בשבילכם קריאה היא הרפתקה? בואו ללמוד עריכה לשונית במכללה האקדמית אחוה

 

אורית מאיר, כלכלנית תפעולית במקצועה, נתקלה בספר עמוס בשגיאות כתיב ופיסוק והחליטה ללמוד עריכה לשונית. "בפעם ראשונה בחיי, העזתי לסמן בתוך ספר. ישבתי במשך שעות ותיקנתי את הטעויות." מספרת אורית, שהיא חובבת קריאה ומלבד השליטה בעברית ובאנגלית, לומדת גם צרפתית והולנדית.

לימודי עריכה לשונית יכולים להוות הסבה מקצועית, עבור כאלה שמעוניינים לעבוד מהבית, ליהנות מתחום תעסוקתי נוסף או לבסס את הידע המקצועי שלהם כעורכי תוכן. אחרים, כמו אורית, מבקשים להרחיב אופקים בתחום שמעניין אותם.

עורכי לשון נדרשים כיום במגוון רחב של תחומים - לא רק בהוצאות ספרים ובעיתונים, אלא גם במחלקות הפרסום של מוסדות ציבוריים, וכן במפעלים תעשייתיים ובמסגרות חינוכיות. התכנית מקנה ללומדים ידע בתחומי הלשון, חושפת אותם לסגנונות כתיבה שונים ומפתחת מיומנויות עריכה של טקסטים מגוונים. משולבים בה שיעורים עיוניים וסדנאות מעשיות. עבור אלה שאינם בוגרי החוג ללשון, מציעה התכנית לימודי השלמה, שנלמדים במקביל ללימודי התעודה וחוסכים ללומדים זמן יקר.

"המרצים בתכנית מעניינים ומקצועיים." מסכמת אורית, "אחת המרצות האהובות עלי, מתבלת את שיעורי הדקדוק בהשמעת מוסיקה, הקראת שירים וקטעים הומוריסטיים- אמצעים שהופכים את הלמידה לחוויה."

 

לתכנית הקורס עריכה לשונית בעברית של ד"ר דן דורון