חטיבה ללימודי סוציולוגיה – החברה העכשווית במסגרת תואר רב תחומי במדעי החברה והרוח

על החטיבה בסוציולוגיה - החברה העכשווית

התקופה בה אנחנו חיים מאופיינת בשינויים מהירים, בטכנולוגיה פורצת דרך, בזרמי רעיונות אינסופיים, בערוצי תקשורת ושיח ובנגישות חסרת גבולות למידע. כל תחומי החיים שלנו מושפעים מכל אלה: הכלכלה והפוליטיקה, האמונות, הבריאות והרפואה, מונחי אמת ושקר, צדק חברתי, תפיסות משפחה, זהות, מגדר וגוף ועוד. חטיבת סוציולוגיה בדגש על המציאות העכשווית עוסקת בכל השינויים המאפיינים את המאה ה-21 והשפעתה החברתית.

תבואו פתוח! יום פתוח לתואר ראשון ושני 3.6.24

כשיש כל-כך הרבה מסלולים ותארים לך נשאר רק לבחור
חינוך I מדעי החיים I פסיכולוגיה I מדעי המחשב

אז מה לומדים כאן בעצם?

לימודי תשתית – מהן התאוריות החברתיות המובילות? אלו שיטות מחקר חדשניות של החברה יש ואיך מיישמים אותן? מהן המגמות, התפיסות והתמורות החברתיות הקיימות בארץ ובעולם? אלו תהליכי גלובליזציה מתרחשים סביבנו ומה השפעתם על החברה בישראל? מה מעורר את התעצמות התנועה הפמיניסטית? ובכלל, איך הפכה החשיבה מאינדיבידואלית לשיתופית? ואיך התפתחה תרבות הצריכה שלנו?

קורסי הרחבה – אלו שינויים עוברים על תפיסת ומבנה המשפחה? כיצד באה לידי ביטוי הדתיות, החילוניות והרוחניות במאה ה-21? מה זה ביו-פוליטיקה? מהן השפעותיה על השיח ועל התמורות בתחום מין ומגדר?

סמינר ומחקר – אלו היבטים חברתיים של המהפכה הדיגיטלית משפיעים עלינו ועל ילדינו וכיצד הם באים לידי ביטוי? מהו היחס למה שבעבר נחשב לשונה, לחריג בעידן העכשווי? ובכלל, איך בוחנים וחוקרים עמדות, מחשבות, ותפיסות עולם.

מידע חשוב

קבלה על סמך ציון פסיכומטרי/סכם:
ציון סכם (שיקלול בין פסיכומטרי לבגרות) או פסיכומטרי 400.
זכאות לבגרות מלאה הכוללת 4 יחידות באנגלית.

קבלה על סמך בגרות:
זכאות לבגרות מלאה בציון ממוצע 80 ומעלה הכוללת 4 יחידות אנגלית.

מועמדים שאין בידם בגרות או פסיכומטרי בעברית יידרשו בבחינת יע"ל בציון 107 ומעלה

תוכנית חד-חוגית רב-תחומית במדעי החברה והרוח לתואר ראשון.
התואר בנוי מארבע חטיבות לימוד שונות

משך הלימודים לתואר: 3 שנים, 3 סמסטרים בשנה (א', ב' וקיץ)
ימי לימוד: יומיים בשבוע (אחה"צ ושישי) בהתאם לחטיבות הלימודים
בסמס' קיץ יתווספו כארבעה ימי השלמה
בפגישת ייעוץ תקבלו מידע על כל החטיבות, ולאחר שתבחרו תבנה עבורכם תכנית הלימודים.

סטודנט מחויב במסגרת התואר בקורס מיומנות ו-2 קורסי ליבה

*פתיחת תכנית הלימודים במסלולים ובשילובים השונים מותנית במספר הנרשמים
**ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת.

