תואר ראשון בפסיכולוגיה במסלול משאבי אנוש .B.A בפסיכולוגיה במסלול דו-חוגי*

למה פסיכולוגיה ומשאבי אנוש?

עולם העבודה החדש מציב בפני ניהול המשאב האנושי אתגרים מרתקים. תואר ראשון המשלב פסיכולוגיה עם משאבי אנוש, יהווה יתרון משמעותי לנכנסים אליו. הלימודים שמים דגש על האדם, על הארגון ועל מערכות היחסים בין האדם והארגון ומכלול האינטראקציות החברתיות והמקצועיות המתקיימות בו בעולם משתנה תדיר.
.B.A בפסיכולוגיה במסלול משאבי אנוש פותח דלתות לעולמות תעסוקה רבים החל מהמגזר הפרטי, דרך חברות הייטק וטכנולוגיה, תעשיה ופארמה, וכלה במשרדי ממשלה והמגזר הציבורי.
התואר גם מציע מגוון רחב של תחומי עיסוק כמו גיוס, השמה, הכשרה והדרכה, ייעוץ וליווי ארגונים, פיתוח ההון האנושי וסולל את הדרך להמשך לימודים לתואר שני בתחומי פסיכולוגיה מבוקשים ורלוונטיים – חברתית, תעסוקתית, ייעוץ ארגוני ועוד.

*המסלול לא יצוין בתעודת התואר

תבואו פתוח! יום פתוח לתואר ראשון ושני 3.6.24

כשיש כל-כך הרבה מסלולים ותארים לך נשאר רק לבחור
חינוך I מדעי החיים I פסיכולוגיה I מדעי המחשב

אז מה לומדים כאן בעצם?

הבחירה לשלב את לימודי הפסיכולוגיה עם משאבי אנוש היא בחירה בפרקטיקה. הלימודים משלבים תיאורי אירוע, סימולציות, ניתוחי מקרה, סיורים בשדה והרצאות של מרצים אורחים המגיעים מהתעשייה שיחברו אותך לדברים אמיתיים הקורים בשטח – בחברה ובארגון. הבחירה במסלול משאבי אנוש תאפשר לך לצאת ישר למסלול של קריירה, להשתלב במחלקות משאבי אנוש בארגונים בחברות השמה ובתפקידי מיון, גיוס, הכשרה ועוד.

מהי פסיכולוגיה ארגונית? מהן השיטות המובילות בניהול עובדים? איזה כלים יש לניהול תקשורת בינאישית אפקטיבית? איך סטראוטיפים משפיעים על תהליכי גיוס והשמה ועל אינטראקציות בארגונים? הלימודים החווייתיים מביאים לכיתה את השטח דרך תיאורי אירועים, ניתוחי מקרה, סימולציות, הרצאות אורחות ועוד.

ויש גם תעודה מקצועית – תעודת הסמכה כמומחה בניהול משאבי אנוש מטעם עמותת משאבי אנוש ישראל בה תומכים 160 מהארגונים המובילים בארץ. תעודה יוקרתית, היחידה בישראל, שתמצב אותך כמומחה בהבנת האתגרים, כחלק בלתי נפרד מהשיח הניהולי וכשותף מלא במימוש האסטרטגיה העסקית או החברתית של הארגון.

מידע חשוב

קבלה על סמך פסיכומטרי
ציון סכם (שיקלול בין פסיכומטרי לבגרות) או פסיכומטרי 535
זכאות לבגרות מלאה הכוללת 4 יחידות באנגלית בציון 70 לפחות

קבלה על סמך בגרות
זכאות לתעודת בגרות מלאה בציון ממוצע 90 ומעלה
4 יחידות באנגלית בציון 70 ומעלה

*מועמדים שאין בידם בגרות או פסיכומטרי בעברית יידרשו בבחינת יע"ל בציון 107 ומעלה
*מועמדים בעלי רקע אקדמי קודם מוזמנים לפנות למרכז הייעוץ וההרשמה לבירור זכאות
*מועמדים בעלי תעודת הנדסאי מוזמים לפנות למרכז הייעוץ וההרשמה לבירור זכאות

משך הלימודים לתואר: שלוש שנים
ימי לימוד: א', ג', ד'
בשנים ב' ו- ג' לתואר יתווסף יום לימודים נוסף

*ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת. 

