תואר ראשון במערכות מידע .B.Sc במסלול חד-חוגי

B.Sc.

למה מערכות מידע?

תחום מערכות מידע נחשב לאחד המקצועות המבוקשים ובעל חשיבות במגוון התעשיות והסקטורים במשק ובחברות ייעוץ מובילות בארץ ובעולם. ישראל היא מעצמת הייטק ותחום טכנולוגיות המידע מתפתח כל הזמן ונמצא במגמת עליה וקיים בו ביקוש הולך וגובר לאנשי מקצוע ומומחים במערכות מידע המשפיעים על חיינו בכל התחומים.

תואר .B.Sc במערכות מידע פותח עבורך צוהר לשוק תעסוקה מקצועי, מאתגר ומעניין ומעניק לך הזדמנות להשתלב בתעשיית ההייטק המתקדמת בישראל. הלימודים מספקים את כל הידע והכלים הנדרשים במטרה לסייע לך להתקדם אל עבר הקריירה עליה תמיד חלמת

אז מה לומדים כאן בעצם?

מערכות מידע – נכשיר אותך להיות בעל ראייה מקצועית רחבת אופקים המשלבת רקע חזק בטכנולוגיות מידע מתקדמות, ושליטה בתחומים משיקים כגון תכנות יישומי, בסיסי נתונים,  ניתוח מערכות, חווית המשתמש, הצד העסקי של מערכות דיגיטליות, יזמות וחדשנות. כבוגרי התואר במערכות מידע תוכלו להשתלב במגוון רחב של תפקידים בתחומי המחשוב וטכנולוגיות המידע.

 

טכנולוגיה וניהול – תוכנית הלימודים משלבת מקצועות טכנולוגיים, מקצועות מתמטיים ומקצועות ניהוליים. התוכנית תאפשר לך לקבל ידע נרחב במערכות מידע ולענות על שאלות מרכזיות כגון, מה אנחנו עושים עם כל הדאטה שמתקבלת? איך בונים מערכת מידע חדשה שתקלוט מידע שחשוב לנו לשמור ולעבד? מה רוצים להפיק מנתונים? איך שולפים אותם? איך מנתחים אותם ומה השימוש שנוכל לעשות בהם? כיצד מערכת המידע יכולה לתרום לשיפור הביצועים, היכולות והחדשנות בארגון? ועוד.

 

מידע חשוב

קבלה על סמך ציון פסיכומטרי / סכם:
ציון סכם (שקלול בין פסיכומטרי לבגרות) או ציון פסיכומטרי 550 ומעלה. 4 יח' במתמטיקה בציון 75 או 5 יח' במתמטיקה בציון 70.

קבלה על סמך בגרות גבוהה ללא פסיכומטרי:
בעלי ממוצע בגרות 95 ומעלה עם 4 יח' במתמטיקה בציון 75 או 5 יח' בציון 70.

קבלה על סמך תוכנית הכנה:
ממוצע בגרות של 95 או בגרות 85-94 עם מימ"ד/פסיכומטרי 550. במידה ואין 4 יח"ל מעבר קורס קדם בציון 85.
*מעבר לתואר לאחר סיום תוכנית ההכנה בממוצע 70 ומעלה.

קבלה על סמך מכינה קדם אקדמית:
ציון במתמטיקה 80 ומעלה, ציון במדעי המחשב 75 ומעלה, ציון במיומנויות קריאה וכתיבה אקדמית 75 ומעלה וציון באנגלית 60 ומעלה.

*מועמדים שאין בידם בגרות או פסיכומטרי בעברית יידרשו בבחינת יע"ל בציון 107 ומעלה ו-4 יח' באנגלית.
*בעלי תואר.B.A יוכלו להתקבל לתוכנית בתנאי שממוצע התואר הוא 75
*בעלי תואר.B.Sc יוכלו להתקבל לתוכנית בתנאי שממוצע התואר הוא 70.
ראשי התוכנית יבדקו את קורסי המתמטיקה בגיליון הציונים ויחליטו על צורך בתוכנית ההכנה.
*בעלי תעודת הנדסאי יוכלו להתקבל לתוכנית עם ממוצע של 80 ומעלה בבחינות הממלכתיות של מה"ט או ציון 75 ומעלה בכל אחת מהבחינות הממלכתיות של מה"ט או בגרות מלאה הכוללת 4 יח' באנגלית בממוצע 75 וגיליון ציונים הנדסאי בממוצע 75 ומעלה.
*יש לוודא כי תנאי הסף של מתמטיקה מתקיימים (ברקע האקדמי או בבגרות)

