חטיבה ללימודי קונפליקט וניהול משברים במסגרת תואר רב תחומי במדעי החברה והרוח

על חטיבת קונפליקט וניהול משברים

במקום בו יש שני אנשים, יש לפחות שלוש דעות. במקום בו יש עשרות, מאות, אלפי ומליוני אנשים יש אינסוף קונפליקטים, שסעים ומשברים. הם נוכחים בכל. בארגון, בחברה, במדינה. איך מנהלים סכסוך? איך מיישבים קונפליקט? איך מתגברים ומוצאים את העמק השווה כדי להמשיך ולקיים חברה, מדינה ועסק תקינים? שאלות אלה הן מהות החטיבה בלימודי קונפליקט וניהול משברים. החטיבה נוגעת בכל תחומי החיים ושואבת כלים וידע מעולמות תוכן מגוונים ובהם פסיכולוגיה, סוציולוגיה, פילוסופיה, כלכלה, מדעי המדינה, יחסים בינלאומיים ועוד.

אז מה לומדים כאן בעצם?

מהו סכסוך? איך ניתן ליישב אותו? אלו תאוריות להבנת סכסוכים קיימות? אלו טכניקות קיימות לניהול מו"מ? ומתי ואיך נשתמש בהן? האם אפשר לבנות קונצנזוס ואיך? מהו צדק מעברי? אלו סכסוכים מהותיים קיימים בעולם ואיך הם משפיעים בארצותיהם ועל מדינות אחרות? איך ניישב סכסוך במשפחה, בכיתה, בעבודה או בפוליטיקה?

במסגרת הלימודים, נציג בפניך אירועים מכוננים, אישים ומנהיגים שחוללו שינוי ומהפכות בעולמנו. דוגמאות אלו יתנו לך רקע תיאורטי ויישומי נרחב ואמיתי להבנת מקור הקונפליקט וניתוחו, יקנו לך כלים להתמודדות עם משברים בערוצי דיפלומטיה קונבנציונאלית ולא קונבנציונאלית ויפגישו אותך עם אסטרטגיות וטכניקות של משא ומתן.

מידע חשוב

קבלה על סמך ציון פסיכומטרי/סכם:
ציון סכם (שיקלול בין פסיכומטרי לבגרות) או פסיכומטרי 400.
זכאות לבגרות מלאה הכוללת 4 יחידות באנגלית.

קבלה על סמך בגרות:
זכאות לבגרות מלאה בציון ממוצע 80 ומעלה הכוללת 4 יחידות אנגלית.

מועמדים שאין בידם בגרות או פסיכומטרי בעברית יידרשו בבחינת יע"ל בציון 107 ומעלה

תוכנית חד-חוגית רב-תחומית במדעי החברה והרוח לתואר ראשון.
התואר בנוי מארבע חטיבות לימוד שונות

משך הלימודים לתואר: 3 שנים, 3 סמסטרים בשנה (א', ב' וקיץ)
ימי לימוד: יומיים בשבוע (אחה"צ ושישי) בהתאם לחטיבות הלימודים
בסמס' קיץ יתווספו כארבעה ימי השלמה
בפגישת ייעוץ תקבלו מידע על כל החטיבות, ולאחר שתבחרו תבנה עבורכם תכנית הלימודים.

סטודנט מחויב במסגרת התואר בקורס מיומנות ו-2 קורסי ליבה

*פתיחת תכנית הלימודים במסלולים ובשילובים השונים מותנית במספר הנרשמים
**ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת.

התוכנית מיועדת למועמדים בעלי 12 שנות לימוד, חסרי תעודת בגרות, בני 30 ומעלה המעוניינים להתקבל ללימודים תואר במדעי החברה והרוח. תוכנית הלימודים כוללת חמישה קורסים במקצועות יסוד: אנגלית למכינה, אוריינות אקדמית, אשנב למתמטיקה, סוגיות משטר ופוליטיקה במדינת ישראל, סוגיות בהיסטוריה של עם ומדינת ישראל

התוכנית מתאימה למי שלא ממש יודע מה הוא רוצה ללמוד, למי שזקוק לתואר ראשון כדי להתקדם בסולם הדרגות, לעובדים במשרה מלאה או חלקית, לבעלי משפחות, למחפשים הזדמנות שנייה לתואר ראשון וגם לבני +30 חסרי תעודת בגרות ופסיכומטרי.

בוגרי התואר יוכלו להשתלב במגוון משרות ניהוליות במגזר הפרטי, הציבורי, במגזרים ציבוריים, במוסדות חברתיים, ארגונים וחברות, משאבי אנוש וכוח אדם, הדרכה, אדמיניסטרציה, מסגרות חינוך בלתי פורמליות, תפקידים מנהלתיים באקדמיה ועוד.
בנוסף, ישנה אפשרות להשלמת תעודת הוראה בשנה אחת בלבד במגוון מסלולי הסבות אקדמאיים במכללה, וכן להמשיך ללימודי תואר שני במכללה בתחומי ייעוץ חינוכי, תרבות עם ישראל, קיימות במרחב העירוני והכפרי, מנהל מערכות חינוך, M.Teach ותעודת הוראה ועוד.

רב תחומי – מה עוד כדאי לדעת?

תואר רב תחומי במדעי החברה והרוח יפתח בפניך אפשרויות רבות לבחירה וללמידה. להעשרה ולהשכלה. להתפתחות אישית ומקצועית. אז אם אין לך מושג עדיין מה כדאי לך ללמוד, אם יש כמה תחומים שמעניינים אותך וגם אם עברת את גיל 30 + והחלום שלך הוא ללמוד באקדמיה ולהוציא תואר ראשון – זה המקום לקבל את כל התשובות שיפתחו עבורך אין ספור הזדמנויות

מתעניינים בלימודי מכינה?

הכנסו לקבל את כל המידע הדרוש לכם להתחיל איתנו את הדרך

מדברי ראש החטיבה ללימודי קונפליקט וניהול משברים

ד"ר ספיר הנדלמן

יישוב קונפליקטים וניהול משברים מאגד רעיונות מתחומים שונים, כמו פסיכולוגיה, סוציולוגיה, כלכלה, מדעי המדינה, יחסים בינלאומיים ופילוסופיה – כדי להציע תאוריות משופרות להבנה של סכסוכים ודרכי התמודדות עמם. חטיבת לימודי קונפליקט וניהול משברים, המוצעת במסגרת הלימודים לתואר הרב-תחומי במדעי החברה והרוח מתמקדת בסכסוכים הנוכחים כמעט בכל התחומים של מציאות חיינו. נקפיד להקנות לסטודנטיות ולסטודנטים שלנו, לא רק ידע ורקע הבנתי נרחב, אלא גם כלים וכישורים לניהול משבר, ליישוב קונפליקט ולפתרון סכסוך באופן שיקדם, ישפר ויעצים את החברה, הארגון והסביבה בה יפעלו בעתיד.

WHY US

למה לבחור ללמוד באקדמית אחוה?

כי האקדמית אחוה דוגלת במצוינות, בתנועה קדימה, בהובלה

האקדמית אחוה מובילה בחדשנות בתכניות הלימודים וגם בדרכי הלמידה, האווירה הלימודית המזמינה, המאפשרת.

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

סגל התוכנית מורכב מאנשי ונשות מקצוע מובילים בתחומם. הסגל שלנו מחויב למשימה הלאומית להכשיר את הדור הבא של קלינאי התקשורת ולענות על הצורך הגובר במטפלות ומטפלים בהפרעות תקשורת בארץ כולה ובמרחב הדרום בפרט.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!