תואר ראשון במדעי החברה והרוח .B.A רב תחומי

B.A.

למה רב תחומי?

תואר שפותח דלתות, מעניק הזדמנויות ומעורר מחשבה. תואר שמאפשר לך לחקור עם עצמך מה מעניין אותך ולאיזה כיוון לקחת את החיים והקריירה שלך. תואר ראשון רב תחומי במדעי החברה והרוח, מציע 9 חטיבות תוכן ולימוד, מתוכן יתאפשר לך לבחור 4. בוגרות ובוגרי התואר הם אנשים חושבים, בעלי כושר אבחנה וניתוח, ידע נרחב וגמישות מחשבתית. נתיבי תעסוקה וקריירה רבים נפתחים עבורך במגזר הפרטי והציבורי, כמו גם האפשרות, להמשיך לתארים שניים במכללה ו/או לבצע השלמה לחינוך בתוספת שנת לימודים אחת. כשהידע, הכלים והתובנות שלך נמצאים בצמיחה יתאפשר לך להתחיל לעבוד כבר במהלך התואר, להתקדם במקום העבודה שלך ולהתפתח באופן אישי.

אז מה לומדים כאן בעצם?

הרבה מהרבה – העולם, החברה והרוח מעניינים אותך? בא לך לבחון ולהכיר מגוון תחומי ידע ועניין ולראות מה הכי 'עושה לך את זה'? זה התואר שיפתח בפניך אפשרויות רבות לבחירה וללמידה. להעשרה ולהשכלה. להתפתחות אישית ומקצועית. במהלך התואר נקנה לך ידע רחב בעולמות תוכן שונים של החברה, התרבות והרוח. נעניק לך כלים לניתוח ביקורתי וכישורים לצמיחה אישית, שיכינו אותך לעולם העבודה החדש של ימינו ולפיתוח הקריירה.

חטיבות הלימוד השונות בתואר (לבחירתך 4 מ-9):

סביבה וקיימות, משאבי אנוש, חינוך, סוציולוגיה (החברה העכשווית), ספרות עברית, לימודי קונפליקט וניהול משברים, פסיכולוגיה, תולדות הרעיונות (היסטוריה)

עם תום הלימודים יתאפשר לך לבצע השלמה לתואר בחינוך ותעודת הוראה במגוון תחומים או להמשיך לתארים מתקדמים בקיימות במרחב העירוני והכפרי, תרבות עם ישראל, מנהל מערכות חינוך, ייעוץ חינוכי ועוד.

הגעת לכאן, כי רצית לפרוץ דרך וגבול, לשבור שרשרת – האקדמית אחוה רואה אותך ואת המאמץ והדרך שעשית. הסגל שלנו כאן כדי לתת לך את הרוח הגבית והתמיכה להצליח ולממש את הפוטנציאל שבך.

מידע חשוב

קבלה על סמך ציון פסיכומטרי/סכם:
ציון סכם (שיקלול בין פסיכומטרי לבגרות) או פסיכומטרי 400.
זכאות לבגרות מלאה הכוללת 4 יחידות באנגלית.

קבלה על סמך בגרות:
זכאות לבגרות מלאה בציון ממוצע 80 ומעלה הכוללת 4 יחידות אנגלית.

מועמדים שאין בידם בגרות או פסיכומטרי בעברית יידרשו בבחינת יע"ל בציון 107 ומעלה

תוכנית חד-חוגית רב-תחומית במדעי החברה והרוח לתואר ראשון.
התואר בנוי מארבע חטיבות לימוד שונות

משך הלימודים לתואר: 3 שנים, 3 סמסטרים בשנה (א', ב' וקיץ)
ימי לימוד: יומיים בשבוע (אחה"צ ושישי) בהתאם לחטיבות הלימודים
קיימת אפשרות ליום לימודים מלא בשבוע (יום ד') הכולל גם קורסי אנגלית
בסמס' קיץ יתווספו כשישה ימי השלמה
בפגישת ייעוץ תקבלו מידע על כל החטיבות, ולאחר שתבחרו תבנה עבורכם תכנית הלימודים.

סטודנט מחויב במסגרת התואר בקורס מיומנות ו-2 קורסי ליבה

*פתיחת תכנית הלימודים במסלולים ובשילובים השונים מותנית במספר הנרשמים
**ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת.

התוכנית מיועדת למועמדים בעלי 12 שנות לימוד, חסרי תעודת בגרות, בני 30 ומעלה המעוניינים להתקבל ללימודים תואר במדעי החברה והרוח. תוכנית הלימודים כוללת חמישה קורסים במקצועות יסוד: אנגלית למכינה, אוריינות אקדמית, אשנב למתמטיקה, סוגיות משטר ופוליטיקה במדינת ישראל, סוגיות בהיסטוריה של עם ומדינת ישראל

במסגרת שיתוף פעולה עם הסתדרות העובדים תוענק מלגה בסך 1,000 ש"ח על כל שנת לימודים מטעם המכללה ובנוסף כ-4,500 ש"ח ומעלה מטעם ההסתדרות (תלוי בדירוג)

התוכנית מתאימה למי שלא ממש יודע מה הוא רוצה ללמוד, למי שזקוק לתואר ראשון כדי להתקדם בסולם הדרגות, לעובדים במשרה מלאה או חלקית, לבעלי משפחות, למחפשים הזדמנות שנייה לתואר ראשון וגם לבני +30 חסרי תעודת בגרות ופסיכומטרי.