תוכנית חד-חוגית לתואר ראשון .B.Sc במערכות מידע
משך הלימודים לתואר: שלוש שנים, כולל סמסטר קיץ
בתוכנית מוצעים 2 מסלולים:

מסלול ערב
ימים שלישי אחה"צ פרונטלי, חמישי (בזום) ושישי פרונטלי - במטרה להקל על אנשים עובדים

מסלול בוקר
ימים ג' ו-ד' פרונטליים ויום ה' בזום

*ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת. 

קיימת מכינה קדם אקדמית המתאימה למועמדות ולמועמדים ללא תעודת בגרות או עם תעודת בגרות חלקית. הלימודים במכינה הקדם אקדמית נמשכים כתשעה חודשים, 4 ימים בשבוע בשעות הבוקר. מסיימי המכינה שיעברו לתואר הדו-חוגי יקבלו מלגה בגובה 50% עבור שנה א'.

קיימת גם תוכנית הכנה המיועדת למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה לתואר במערכות מידע ומדעי המחשב היישומיים. הלימודים בתוכנית נמשכים כ-3.5 חודשים בלבד והם מאפשרים קבלה לתואר כבר בשנת הלימודים הקרובה.

במסגרת שיתוף פעולה עם הסתדרות העובדים תוענק מלגה בסך 1,000 ש"ח לשנה מטעם המכללה למשך 3 שנים (בסיום כל שנה אקדמית בהצלחה) ובנוסף תוענק מלגה מטעם ההסתדרות (כתלות בדירוג)

התואר מתאים למי שרוצים לצבור ידע וכלים לקראת השתלבות במגוון תפקידים בהייטק. מוזמנים ללמוד גם לבעלי תואר אקדמי שרוצים לעשות הסבה מקצועית להייטק ולמי שכבר עובד בהייטק ורוצה להעמיק את הידע ולהתקדם

בשוק העבודה ישנו ביקוש גדול לאנשי מקצוע בעלי הכשרה אקדמית מתאימה וידע מעשי בניהול מערכות מידע. בוגרי ובוגרות המסלול יוכלו להשתלב במגוון רחב של תחומים: חברות גדולות וקטנות, חברות ייעוץ, סטארטאפים טכנולוגיים ורפואיים, ניהול פונקציות במערכות מידע בארגונים מקומיים ובינלאומיים, אנליסטים, מנהלי פרויקטים, מהנדסי תוכנה, מפתחי מערכות, מנתחי נתוני עתק, מיישמי מערכות מידע, ועוד.
בוגר עם תואר במערכות מידע יוכל להיות מועמד למגוון משרות בענפי הטכנולוגיה, המידע והחשיבה המתקדמת, כמו מנהל מערכות מידע, מהנדס אבטחת מידע, Data Scientist, מתכנת מערכות מידע, AI Specialist, Business Analyst, CRM, GIS Developer ועוד

מערכות מידע - מה עוד כדאי לדעת?

תואר ראשון במערכות מידע יאפשר לך לייעל תהליכים, לאסוף דאטה, לנהל מידע ולצבור ניסיון במהלך התואר שעולם ההייטק כל כך זקוק לו. זה המקום לקבל את כל התשובות שיפתחו עבורך אין ספור הזדמנויות

מתעניינים בלימודי מכינה?

