יעוץ ותמיכה

יעוץ ותמיכה רגשית

קליניקה לטיפול רגיש תרבות

הקליניקה מציעה ייעוץ וטיפול פסיכולוגי במגוון קשיים ובעיות רגשיות. השירות ניתן לסטודנטים, אנשי סגל המכללה ומשפחותיהם ולקהילה בתשלום מוזל.

כדי לפנות להערכה ראשונית וטיפול יש למלא שאלון פנייה לייעוץ פסיכולוגי  ולשלוח למייל psychology@achva.ac.il או למסור במזכירות הדיקנאט.

לאחר קבלת הטפסים תקבע פגישת הכרות עם מטפל מצוות הקליניקה.

השירות פועל בימים:

ב' 8:00-14:00

ד' 08:00-14:00

ה' 08:00-17:30

בניין 8 קומה א' חדר 803

השרות ניתן ע"י מנהלת קליניקה לטיפול רגיש תרבות - ד"ר ליסה כהנא psychology@achva.ac.il טלפון: 08-8588150

במקרים דחופים ניתן לפנות למעיין מיוחס יועצת המכללה: maayan_m@ACHVA.AC.IL

 

 

שירותי ייעוץ למגזר הערבי

סטודנט מן המניין הלומד בקמפוס האקדמי אחוה זכאי ליהנות משירותי הייעוץ. בדיקן הסטודנטים פועלת יועצת למגזר הערבי, וכל סטודנט מוזמן לפנות לפגישת ייעוץ אם הוא זקוק לעזרה בבעיות לימודיות או אישיות.

خدمات استشاريّة للطّالب

الوسط العربيّ يحقّ لكلّ طالب مسجّل رسميّاً في الكليّة الأكاديميّة "أحفا" أن يحظى بخدمات استشاريّة. في مكتب عميدة الطلبة تعمل مستشارة خاصّة للوسط العربيّ, وكلّ طالب مدعوّ للتوجّه لجلسة استشاريّة إذا كان بحاجة الى مساعدة في معالجة مشاكل تعليميّة أو شخصيّة.

 יועצת המגזר הערבי  | 08-8588073 | migzar_achva@achva.ac.il

התאמות בבחינות

סטודנטים המאובחנים עם לקויות למידה וקשיים מיוחדים, זכאים לקבל התאמות מיוחדות בבחינות. המעוניינים מתבקשים לעיין בנוהל המפרט את דרכי הפניה והקבלה של ההתאמות באתר האינטרנט של דיקן הסטודנטים. ניתן גם לפנות לצוות הדיקן במכללה על מנת לקבל הדרכה והנחיות.

08-8588095 | maayan_m@ACHVA.AC.IL

סיוע לימודי

המכללה מציעה לכל סטודנט המעוניין בעזרה לימודית להסתייע בחונכות על ידי סטודנטים מצטיינים משנים מתקדמות יותר הנותנים שעורי עזר פרטניים ובקבוצות קטנות.

 

טפסים
 
טופס הרשמה לתפקיד חונך טופס אינטראקטיבי
פנייה לקבלת סיוע לימודי טופס אינטראקטיבי

 

סטודנטים מאובחנים עם לקות למידה

סטודנט מאובחן אשר הוכר על ידי צוות הייעוץ, יהיה זכאי לקבל התאמות בבחינות וכן לקבל סיוע לימודי פרטני. סטודנט  הסבור כי ייתכן שיש לו צורך באבחון לקות למידה, מומלץ שיפנה לצוות הייעוץ בדיקן מיד עם קבלתו ללימודים.

08-8588095 |עדנה צפריר  edna_z@achva.ac.il

מכון אל"ה

במכללה פועל מרכז אבחון המאפשר לאבחן לקויות למידה בקרב מועמדים להשכלה גבוהה. האבחון נעשה על ידי מאבחנים מומחים תוך שימוש בתוכנת מת"ל (מערכת תפקודי למידה) שהיא מערכת אבחון ממוחשבת ותוצאותיה מוכרות על ידי כל המוסדות האקדמיים בארץ, לפרטים נוספים.

08-8588139

מרכז לימודי טכנולוגי

לרשות הסטודנטים עומד מרכז לימודי טכנולוגי, המיועד לסטודנטים עם מוגבלויות ולקויות למידה. המרכז רחב ידיים וכולל בתוכו 18 עמדות מחשב חדשניות לשירות הסטודנטים. במרכז תוכלו לקבל שירותים טכנולוגיים מתקדמים המסייעים ללמידה: תוכנות המאפשרות הקראת טקסטים, בעברית ובאנגלית, תוכנות ייעודיות לסטודנטים המאובחנים עם לקות למידה ולקויות ראייה/שמיעה. במרכז ישנה האפשרות לקבל שיעורים באסטרטגיות למידה.

08-8588182 |  רונית שוורץ merkaz_tech@achva.ac.il

נגישות

מכללת אחוה היא מכללה מונגשת.

סטודנטים ומועמדים עם מוגבלות פיזית, חושית, נפשית יכולים לפנות לרכזת נגישות לקבלת עזרה, סיוע ותמיכה.

הסטודנטים והמועמדים זכאים לסיוע פרטני (שיעורי עזר), להשאלת ציוד, לסיוע של המרכז הטכנולוגי.

מומלץ לפנות לרכזת נגישות בזמן הרישום ללימודים או עם תחילת הלימודים.

08-8588171 |תמרי גלעד-יקונט tamri_g@achva.ac.il

סדנאות דיקן הסטודנטים
משרד דיקן הסטודנטים והמרכז לסיוע לימודי מציעים תכנית סדנאות לסמס' א', הפתוחות לכלל הסטודנטים במכללה. הנכם מוזמנים להירשם לאחת או יותר מהסדנאות בנושאים: מימוש זכויות של סטודנטים בביטוח לאומי; סדנה לניהול זמן והתארגנות; הכנה לקראת בחינות; איך להפחית את חרדת הבחינות שלי; סדנת סנגור עצמי ושיפור מיומנויות מחשב. לפרטים נוספים לחצו כאן
לבירור פרטים נוספים והרשמה, יש לפנות במייל: rakazim@achva.ac.il
*הסדנאות מיועדות לכלל הסטודנטים, בעלות של 25 ש"ח לסדנה. הגבייה תעשה במדור שכר לימוד
*פתיחת הסדנאות מותנית במס' מינמלי של סטודנטים הנרשמים מראש