.ac.il
נבהיר כי אנו מזמינים אתכם לדווח ולשתף אותנו בהתנהגות מינית בתוך, מחוץ או בהקשר למכללה- שבוצעה על-ידי חבר סגל, או אחד מחבריכם ללימודים. אם יש לכם איזושהי התלבטות אם חוויתם הטרדה/פגיעה מינית, אתם מוזמנים לפנות אלינו ולהתייעץ עימנו.
 
טיפול בהטרדה מינית
הדבר המהותי והחשוב ביותר הוא לא להישאר לבד עם הסימפטומים של הפגיעה ולפנות במהרה לטיפול בטראומה מינית הסימפטומים שמופיעים לאחר אירוע הטראומה הינן תחושות אשמה, בושה, חילול, כעס וזעם. 
אם תחושות אלו לא יטופלו בזמן ולא יקבלו מענה- עלול/ה הנפגע/ת להרגיש לבד בעולם. תחושות אלו עלולות להוביל לדיכאון, חרדה, חוסר כוחות והתנהגויות של פגיעה עצמית: חתכים, הפרעות אכילה, אובדנות ועוד.
ישנם מרכזים לטיפול בהטרדה מינית המטפלים בנפגע/ת ובפוגע/ת כאחד, בטיפולים נפרדים.
החוק מכיר בפגיעה מינית כאירוע בו צד אחד לא היה מעוניין בתקשורת/התנהגות מינית עם האחר ואילו האחר כפה עצמו על הראשון. 
פעמים רבות, על אף שאנשים מודעים לחוק, הם נמנעים מלפנות ולדווח על שאירע. אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו (לכל איש צוות במכללה) ולדווח על כל אירוע שאירע. אנו מתחייבים להתייחס לכל פנייה ברצינות וברגישות הנדרשת!
טיפול בהטרדה/טראומה מינית הינו חשוב ומשמעותי, אך לא פחות מכך היכולת לחלוק את שאירע. פעמים רבות אנחנו לא יכולים לחלוק זאת מיד, אך חשוב לשתף חבר טוב או איש מקצוע ולהתייעץ.
 
הטרדה מינית- עובדות!
רוב הקורבנות של הטרדה/התנהגות/אלימות מינית הן נשים. למעשה, לאורך כל ההיסטוריה של פגיעות מיניות וגם כיום, במאה ה-21, אנחנו רואים כי נשים מוטרדות מינית יותר מכל אוכלוסייה אחרת. זאת, כיוון שנשים נחשבות לאוכלוסייה מוחלשת, גם בזמנים שאנו חיים בהם היום. 
הטרדה מינית היא אלימות. הטרדה מינית הינה תופעה הקיימת בכל סוגי החברות והיא כוללת התנהגות אגרסיבית. אחת מכל 3 נשים, תעבור לפחות פעם אחת בחייה חוויה של הטרדה מינית כלשהי. 
הטרדה מינית היא תופעה חולה והינה נמצאת בכל סוגי התרבויות - מערביות ומדינות עולם שלישי, כאחד. 
 
התנהגות מינית לא מותאמת
מהפכת ה-MeToo של 2019, השפיעה על השיח הציבורי והביאה לשינויים בתוך מקומות עבודה, לרבות אקדמיה. הסגל שלנו במכללה האקדמית אחוה מעת לעת מקבל הנחיות ביחס לאיסור קיום הטרדה מינית או התנהגות מינית (גם לא בהסכמה), כלפי הסטודנטים.
כיום אנחנו מודעים יותר לסיבות ולצורות בגינן א/נשים נפגעים מינית. נוסף לכך, ידוע כי לפגיעה ולהטרדה מינית יש צורות שונות ומגוונות, חלקן לא ישירות, כמו שנטו לחשוב בעבר!
אולם, פגיעה מינית הינה התנהגות שכיחה (גם באקדמיה), שלצערנו עדיין לא חלפה מן העולם. 
אנחנו מזמינים אתכם לשתף בכל אירוע בעל גוון מיני שנכחתם בו ואנו מבטיחים שהדבר יטופל באופן המקצועי והחשאי ביותר.
 
תקנון ונוהל הטרדה מינית
תקנון המכללה האקדמית אחוה למניעת הטרדה מינית תמונה של קישור
חוק למניעת הטרדה מינית תמונה של קישור