תואר ראשון בחינוך למצוינים – תוכנית רג"ב .B.Ed בחינוך ותעודת הוראה

למה תוכנית רג"ב?

אם ברור לך שהקריירה שלך היא בעולמות החינוך ויש לך שאיפה להוביל ולהנהיג את עתיד החינוך בארץ, מקומך בתוכנית רג"ב – ראש גדול בהוראה. מסגרת לימודים ייחודית המעניקה תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה בתוך שלוש שנים (במקום ארבע) ומאפשרת המשך לימודים לתואר שני בחינם במכללה לבוגרי התוכנית. אנחנו מחפשים אנשי חינוך והוראה כמוך – מפלסי דרך בחינוך, עם אומץ לשאול שאלות, לערער ולאתגר את הקיים, ליזום ולחדש.

כדי להוביל, לשנות, לפתח ולהתפתח נדרשים כלים יחודיים שיאפשרו לך ליצור דברים חדשים בשדה החינוכי. בתוכנית רג"ב מחכות לך התנסות חברתית וחינוכית ייחודית בבתי הספר, מעורבות חברתית ולמידה מקוונת, הכשרה באמצעות שיטות הוראה מתקדמות, כלים טכנולוגיים ודרכי משחק מובילות למידה.

במהלך הסטאז', יתאפשר לך להיחשף ולהתנסות בסמולוציות המדמות אינטראקציות המתקיימות בשדה ההוראה בין מורים ותלמידים, הורים ומורים וכו'. הסימולציות יאמנו ויכשירו אותך ליישם את הידע והכלים שרכשת.

אז מה לומדים כאן בעצם?

כללי – כל מה שלומדים בתואר הרגיל אבל הרבה יותר – יותר מעשיר, יותר עמוק, יותר מגוון, יותר ייחודי

המיוחדים של רג"ב – יצרנו עבורך, תכני לימוד חדשניים, סימולציות וקורסים 'מחוץ לקופסה', שותפות פעילה בכנסים מכללתיים וארציים ועוד.

בין הקורסים המיוחדים שלנו: 'חינוך בניחוח יפני' – גישות בחינוך היפני בשיחות סלון מעבר לים (בשיתוף שגרירות ישראל ביפן); 'ממחשבה למעשה' – סימולציות על סוגיות בחינוך בן זמננו; 'לשחק את ההוראה' – עקרונות ממשחקי הבמה בתכנון שיעור משמעותי; המעבדה לפיתוח פדגוגי – יזמות חינוכית בגישת הלומד העצמאי; שפת הגוף ומשמעותה בעבודת החינוך ועוד.

שיטת ההוראה – איך ליצור חווית למידה משמעותית? איך לקדם למידה עצמית? איך להפק את המיטב מלמידה מודרכת? מהם הכלים ללמידה מקוונת אפקטיבית?

חשוב לנו שהלמידה שלך תהיה מתוך אחריות ובחירה אישית. לפתח עבורך חווית למידה משמעותית, שתאפשר לך להביא את הטוב ביותר שלך לכיתה, לבית הספר ולעולמות החינוך.

מידע חשוב

1. ציון משולב 650 ומעלה ומסיל"ה 5.5 ומעלה

2.הצטיינות חברתית ואקדמית, ציון משולב 630 ומעלה ומסיל"ה 5.5 ומעלה

3.הצטיינות במבחני התאמה להוראה, ציון משולב 615 ומעלה ומסיל"ה 7 ומעלה

4.מקצועות מועדפים (מתמטיקה, אנגלית, מדעים, מוזיקה, עברית, מקרא במגזר ממלכתי, ערבית במגזר הממלכתי יהודי) ציון משולב 615 ומעלה ומסיל"ה 5.5 ומעלה

5.הצטיינות במבחני התאמה להוראה והתנסות אקדמית, ממוצע בגרות 105 ומעלה, מסיל"ה 7 ומעלה ומעבר קורס מקוון בהצלחה

6.מסלול 'שרוך אפור': משוחררי חיל החינוך והנוער (ששירתו בתפקיד משקיות הו"ד חינוך ומד"ן) ומדריכות בבתי ספר שדה, בעלי תעודת בגרות בממוצע 102 ומעלה.

המועמדים יידרשו לעבור ראיון קבלה עם ראש התוכנית במכללה ולעמוד ביום מיונים מסיל"ה.  

משך הלימודים: שלוש שנים (במקום ארבע שנים).
ימי לימוד: שלושה ימי לימוד בשבוע
סטודנטים ‬שיתחילו ‬לעבוד ‬במערכת ‬החינוך ‬בשנה ‬ד' ‬ישתלבו ‬בתוכנית ‬סטאז' ‬כמורים ‬בפועל, ‬וישתתפו ‬בסדנת ‬סטאז'

*פתיחת המסלול מותנית במספר הנרשמים.
*ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת.

התוכנית מתאימה לבעלי חזון חינוכי הרוצים להשפיע על עתיד החינוך, למי שמעוניין להיות מעורב מבחינה חברתית, למי שרוצה להשפיע על קבלת ההחלטות, לרוצים לתרום לקהילה ולחזק אותה, לחולמים להיות מודל לחיקוי, לאלה שרואים במקצוע השראה ומיצוי הפוטנציאל של כל תלמיד ולתלמידה, לרוצים לעודד תלמידים לצמיחה אישית ומימוש היכולות שלהם, בעלי יכולת אישית גבוהה, כריזמה, יכולת הנהגה והדרכה, שימת לב לפרטים וחשוב מכל למי שרואים במקצוע ההוראה שליחות ואידיאולוגיה

ההתנסות הקלינית המתבצעת כבר במהלך הלימודים מעניקה הכשרה מקיפה, נחיתה רכה בשדה החינוכי ויתרון עצום בסיום הלימודים. יחד עם הרמה הגבוהה של תכנית הלימודים באחוה הופכים הבוגרים שלנו למבוקשים מאוד במערכת החינוך. מעל 90% מבוגרי המכללה מתקבלים לעבודה עם סיום לימודיהם. תוכלו לעבוד בכל מסגרת חינוכית, אם בבתי ספר יסודיים, על יסודיים, גנים ומסגרות פורמאליות ובלתי פורמאליות.