המכינה הייעודית בפסיכולוגיה מקנה רקע אקדמי לקראת השתלבות בלימודי התואר וכוללת קורסים באנגלית, כתיבה אקדמית ואסטרטגיות למידה. בנוסף, יילמדו קורסים אקדמיים בנושאים: מבוא לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית ומבוא לסטטיסטיקה, שיוכרו לפטור במסגרת לימודי התואר הראשון בפסיכולוגיה

המסלול מתאים לשואפים לעסוק בתחום משאבי האנוש, למעוניינים לעמוד בחזית התקשורת בין הארגון לעובדים, למי שרווחת העובדים חשובה לו, לרוצים להבין טוב יותר את העובדים ואת הגורמים המשפיעים עליהם וליזום תהליכי עבודה המשפרים את חיי הפרט והארגון ומובילים אותם להצלחה בסביבה תחרותית.

מה עושים בסיום התואר?

לבוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה עם התמחות במשאבי אנוש יתרון תחרותי בשוק העבודה. בזכות השילוב הייחודי משתלבים הבוגרים שלנו במגוון רחב של תפקידים מחברות שונות, מהייטק ועד משרדי ממשלה. בין היתר תוכלו לעסוק באבחון, הדרכה, הכשרה, גיוס, השמה, HR, ייעוץ ארגוני ועוד.
בנוסף, תוכלו להמשיך ללימודי תואר שני באוניברסיטאות ובמכללות בתחומים מבוקשים ונבחרים בהם פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה חינוכית, התפתחותית, חברתית, תעסוקתית, מחקרית ועוד.

מתעניינים בלימודי מכינה?

הכנסו לקבל את כל המידע הדרוש לכם להתחיל איתנו את הדרך

WHY US

למה לבחור ללמוד באקדמית אחוה?

כי אנחנו מכינים אותך ליום שאחרי

לקראת סיום התואר היחידה להכוון תעסוקתי במכללה, תלווה אותך לשלב הבא – היא תיתן לך ייעוץ תעסוקתי אישי, תסייע בכתיבת קורות חיים, תלמד כלים לחיפוש עבודה, תכין אותך לקראת ראיונות עבודה, תציע סדנאות מגוונות, ירידי תעסוקה ועוד.

כי אנחנו ההזדמנות שלה חיכית

אנחנו מסתכלים עליך כאן ועכשיו. לא על הנערה או הנער שהייתם לפני שנים. פנית ללימודים גבוהים, פנית כדי לסלול את החיים שלך קדימה ולמעלה - אנחנו כאן כדי לתת לך את ההזדמנות להוביל

כי אנחנו מעודדים הצטיינות ומקדמים את המצטיינים

כן, אם נתת את הכל גם אנחנו נהיה שם איתך ובשבילך ונעזור לך לקראת מבחן המיון מתא"ם להמשך לימודיך לתואר שני. בכל מקרה, כל הסטודנטים שלנו יהנו מהכוונה ועזרה, אם יבקשו להמשיך את לימודיהם לתואר שני.

כי האקדמית אחוה דוגלת במצוינות, בתנועה קדימה, בהובלה

האקדמית אחוה מובילה בחדשנות בתכניות הלימודים וגם בדרכי הלמידה, האווירה הלימודית המזמינה, המאפשרת.

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

אנחנו מקפידים על סגל שמכיר את המגמות והשינויים בעולמות הפסיכולוגיה בכלל ועולם העבודה החדש בפרט על ריבוי הלכים ומכלול התפיסות והגישות. אנחנו כאן להעניק לך את המיטב האקדמי וגם כדי ללוות אותך באופן אישי, מותאם ומתחשב לאורך כל שנות הלימודים ולאחריהן.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה ושכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!