תואר ראשון בפסיכולוגיה במסלול חינוך מיוחד .B.A בפסיכולוגיה במסלול דו-חוגי*

למה פסיכולוגיה וחינוך מיוחד?

אחת המשימות המאתגרות שלנו כחברה הומנית, היא לשלב את הילדים המסוגלים לכך בחינוך הרגיל, לקדם ככל האפשר את אלו המתקשים בכך במסגרות החינוך המיוחד ואת המבוגרים בקהילה.
אלו חלק מההזדמנויות שמחכות לך, אם בחרת ללמוד פסיכולוגיה במסלול החינוך המיוחד. הלימודים יעניקו לך כלים, הכשרה ולבסוף מקצוע פרקטי, שיאפשר לך להשתלב במערכות החינוך הרגיל והמיוחד, במרכזי טיפול, במסגרות חינוכיות ושיקומיות ועוד. השלמה לתעודת הוראה בחינוך מיוחד תיפתח בפנייך ההזדמנות גם לעסוק בהוראה. בנוסף, יתאפשר לך גם להמשיך לתואר שני בייעוץ חינוכי או בפסיכולוגיה חינוכית במכללה, ובתחומים שונים בפסיכולוגיה במוסדות לימוד אחרים.

*המסלול לא יצוין בתעודת התואר

תבואו פתוח! יום פתוח לתואר ראשון ושני 3.6.24

כשיש כל-כך הרבה מסלולים ותארים לך נשאר רק לבחור
חינוך I מדעי החיים I פסיכולוגיה I מדעי המחשב

אז מה לומדים כאן בעצם?

חינוך מיוחד – אלו לקויות למידה יש? איך הן משפיעות בהיבטים רגשיים? מהו אוטיזם והפרעות תקשורת? מהו 'רצף'? איך לשלב ילד בחינוך הרגיל? איך לסייע למשפחה להתמודד עם אתגר 'הילד המיוחד'? זה רק קצה הקרחון של עולם הלקויות והצרכים המיוחדים. לאורך התואר כולו, נלמד וניתן לך כלים לקידום וטיפול בתלמידים עם צרכים מיוחדים ולקויות שונות. את הידע התיאורטי המשמעותי נשלב עם התנסות מעשית, נכיר תיאורי אירוע, נבצע סימולציות, וננתח מקרים.

במהלך הלימודים נפגיש אותך עם אוכלוסיות שונות עם צרכים מיוחדים, נשים דגש על הדרך הראויה לקיים מפגש טיפולי ונתמקד בילדים עם צרכים מיוחדים בהקשר המשפחתי.

ויש גם אפשרות ל-2 תארים בארבע שנים – בתום התואר יתאפשר לך לעשות הסבת אקדמאים להוראת חינוך מיוחד רב גילאי בשנה אחת בלבד. ובעצם לצאת גם עם תואר ראשון בפסיכולוגיה וגם תעודת הוראה

מידע חשוב

קבלה על סמך פסיכומטרי
ציון סכם (שיקלול בין פסיכומטרי לבגרות) או פסיכומטרי 535
זכאות לבגרות מלאה הכוללת 4 יחידות באנגלית בציון 70 לפחות

קבלה על סמך בגרות
זכאות לתעודת בגרות מלאה בציון ממוצע 90 ומעלה
4 יחידות באנגלית בציון 70 ומעלה

*מועמדים שאין בידם בגרות או פסיכומטרי בעברית יידרשו בבחינת יע"ל בציון 107 ומעלה
*מועמדים בעלי רקע אקדמי קודם מוזמנים לפנות למרכז הייעוץ וההרשמה לבירור זכאות
*מועמדים בעלי תעודת הנדסאי מוזמים לפנות למרכז הייעוץ וההרשמה לבירור זכאות

משך הלימודים לתואר: שלוש שנים
ימי לימוד: א', ג', ד'
בשנים ב' ו- ג' לתואר יתווסף יום לימודים נוסף

*ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת. 

המכינה הייעודית בפסיכולוגיה מקנה רקע אקדמי לקראת השתלבות בלימודי התואר וכוללת קורסים באנגלית, כתיבה אקדמית ואסטרטגיות למידה. בנוסף, יילמדו קורסים אקדמיים בנושאים: מבוא לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית ומבוא לסטטיסטיקה, שיוכרו לפטור במסגרת לימודי התואר הראשון בפסיכולוגיה

המסלול מתאים למעוניינים לעסוק במקצועות הטיפול השונים עם מבוגרים וילדים עם צרכים מיוחדים, למי שמעוניין לעסוק בהוראת חינוך מיוחד ולקבל בסיס מקצועי של עולם הפסיכולוגיה, למי שמאמין בתפיסה ההומנית המבקשת לשלב תלמידים עם צרכים מיוחדים בחינוך הרגיל ומבוגרים בקהילה.

מה עושים בסיום התואר?

השילוב הייחודי של תואר ראשון בפסיכולוגיה במסלול חינוך מיוחד מעניק מקצוע פרקטי הנדרש בשוק התעסוקה, ידע רחב וארגז כלים יישומי המספקים קרש קפיצה ויתרון תחרותי ומהווה בסיס מקצועי להשתלבות במקצועות הטיפול השונים במסגרות חינוכיות ושיקומיות ובחינוך הפורמאלי/בלתי פורמאלי.
בנוסף, תוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, ייעוץ חינוכי וחינוך מיוחד במכללה או לתארים מתקדמים נוספים בפסיכולוגיה ובחינוך באוניברסיטאות ובמכללות בתחומים מבוקשים בהם פסיכולוגיה חינוכית, התפתחותית, חברתית, תעסוקתית, מחקרית ועוד.

מתעניינים בלימודי מכינה?

הכנסו לקבל את כל המידע הדרוש לכם להתחיל איתנו את הדרך

WHY US

למה לבחור ללמוד באקדמית אחוה?

כי הבלעדיות הזו תיתן לך יתרון

השילוב הייחודי בין פסיכולוגיה לחינוך מיוחד קיים רק באחוה, ומעניק הבנה מעמיקה בעולם הפסיכולוגיה, המהווה יתרון כבעלי רקע משולב ורחב.

כי אפשר לצאת עם שתי תעודות ושני מקצועות ב-4 שנים

בתום התואר יתאפשר לך לעשות הסבה להוראה בחינוך מיוחד בשנה אחת בלבד ובתום 4 שנות לימוד בלבד להיות גם עם תואר ראשון בפסיכולוגיה וגם עם תעודת הוראה בחינוך מיוחד רב גילאי.

כי אנחנו מעודדים הצטיינות ומקדמים את המצטיינים

כן, אם נתת את הכל גם אנחנו נהיה שם איתך ובשבילך ונעזור לך לקראת מבחן המיון מתא"ם להמשך לימודים לתואר שני. בכל מקרה, כל הסטודנטים שלנו יהנו מהכוונה ועזרה, אם יבקשו להמשיך את לימודיהם לתואר שני.

כי האקדמית אחוה דוגלת במצוינות, בתנועה קדימה, בהובלה

האקדמית אחוה מובילה בחדשנות בתכניות הלימודים וגם בדרכי הלמידה, האווירה הלימודית המזמינה, המאפשרת.

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

אנחנו מקפידים על סגל שמכיר את המגמות והשינויים בעולמות הפסיכולוגיה בכלל ועולם העבודה החדש בפרט על ריבוי הלכים ומכלול התפיסות והגישות. אנחנו כאן להעניק לך את המיטב האקדמי וגם כדי ללוות אותך באופן אישי, מותאם ומתחשב לאורך כל שנות הלימודים ולאחריהן.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה ושכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!