הכנסו לקבל את כל המידע הדרוש לכם להתחיל איתנו את הדרך

בוגרי התואר מספרים

אלמוג אליאס

"הלימודים תרמו לי בקבלת כלים ויכולת ללמוד נושאים חדשים בצורה מעמיקה וליישם אותם במקום העבודה כמנהל צוות של חוקרי סייבר ומנתח אירועי סייבר"

נתי אבוטבול

"במהלך התואר למדנו פיתוח תוכנה, בסיסי נתונים וניהול פרויקטים. זה גם מה שיישמתי בסוף בפרויקט הגמר שלי שכלל את כל שלבי פיתוח התוכנה מקצה לקצה"

שלומי אוחנה

"הלימודים תרמו ראיה רחבה על התחום והמקצוע בארגון גדול, וכללו גם חיזוק תחומים שפחות נפוצים בחברות קטנות כמו: ביג דאטה, סייבר, ובינה מלאכותית"

נעמי אטיאס

"במסגרת הלימודים רכשתי ידע ב-sql ובתכנות וזה עזר לי מאוד בעבודה בפועל, למדתי איך מתרחשים תהליכים מיחשוביים וכיצד לייעל את כתיבת הקוד"

דולב גלעם

"התואר תרם לי מאוד בכל הקשור לראייה מערכתית ויכולות ניהול תהליכים ארוכי טווח"

שלומי שרבט

"העובדה שקיימנו לימודים היברידיים, שהמרצים היו נגישים ומתחשבים מאוד עם יחס אישי היא חלק בלתי נפרד מההצלחה שלי"

אור ביטון

"התנאים הלימודיים המעולים שמציעים, לצד העובדה שהמסלול מאפשר שילוב של עבודה עם הלימודים, עזרו לי להצליח"

מדברי ראש המחלקה למערכות מידע

פרופ' אסתר דוד

כראשת המחלקה למערכות מידע' אני גאה להוביל צוות דינמי ומחודש בתחום ההוראה, המחקר והטכנולוגיה. מחלקתנו מתחייבת לספק חוויות למידה מקיפות ומעשיות שמכינות את הסטודנטים עם הידע והכלים הדרושים להצלחה בעולם הדינמי והמשתנה של מערכות מידע ומדעי המחשב. אנו מציעים תכנית לימודים שמשלבת בצורה ייחודית בין היסודות התיאורטיים ליישומים, מבטיחה כי בוגרינו לא רק מיומנים בטכנולוגיות מתקדמות אלא גם מחוברים להבנה ארגונית וניהולית עמוקה. צוות המרצים שלנו, אשר מורכב מחוקרים מוכשרים ומומחים מהתעשייה, מחויב ליצירת סביבה של שותפות ותעוזה אינטלקטואלית. מטרתנו להכין בוגרים מקצוענים עם יכולת למידה עצמית גבוהה והתאמת יכולותיהם להתמודדות עם אתגרי העידן הדיגיטלי העתידני

למה לבחור ללמוד באקדמית אחוה?

כי אנחנו מחוברים לשטח ולתעשייה במרחב הדרומי

כל הפרויקטים, כל האתגרים שנניח לפניך – הם אמיתיים. לא דוגמה, לא על יד. הם צורך אמיתי, שנולד מהקשרים שלנו עם חברות במרחב. אנחנו מלמדים את מה שהמעסיקים העתידיים שלך צריכים עכשיו. מבחינתך, זו הזדמנות להתחיל לעבוד במקצוע עוד במהלך הלימודים.

כי האקדמית אחוה דוגלת במצוינות, בתנועה קדימה, בהובלה ובמנהיגות

האקדמית אחוה מובילה בחדשנות בתוכניות הלימודים וגם בדרכי הלמידה, האווירה הלימודית המזמינה והמאפשרת.

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

סגל התוכנית מורכב מפרופסורים מנוסים, מיומנים ובעלי שם עולמי, כמו פרופ' יהושוע שגיב ופרופ' אהוד גודס, מצד אחד, וממרצים צעירים שמחוברים לתעשייה וחלקם בעלי חברות סטארט אפ ופיתוחים משלהם, מהצד השני

כי הגמישות מאפשרת לך ללמוד ולעבוד

הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע בשעות הערב וכן בימי שישי. מה שיאפשר לך לעבוד עבודה ממשית במשרה מלאה, להמשיך לפרנס בכבוד את עצמך וגם את המשפחה שלך.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!

כי אנחנו ההזדמנות שלה חיכית

אנחנו מסתכלים עליך כאן ועכשיו. לא על הנערה או הנער שהיית לפני שנים. פנית ללימודים גבוהים, פנית כדי לסלול את החיים שלך קדימה ולמעלה - אנחנו כאן כדי לתת לך את ההזדמנות להוביל.