חטיבה ללימודי תולדות הרעיונות (היסטוריה) במסגרת תואר רב תחומי במדעי החברה והרוח

על החטיבה בתולדות הרעיונות

מי שרוצה להכין עצמו לעתיד, צריך קודם להכיר את העבר. תהליכים היסטוריים הם תוצאה של רעיונות אנושיים, וגם להיפך: רעיונות חדשים הם תולדה של תהליכים היסטוריים. דבר נובע מדבר ומשפיע על דבר אחר ונוסף. במסגרת הלימודים בחטיבה לתולדות הרעיונות במסגרת התואר הרב תחומי במדעי החברה והרוח, נכיר את הרעיונות שהניעו את האנושות, את האנשים שהעלו והובילו אותם, את הקרקע שממנה צמחו ואת השפעתם של אלה על התרבות האנושית.

עם סיום לימודיך בחטיבה זו יתאפשר לך להמשיך לתואר שני בתרבות עם ישראל, לתואר שני ותעודת הוראה או להסבת אקדמאים להוראה.

אז מה לומדים כאן בעצם?

העת העתיקה: מה היו הרעיונות והתהליכים שעיצבו והשפיעו על התקופות הפרסית, ההלינסטית והרומית? מהן בכלל תקופות אלה ומה מאפיין כל אחת מהן?

ימי הביניים: מה היה רקע לצמיחת הנצרות? איך היא השפיעה על העולם ושינתה אותו? מתי ואיך צמח האיסלאם? מה הם עיקריו? איך הוא שינה והשפיע על העולם? איך שתי הדתות המונותאיסטיות הגדולות האלה השפיעו על התפתחויות באגן הים התיכון בכלל ובארץ ישראל בפרט? איזה תפקיד יועד לנשים במהלכים אלה?

העת החדשה: מה הביא את היווצרות המודרניות? כיצד התפתחו רעיונות לצורות ממשל ומשטר שונות כמו מרקסיזם, קומוניזם, נאציזם, פאשיזם וקפיטליזם – על איזו קרקע צמחו ואיך השפיעו על העולם?

הלימודים יכללו, בין היתר קורסים על מכשפות וקדושות, נשים ומגדר בחברות הנוצרית והיהודית, היחסים המורכבים בין היהדות, האסלאם והנצרות ועוד.

מידע חשוב

קבלה על סמך ציון פסיכומטרי/סכם:
ציון סכם (שיקלול בין פסיכומטרי לבגרות) או פסיכומטרי 400.
זכאות לבגרות מלאה הכוללת 4 יחידות באנגלית.

קבלה על סמך בגרות:
זכאות לבגרות מלאה בציון ממוצע 80 ומעלה הכוללת 4 יחידות אנגלית.

מועמדים שאין בידם בגרות או פסיכומטרי בעברית יידרשו בבחינת יע"ל בציון 107 ומעלה

תוכנית חד-חוגית רב-תחומית במדעי החברה והרוח לתואר ראשון.
התואר בנוי מארבע חטיבות לימוד שונות

משך הלימודים לתואר: 3 שנים, 3 סמסטרים בשנה (א', ב' וקיץ)
ימי לימוד: יומיים בשבוע (אחה"צ ושישי) בהתאם לחטיבות הלימודים
בסמס' קיץ יתווספו כארבעה ימי השלמה
בפגישת ייעוץ תקבלו מידע על כל החטיבות, ולאחר שתבחרו תבנה עבורכם תכנית הלימודים.

סטודנט מחויב במסגרת התואר בקורס מיומנות ו-2 קורסי ליבה

*פתיחת תכנית הלימודים במסלולים ובשילובים השונים מותנית במספר הנרשמים
**ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת.