בוגרי התואר יוכלו להשתלב במגוון משרות ניהוליות במגזר הפרטי, הציבורי, במגזרים ציבוריים, במוסדות חברתיים, ארגונים וחברות, משאבי אנוש וכוח אדם, הדרכה, אדמיניסטרציה, מסגרות חינוך בלתי פורמליות, תפקידים מנהלתיים באקדמיה ועוד.
בנוסף, ישנה אפשרות להשלמת תעודת הוראה בשנה אחת בלבד במגוון מסלולי הסבות אקדמאיים במכללה, וכן להמשיך ללימודי תואר שני במכללה בתחומי ייעוץ חינוכי, תרבות עם ישראל, חינוך מיוחד, קיימות במרחב העירוני והכפרי, מנהל מערכות חינוך, M.Teach ותעודת הוראה ועוד.

רב תחומי – מה עוד כדאי לדעת?

תואר רב תחומי במדעי החברה והרוח יפתח בפניך אפשרויות רבות לבחירה וללמידה. להעשרה ולהשכלה. להתפתחות אישית ומקצועית. אז אם אין לך מושג עדיין מה כדאי לך ללמוד, אם יש כמה תחומים שמעניינים אותך וגם אם עברת את גיל 30 + והחלום שלך הוא ללמוד באקדמיה ולהוציא תואר ראשון – זה המקום לקבל את כל התשובות שיפתחו עבורך אין ספור הזדמנויות

מתעניינים בלימודי מכינה?

הכנסו לקבל את כל המידע הדרוש לכם להתחיל איתנו את הדרך

דוקטור אירנה ולדימירסקי

מדברי ראש המחלקה לרב תחומי

ד"ר אירנה ולדימרסקי

אנחנו חיים בעולם גלובלי, רב תרבותי, מטושטש גבולות. עולם חשוף לתקשורת ומידע ומשתנה תדיר. אתגרים רבים עולים וצפים על פני השטח ומצויים בליבת חיינו – בחברה, בתרבות וברוח. בעולמות העבודה ובמפגשים הבינאישיים. תואר ראשון רב תחומי במדעי החברה והרוח חושף את הסטודנטיות והסטודנטים לתופעות רבות, מציף אותן, מלמד להתבונן עליהן ולנתח אותן בעין ביקורתית, לנהל לגביהן שיח ומציע כלים ומתודות לעסוק בהן.
תשע חטיבות התוכן והדעת, נוגעות בנושאים הקשורים באדם הפרטי, בחברה, בתרבות, בסביבה, בעולמות התעסוקה ועוד. הבוגרות והבוגרים שלנו יוצאים לעולם, אחרי שצמחו אישית ומקצועית. הם מצויידים בידע רחב וכלים לפתח קריירה ולהיות אנשים תורמים לחברה ולקהילה.

למה לבחור ללמוד באקדמית אחוה?

כי לנו יש תוכנית 'הזדמנות שנייה'

האקדמית אחוה חרטה על דגלה את הערך של לתת הזדמנות שניה לתואר ראשון. תכנית 'הזדמנות שנייה' פותחת דלת לבנות ובני 30 פלוס, שמסיבות שונות לא הגיעו לאקדמיה לפני כן. תואר ראשון רב תחומי, הוא ההזדמנות של כל אחת ואחד מכם לכבוש פסגה ולפרוץ גבולות אישיים. גם אם אין לך תעודת בגרות או פסיכומטרי, נאפשר לך להשתלב במכינה ולהמשיך ישירות ללימודי התואר הראשון מבלי לפספס שנה.

כי האקדמית אחוה דוגלת במצוינות, בתנועה קדימה, בהובלה

האקדמית אחוה מובילה בחדשנות בתכניות הלימודים וגם בדרכי הלמידה, האווירה הלימודית המזמינה, המאפשרת. אנחנו רלוונטים ועוסקים בכאן ועכשיו – בגלובליות, ברב תרבותיות, בטשטוש הגבולות ומכירים באנשי 'הגם וגם' והצורך שלהם לגעת בתחומים שונים.

כי אפשר לשלב עבודה ולימודים

הלימודים מתקיימים יומיים בשבוע בשעות אחר הצהריים ושישי (בהתאם לחטיבות הלימודים) שיאפשרו לך לשלב חיי עבודה, משפחה ושגרה.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!

כי אנחנו ההזדמנות שלה חיכית

אנחנו מסתכלים עליך כאן ועכשיו. לא על הנערה או הנער שהיית לפני שנים. פנית ללימודים גבוהים, פנית כדי לסלול את החיים שלך קדימה ולמעלה - אנחנו כאן כדי לתת לך את ההזדמנות להוביל.

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

אנחנו מקפידים על סגל שמכיר את המגמות והשינויים בעולמות הפסיכולוגיה, הכלים החדשים, מכלול של תפיסות וגישות. אנחנו כאן להעניק לך את המיטב האקדמי וגם כדי ללוות אותך באופן אישי, מותאם ומתחשב לאורך כל שנות הלימודים.

תוכניות מתקדמות שיכולות לעניין אותך

תואר שני בתרבות עם ישראל

קרא עוד

תואר שני בקיימות במרחב העירוני והכפרי

קרא עוד