טעימה אקדמית

המכללה האקדמית אחוה יוצאת בתכנית לתמיכה באנשים המתמודדים עם מוגבלויות נפשיות

שלום רב,

מטרת התכנית היא הנגשת השכלה גבוהה לאנשים המתמודדים עם מוגבלויות נפשיות, בעלי יכולת ומוטיבציה ללמידה אקדמית, שאינם יכולים או רוצים בשלב זה להתחייב ללימודים מלאים באקדמיה. מי שימצא מתאים, יוכל לבחון את תחומי העניין שלו ואת מסוגלותו בקצב אישי. המטרה העיקרית בטווח הקצר, היא לאפשר למתמודדים, גם אם אינם עומדים בדרישות סף, להשתלב בלימודים ולצבור נקודות זכות אקדמיות. החונכות והליווי צפויים לשפר את שיעורי ההצלחה וההתמדה של המתמודדים בלימודיהם. בטווח הארוך, התוכנית שואפת להוביל מתמודדים להצטרף לאקדמיה כסטודנטים מן המניין, להשלים בהדרגה את דרישות הסף לקבלה ולהשלים לימודים לקראת תואר או לחילופין לזהות תחומי עניין וכישורים לשם בחירת מקצוע מושכלת.

התוכנית פועלת במכללת אחוה במסגרת משרד דיקן הסטודנטים ומלווה בייעוץ צוות מקצועי ומומחה מתחום לקויות למידה.

מה אנחנו מציעים:

המכללה האקדמית אחוה מאפשרת, במסגרת התכנית, להירשם בסמסטר ראשון ל1 קורס בלבד. והחל מהסמסטר השני ניתן ללמוד עד 2 קורסים אקדמיים בכל סמסטר (בכפוף לעמידה בתנאים הנדרשים). עלותה השתתפות  בכל קורס 100 ₪ לסמסטר. המתמודד ישתלב בלמידה ובדרישות הקורס בצורה שוויונית ובסביבה נורמטיבית.

דרישות התאמה לתכנית:

  • בעלי מוגבלות או אבחון פסיכיאטרי.
  • בעלי פוטנציאל ללמידה אקדמית (יכולת אינטלקטואלית ומוטיבציה ללמידה) ותעודת בגרות.
  • התכנית פתוחה גם למי שאינו מוכר לסל שיקום. מועמדים שאינם זכאי סל שיקום יתבקשו להציג מסמכים רפואיים לפסיכולוגית המכללה לצורך אישור השתתפותם.

לידיעתכם- מועמדים ידרשו להגיע לשיחת ייעוץ הרשמה עם רכזי התכנית.

להצגת מועמדות יש לפנות אל רכזת נגישות במשרד דיקן סטודנטים במכללה האקדמית אחוה:

מיכל טבקמן michal_t@achva.ac.il בימים ב,ג,ד,ה 8:00-16:00  טלפון: 08-8588146 או 054-2239217