התוכנית מיועדת למועמדים בעלי 12 שנות לימוד, חסרי תעודת בגרות, בני 30 ומעלה המעוניינים להתקבל ללימודים תואר במדעי החברה והרוח. תוכנית הלימודים כוללת חמישה קורסים במקצועות יסוד: אנגלית למכינה, אוריינות אקדמית, אשנב למתמטיקה, סוגיות משטר ופוליטיקה במדינת ישראל, סוגיות בהיסטוריה של עם ומדינת ישראל

התוכנית מתאימה למי שלא ממש יודע מה הוא רוצה ללמוד, למי שזקוק לתואר ראשון כדי להתקדם בסולם הדרגות, לעובדים במשרה מלאה או חלקית, לבעלי משפחות, למחפשים הזדמנות שנייה לתואר ראשון וגם לבני +30 חסרי תעודת בגרות ופסיכומטרי.

בוגרי התואר יוכלו להשתלב במגוון משרות ניהוליות במגזר הפרטי, הציבורי, במגזרים ציבוריים, במוסדות חברתיים, ארגונים וחברות, משאבי אנוש וכוח אדם, הדרכה, אדמיניסטרציה, מסגרות חינוך בלתי פורמליות, תפקידים מנהלתיים באקדמיה ועוד.
בנוסף, ישנה אפשרות להשלמת תעודת הוראה בשנה אחת בלבד במגוון מסלולי הסבות אקדמאיים במכללה, וכן להמשיך ללימודי תואר שני במכללה בתחומי ייעוץ חינוכי, תרבות עם ישראל, קיימות במרחב העירוני והכפרי, מנהל מערכות חינוך, M.Teach ותעודת הוראה ועוד.

רב תחומי – מה עוד כדאי לדעת?

תואר רב תחומי במדעי החברה והרוח יפתח בפניך אפשרויות רבות לבחירה וללמידה. להעשרה ולהשכלה. להתפתחות אישית ומקצועית. אז אם אין לך מושג עדיין מה כדאי לך ללמוד, אם יש כמה תחומים שמעניינים אותך וגם אם עברת את גיל 30 + והחלום שלך הוא ללמוד באקדמיה ולהוציא תואר ראשון – זה המקום לקבל את כל התשובות שיפתחו עבורך אין ספור הזדמנויות

מתעניינים בלימודי מכינה?

הכנסו לקבל את כל המידע הדרוש לכם להתחיל איתנו את הדרך

דוקטור אירנה ולדימירסקי

מדברי ראש החטיבה ללימודי תולדות הרעיונות

ד"ר אירנה ולדימרסקי

רעיונות, תהליכים ואירועים היסטוריים נמדדים בפרספקטיבה של זמן. ההיסטוריה מלמדת וגם הניסיון, שלפעמים אנחנו חיים בתקופה ובאירועים שישפיעו על ההווה, אך בעיקר יירשמו בדפי ההיסטוריה. יהיה זה מסע מרתק על ציר הזמן העולמי היהודי והישראלי, בו נבין איך הושפענו, איך השפענו, מה תרומתנו לסיפור של כלל האנושות לאורך התקופות, הדורות והשנים. לימודי תולדות הרעיונות יחשפו אותך לאופן בו רעיונות התפתחו, קיבלו חיים והאיצו תהליכים אחרים. איך עברנו בין תקופות, וידענו לסמן את המעבר באמצעות אירוע מכונן אחד או יותר. אני מזמינה אותך לצאת למסע מרתק בזמן ובהיסטוריה, לאורם של אירועים ואנשים שעיצבו את פניו של העולם, כפי שאנחנו מכירים אותו וחיים בו כיום

WHY US

למה לבחור ללמוד באקדמית אחוה?

כי האקדמית אחוה דוגלת במצוינות, בתנועה קדימה, בהובלה

האקדמית אחוה מובילה בחדשנות בתכניות הלימודים וגם בדרכי הלמידה, האווירה הלימודית המזמינה, המאפשרת.

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

סגל התוכנית מורכב מאנשי ונשות מקצוע מובילים בתחומם. הסגל שלנו מחויב למשימה הלאומית להכשיר את הדור הבא של קלינאי התקשורת ולענות על הצורך הגובר במטפלות ומטפלים בהפרעות תקשורת בארץ כולה ובמרחב הדרום בפרט.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!