בנוסף, בוגרי התוכנית יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בחינוך בחינם במכללה במסלולים מגוונים כמו חינוך מיוחד, מינהל מערכות חינוך, ייעוץ חינוכי, מינהל מערכות חינוך לגיל הרך והוראת מתמטיקה לביה"ס היסודי.

לסטודנטים לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה יש אפשרות לשלב במהלך הלימודים גם תוכנית הרחבת הסמכה להוראה. התוכנית מיועדת למי שמבקשים להרחיב את הסמכתם להתמחות נוספת במסלול בו הם לומדים או לקבל הכשרה במסלול אחר. התוכנית מעניקה הזדמנות להתחדש ולהרחיב את האופקים המקצועיים, להתפתח במקצוע ההוראה, למנוע שחיקה ולהתקדם במסגרת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. התוכנית כוללת עבודה מעשית וסטאז' בשדה החינוכי.

חינוך ותעודת הוראה – מה עוד כדאי לדעת?

שליחות ואידיאולוגיה – תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה משלב את שתי המטרות החשובות האלו לסיבה טובה אחת להיכנס למערכת החינוך ולהתחיל להשפיע לא רק על הדור הבא, אלא גם על איך יראה השדה החינוכי בעתיד. זה המקום לקבל את כל התשובות שיעזרו לך להיות המורה שתמיד חלמת לעצמך

למה רג"ב?

☚ הלימודים בתכנית המצוינים ישולבו במסגרת המסלול והחוג שבחרת. 
☚ תואר ראשון בחינוך בשלוש שנים (במקום ארבע). 
☚ זכאות לפטור מלא משכר לימוד למשך 3 שנים. 
☚ מלגת קיום מטעם 'מפעל הפיס' על סך 5,000 ₪ בכל שנה. 
☚ מסלול מהיר לתואר שני: צבירת שעות לתואר שני כבר במהלך הלימודים לתואר ראשון, והמשך ישיר לתואר שני בתכניות הקיימות במכללה. 
☚ קורסים ייחודיים המיועדים באופן בלעדי רק למשתתפי התכנית. 
☚ התנסות מעשית ייחודית במסגרות בלתי פורמליות. 
☚ פיתוח יוזמות חינוכיות מרעיון להגשמה. 
☚ העמקת הידע הפדגוגי המקצועי. 
☚ חידוד החזון החינוכי והקול האישי. 
☚ הרחבת ההשפעה האישית במערכת החינוך ובקהילה. 
☚ הכשרת קבוצת מנהיגות ייחודית בחינוך. 
☚ מערך מלווה ומסייע בשיבוץ למערכת החינוך בתום הלימודים בתכנית. 
☚ לימודים לתואר שני חינם במכללה לבוגרי התכנית 

מדברי רכזת התוכנית רג"ב

ד"ר עדנה נהון-קריסטל

מערכת החינוך מחייבת אותנו לעסוק בסוגיות מורכבות, לבחון את תפקיד המורה לצד מעמדו, להתאים את עצמנו למאה ה-21 ולהציע מודלים מותאמים של חינוך, הוראה ולמידה. אנחנו חייבים להסתכל לשינויים האלה בעיניים ולהתאים גם את השדה החינוכי לתמורות העולמיות, למגמות הטכנולוגיות, לאופני החשיבה ורכישת המידע של הילדים והנוער. תכנית רגב היא המסלול למי שרואים את החינוך כשליחות, דרך חיים ומטרה. למי שרוצה להוביל ולהנהיג את עתיד החינוך בישראל.

בוגרי התוכנית מספרים

רומן קרבקוב

החוויה הלימודית מדהימה, המרצים מעולים והם מבינים את אופן ההוראה והלמידה של כל סטודנט

נדב נפתלי

תוכנית רג"ב נתנה לי גב חברתי מעולה בקבוצת אנשים מצוינים וחשפה אותי לקורסים ולתכנים עשירים ואיכותיים

שירן שמעון

התוכנית אפשרה לי להעשיר את עצמי ולמצוא את מקומי כחלק מתהליך ההתפתחות של ההוראה והחינוך בארץ

תאיר חדד

התוכנית גרמה לי לרצות לשאוף להישגים גבוהים יותר. היא חשפה אותי לסדנאות ולדרכי לימוד שונות של התלמידים

ילון חמו

במהלך התואר נחשפתי לעולמות ולשיטות הוראה שלא הייתי שומע עליהם במקום אחר. זו הבחירה הכי טובה שעשיתי

איתי ליברמן

תוכנית מיוחדת שבה אנחנו זוכים להשתתף במגוון קורסים ייחודיים, התנסויות לימודיות ייחודיות ופגישות עם אנשי מפתח

חן ניסים

התוכנית העצימה ופיתחה אותי מבחינה מקצועית ואישית, העניקה לי כלים מעשיים ומשמעותיים שמאפשרים לי לקדם חדשנות ויצירתיות בתחום ההוראה

תוכניות נוספות שיכולות לעניין אותך

תואר שני בחינוך מיוחד

קרא עוד

תואר שני במינהל מערכות חינוך

קרא עוד

תואר שני בנוירופדגוגיה

קרא עוד
מורה מסבירה לתלמידה

תואר שני בייעוץ חינוכי

קרא עוד