סיוע לימודי

הפעילות שלנו

האקדמית אחוה, בשיתוף דיקן הסטודנטים, מציעים לכל סטודנט וסטודנטית מערך מגוון של שירותי סיוע לימודי. הסיוע כולל, בין היתר, עזרה לימודית בתמיכתם של סטודנטים במכללה, חונכות אישית וליווי צמוד של סטודנטים מצטיינים, סדנאות שיקלו עליכם להתנהל במרחב האקדמי, חונכות קבוצתית ושיעורי עזר ותגבור. הכל, במטרה שתרגישו שאתם לא לבד 

מידע שחשוב לדעת

החונכות מועברת על-ידי סטודנטים נבחרים משנים מתקדמות אשר מקבלים ליווי מקצועי. רכזת הסיוע הלימודי בדיקן הסטודנטים תבחן את הצרכים הלימודיים שלך ותפעל לאיתור חונך מתאים והפנייה לפרויקט המתאים עבורך. החונכות יכולה להתבצע באופן אישי (אחד על אחד), בקבוצות קטנות (עד 4 סטודנטים) ובמקרים מסוימים בקבוצה גדולה יותר. חונכות יכולה להתבצע לטווח קצר, במענה לקושי ממוקד, או לאורך סמסטר שלם/שנה אקדמית בתהליך מחייב של העצמה לימודית. כל החונכויות ניתנות בעלות סמלית. למידע נוסף והגשת בקשה לסיוע לימודי יש לפנות ל: [email protected]

פרויקט המרתונים הוא שיתוף פעולה בין אגודת הסטודנטים לדיקן הסטודנטים.
המרתונים הם למעשה שיעורי תגבור מרוכזים שנועדו להכין אותך בצורה המיטבית ביותר לקראת תקופת הבחינות. מדובר בפרויקט משותף לאגודת הסטודנטים ולדיקן הסטודנטים שכולל בדרך-כלל מפגשים של 6 שעות אקדמיות (סה"כ 12 שעות) ובקבוצות קטנות של כ-20 סטודנטים בלבד.
במהלך המרתון המתרגל מתמקד בחזרה על החומר ובעיקר בפתרון תרגילים, בטקטיקות להתמודדות עם שאלות במבחן וכד'. חשוב לדעת שמרתון אינו מתאים לכל קורס ולא לכל סטודנט. הוא גם אינו יכול להחליף את הלמידה והתרגול בקורס במהלך הסמסטר. מומלץ מאוד להגיע למרתון אחרי שכבר עברת על החומר.
יש לציין כי אין אחריות אקדמית על המרתון, אך נעשים מאמצים והשתדלות לקיימו באופן מיטבי ומדויק. מתרגל/ת המרתון נבחר, ככל שניתן בהמלצת, תוכנו נקבע על- ידי מתרגל המרתון בתיאום מול מרצה ומתרגל/ת הקורס. הנרשמים למרתון יכולים דרך נציג הכיתה להעביר מראש בקשות, תרגילים, או שאלות והמתרגל/ת ישתדל לשלבם בתרגול.
מדובר בתגבור 'רשות' המוענק כשירות שעלותו מסובסדת. הסטודנטים נדרשים לדמי רצינות על-מנת להירשם. רשימת המרתונים מתעדכנת מידי סמסטר בהתאם לצרכים שעולים ולאילוצי לוח בחינות ובכפוף למינימום נרשמים. פתיחת ההרשמה נשלחת באופן ממוקד לסטודנטים הרשומים בכל קורס בו נפתח מרתון. למידע נוסף: [email protected]

דיקן הסטודנטים מציע שלל סדנאות במגוון תחומים: מיומנויות למידה, כישורי חיים, הכנה לשוק העבודה, סדנאות טכנולוגיות ועוד. למעשה, בכל תחום בו מתגלה צורך שעולה מהשטח נפתחת סדנה בהתאם. נפתחת את הסדנאות מעבירים אנשי מקצוע מיומנים בתחומם. מרבית הסדנאות ללא עלות או בעלות דמי רצינות בלבד. מידי סמסטר יפורסם לוח הסדנאות ובכפוף לביקוש ולמדדי שביעות רצון יפתחו אף קבוצות נוספות של אותה סדנה.

שעות קבלה סגל הוראה

בשעת קבלה ניתן להתייעץ עם המרצה בנוגע לעבודה שיש להגיש, לקבל הבהרות על נושא שנלמד או עזרה בפתרון שאלה/תרגיל קשים. חשוב לדעת שלכל מרצה ומתרגל יש שעות קבלה שבועיות. מומלץ לתאם מראש ולהגיע מוכנים לאחר שעברתם על החומר וסיכום השיעור.