חטיבה ללימודי ספרות עברית במסגרת תואר רב תחומי במדעי החברה והרוח

על החטיבה בספרות עברית

אין כמו להישאב לתוך ספר טוב. המקום היחידי בו הדמיון והמילים יכולים לברוא מה שבא להם. עולמות נטולי גבולות שלוקחים אותנו לטיול מבלי שנקום מהספה. כל עולמות התוכן הספרותיים, החל מספרות ילדים, דרך הפרוזה והשירה משקפים גם הלך רוח של כותב וגם סיפור של תקופה, של חברה של התרחשויות. לימודי ספרות עברית במסגרת תואר ראשון רב תחומי במדעי החברה והרוח באחוה, יקחו אותך למסע מרתק בין דפים ומילים, בין רעיונות וביטויים, בין תקופות והתרחשויות, בין סוגים וסוגות. הלמידה תעשה דרך שלושה מוקדים: המדרש, הספרות העממית והספרות החדשה.

עם סיום לימודיך בחטיבה זו, יתאפשר לך להמשיך ללימודי הסבת אקדמאים בהוראת הספרות, לימודי תואר שני בחינוך והוראה ועוד.

תבואו פתוח! יום פתוח לתואר ראשון ושני 3.6.24

כשיש כל-כך הרבה מסלולים ותארים לך נשאר רק לבחור
חינוך I מדעי החיים I פסיכולוגיה I מדעי המחשב

אז מה לומדים כאן בעצם?

מהי שירה ואיך קוראים ומפענחים אותה? מהי סיפורת? איך התפתחה ספרות הילדים ואיך היא משקפת התפתחות של חברה? מהי ספרות פופולארית ומה מקומה בתרבות הקריאה? ועוד

קורסי הרחבה: מי מפחד משירה? איך לקרוא סיפור? מה בין פתגם לסיפור? מה מקומן של עיירות הפיתוח בישראל בספרות ובתרבות, בעיצוב הדמויות ובסיפור בניין הארץ? אילו היבטים חינוכיים ניתן למצוא בספרות ילדים? ועוד.

הלימודים יאפשרו לך להכיר את פניה המורכבות של החברה הישראלית ומגוון סוגי הספרות השונים לאורך ההיסטוריה היהודית והישראלית.

מידע חשוב

קבלה על סמך ציון פסיכומטרי/סכם:
ציון סכם (שיקלול בין פסיכומטרי לבגרות) או פסיכומטרי 400.
זכאות לבגרות מלאה הכוללת 4 יחידות באנגלית.

קבלה על סמך בגרות:
זכאות לבגרות מלאה בציון ממוצע 80 ומעלה הכוללת 4 יחידות אנגלית.

מועמדים שאין בידם בגרות או פסיכומטרי בעברית יידרשו בבחינת יע"ל בציון 107 ומעלה

תוכנית חד-חוגית רב-תחומית במדעי החברה והרוח לתואר ראשון.
התואר בנוי מארבע חטיבות לימוד שונות

משך הלימודים לתואר: 3 שנים, 3 סמסטרים בשנה (א', ב' וקיץ)
ימי לימוד: יומיים בשבוע (אחה"צ ושישי) בהתאם לחטיבות הלימודים
בסמס' קיץ יתווספו כארבעה ימי השלמה
בפגישת ייעוץ תקבלו מידע על כל החטיבות, ולאחר שתבחרו תבנה עבורכם תכנית הלימודים.

סטודנט מחויב במסגרת התואר בקורס מיומנות ו-2 קורסי ליבה

*פתיחת תכנית הלימודים במסלולים ובשילובים השונים מותנית במספר הנרשמים
**ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת.

התוכנית מיועדת למועמדים בעלי 12 שנות לימוד, חסרי תעודת בגרות, בני 30 ומעלה המעוניינים להתקבל ללימודים תואר במדעי החברה והרוח. תוכנית הלימודים כוללת חמישה קורסים במקצועות יסוד: אנגלית למכינה, אוריינות אקדמית, אשנב למתמטיקה, סוגיות משטר ופוליטיקה במדינת ישראל, סוגיות בהיסטוריה של עם ומדינת ישראל

התוכנית מתאימה למי שלא ממש יודע מה הוא רוצה ללמוד, למי שזקוק לתואר ראשון כדי להתקדם בסולם הדרגות, לעובדים במשרה מלאה או חלקית, לבעלי משפחות, למחפשים הזדמנות שנייה לתואר ראשון וגם לבני +30 חסרי תעודת בגרות ופסיכומטרי.

בוגרי התואר יוכלו להשתלב במגוון משרות ניהוליות במגזר הפרטי, הציבורי, במגזרים ציבוריים, במוסדות חברתיים, ארגונים וחברות, משאבי אנוש וכוח אדם, הדרכה, אדמיניסטרציה, מסגרות חינוך בלתי פורמליות, תפקידים מנהלתיים באקדמיה ועוד.
בנוסף, ישנה אפשרות להשלמת תעודת הוראה בשנה אחת בלבד במגוון מסלולי הסבות אקדמאיים במכללה, וכן להמשיך ללימודי תואר שני במכללה בתחומי ייעוץ חינוכי, תרבות עם ישראל, קיימות במרחב העירוני והכפרי, מנהל מערכות חינוך, M.Teach ותעודת הוראה ועוד.

רב תחומי – מה עוד כדאי לדעת?

תואר רב תחומי במדעי החברה והרוח יפתח בפניך אפשרויות רבות לבחירה וללמידה. להעשרה ולהשכלה. להתפתחות אישית ומקצועית. אז אם אין לך מושג עדיין מה כדאי לך ללמוד, אם יש כמה תחומים שמעניינים אותך וגם אם עברת את גיל 30 + והחלום שלך הוא ללמוד באקדמיה ולהוציא תואר ראשון – זה המקום לקבל את כל התשובות שיפתחו עבורך אין ספור הזדמנויות

מתעניינים בלימודי מכינה?

הכנסו לקבל את כל המידע הדרוש לכם להתחיל איתנו את הדרך

מדברי ראש החטיבה ללימודי ספרות עברית

פרופ' יצחק בן-מרדכי

המסע בין סוגות הספרות השונות, הוא מסע מרתק בין סגנונות, בין תקופות בין אנשים. דרך השפה וביטויי הלשון, דרך התכנים השונים, דרך הכותבות והכותבים לאורך ההיסטוריה, תלמדו לא רק על התפתחותה של הספרות העברית, אלא על התפתחותה של התרבות והרוח.

WHY US

למה לבחור ללמוד באקדמית אחוה?

כי האקדמית אחוה דוגלת במצוינות, בתנועה קדימה, בהובלה

האקדמית אחוה מובילה בחדשנות בתכניות הלימודים וגם בדרכי הלמידה, האווירה הלימודית המזמינה, המאפשרת.

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

סגל התוכנית מורכב מאנשי ונשות מקצוע מובילים בתחומם. הסגל שלנו מחויב למשימה הלאומית להכשיר את הדור הבא של קלינאי התקשורת ולענות על הצורך הגובר במטפלות ומטפלים בהפרעות תקשורת בארץ כולה ובמרחב הדרום בפרט.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!