התוכנית מיועדת למועמדים בעלי 12 שנות לימוד, חסרי תעודת בגרות, בני 30 ומעלה המעוניינים להתקבל ללימודים תואר במדעי החברה והרוח. תוכנית הלימודים כוללת חמישה קורסים במקצועות יסוד: אנגלית למכינה, אוריינות אקדמית, אשנב למתמטיקה, סוגיות משטר ופוליטיקה במדינת ישראל, סוגיות בהיסטוריה של עם ומדינת ישראל

התוכנית מתאימה למי שלא ממש יודע מה הוא רוצה ללמוד, למי שזקוק לתואר ראשון כדי להתקדם בסולם הדרגות, לעובדים במשרה מלאה או חלקית, לבעלי משפחות, למחפשים הזדמנות שנייה לתואר ראשון וגם לבני +30 חסרי תעודת בגרות ופסיכומטרי.

בוגרי התואר יוכלו להשתלב במגוון משרות ניהוליות במגזר הפרטי, הציבורי, במגזרים ציבוריים, במוסדות חברתיים, ארגונים וחברות, משאבי אנוש וכוח אדם, הדרכה, אדמיניסטרציה, מסגרות חינוך בלתי פורמליות, תפקידים מנהלתיים באקדמיה ועוד.
בנוסף, ישנה אפשרות להשלמת תעודת הוראה בשנה אחת בלבד במגוון מסלולי הסבות אקדמאיים במכללה, וכן להמשיך ללימודי תואר שני במכללה בתחומי ייעוץ חינוכי, תרבות עם ישראל, קיימות במרחב העירוני והכפרי, מנהל מערכות חינוך, M.Teach ותעודת הוראה ועוד.

רב תחומי – מה עוד כדאי לדעת?

תואר רב תחומי במדעי החברה והרוח יפתח בפניך אפשרויות רבות לבחירה וללמידה. להעשרה ולהשכלה. להתפתחות אישית ומקצועית. אז אם אין לך מושג עדיין מה כדאי לך ללמוד, אם יש כמה תחומים שמעניינים אותך וגם אם עברת את גיל 30 + והחלום שלך הוא ללמוד באקדמיה ולהוציא תואר ראשון – זה המקום לקבל את כל התשובות שיפתחו עבורך אין ספור הזדמנויות

מתעניינים בלימודי מכינה?

הכנסו לקבל את כל המידע הדרוש לכם להתחיל איתנו את הדרך

מדברי ראש החטיבה לסוציולוגיה

ד"ר ליאורה נבון

באקדמית אחוה, אנחנו נוטים לומר שאנחנו מסתכלים למחר בעיניים. המחר קורה כאן ועכשיו. התמורות והשינויים בחברה נעשים בקצבים שלא הכרנו במאה הקודמת ואפילו לא בראשית המאה הנוכחית. סוציולוגיה מתבוננת על כל תחומי החיים – החברה, הכלכלה, הפוליטיקה, הדת, המגדר, ועוד. היא בוחנת את השפעת התמורות הללו, לרבות השפעות העולם הדיגיטלי, עליהן ועל חיינו, על החשיבה ועל תהליכים אופרטיביים בכלל התחומים. נושאי הקורסים והניתוחים המרתקים הנלמדים בחטיבה מספקים השלמה חיונית למגוון רחב של תחומי לימוד ועיסוק, המצריכים התמצאות בתופעות סוציולוגיות אלו.

WHY US

למה לבחור ללמוד באקדמית אחוה?

כי האקדמית אחוה דוגלת במצוינות, בתנועה קדימה, בהובלה

האקדמית אחוה מובילה בחדשנות בתכניות הלימודים וגם בדרכי הלמידה, האווירה הלימודית המזמינה, המאפשרת.

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

סגל התוכנית מורכב מאנשי ונשות מקצוע מובילים בתחומם. הסגל שלנו מחויב למשימה הלאומית להכשיר את הדור הבא של קלינאי התקשורת ולענות על הצורך הגובר במטפלות ומטפלים בהפרעות תקשורת בארץ כולה ובמרחב הדרום בפרט.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!